Inscenizacja bitwy na Zalewie Wiślanym 2023


Inscenizacja bitwy na Zalewie Wiślanym 2023 odbędzie się 16 września 2023 r. w Tolkmicku.

Inscenizacja bitwy na Zalewie Wiślanym 2023 - podstawowe informacje

W dniu 16 września w Tolkmicku odbędzie się inscenizacja najważniejszej bitwy morskiej w polskiej historii. To właśnie we wsi Suchacz (gmina Tolkmicko) 15 września 1463 roku miało miejsce decydujące starcie  floty kaperskiej pod sztandarami Kazimierza Jagiellończyka i floty krzyżackiej. Na wodach Zalewu Wiślanego rozegrała się krwawa bitwa, która położyła kres dominacji Zakonu Krzyżackiego na tych ziemiach i przesądziła o bliskim zakończeniu wojny trzynastoletniej oraz przyjęciu korzystnego dla Rzeczpospolitej II pokoju toruńskiego.

Inscenizacja bitwy na Zalewie Wiślanym 2023 - program

16 września 2023

13.00 -15.30 Festyn kaperski na Rynku Miasta Tolkmicko - Plac Wolnościwystępy zespołów Amber Chant z Malborka, „Sasanki” z Suchacza” „Український цвіт” z Redy,jarmark średniowiecznego jadła, strojów, rzemiosła;

13.00-15.30 I Turniej Łuczniczy z pokładu starych żaglowców;

16.00-17.00 BITWA MORSKA NA ZALEWIE WIŚLANYM - nabrzeże portu rybackiego w Tolkmicku – inscenizacja historyczna z odtworzeniem przebiegu bitwy na wodzie.

Inscenizacja bitwy na Zalewie Wiślanym 2023 - data i godziny

Inscenizacja bitwy na Zalewie Wiślanym 2023 odbędzie się w dniu 16 września 2023 r.

Inscenizacja bitwy na Zalewie Wiślanym 2023 - lokalizacja

Inscenizacja bitwy na Zalewie Wiślanym 2023 odbędzie się na Tolkmicku.

Inscenizacja bitwy na Zalewie Wiślanym 2023 - organizator

Organizatorem Inscenizacji bitwy na Zalewie Wiślanym 2023 jest Europejskie Ugrupowanie na Rzecz Edukacji i Kreowania Aktywności „EUREKA”.

Więcej informacji tutaj.

Kalendarz wydarzeń historycznych i patronat

W naszym kalendarzu zebraliśmy mnóstwo informacji o terminach tegorocznych: rekonstrukcji, turniejów, pokazów, festiwali, zlotów i innych rekonstrukcyjnych imprez historycznych. Zapraszamy także do naszej grupy na Facebooku, gdzie można dodać informacje o wydarzeniach. Zobacz także nasze inne zestawienia (np. premier filmów historycznych).

Wszystkich organizatorów przedsięwzięć historycznych zapraszamy do zakładki patronat medialny.

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz