W ramach 84. rocznicy bitwy nad Bzurą zapraszamy na piknik militarny Armia Poznań


Z okazji upamiętnienia 84. rocznicy bitwy nad Bzurą, Wielkopolskie Muzeum Niepodległości serdecznie zaprasza na specjalny piknik militarny pod egidą Armii „Poznań”. W ramach wydarzenia w Muzeum Armii „Poznań” zostaną zaprezentowane rzadko spotykane pojazdy oraz uzbrojenie, które towarzyszyły polskim żołnierzom w bojach 1939 roku. To wyjątkowa okazja, aby przybliżyć się do historycznego dziedzictwa naszej ojczyzny!

W 84. rocznicę jednej z najważniejszych bitew w historii oręża polskiego, Bitwy nad Bzurą, zapraszamy do udziału w pikniku militarnym pt. Armia „Poznań”.

W trakcie wydarzenia, w bezpośrednim sąsiedztwie Muzeum Armii „Poznań” (oddziału Wielkopolskiego Muzeum Niepodległości, zlokalizowanego na terenie Parku Cytadela, w tzw. Małej Śluzie) zostaną zaprezentowane unikatowe pojazdy i uzbrojenie używane przez polskich żołnierzy w 1939 roku.

Dodatkowo organizatorzy przygotowują dynamiczny pokaz wyszkolenia kawaleryjskiego polskich ułanów.

Wśród pozostałych atrakcji przewidziane są dwa spacery po Parku Cytadela oraz zadania i animacje dla dzieci.

Kalendarz wydarzeń historycznych i patronat

W naszym kalendarzu zebraliśmy mnóstwo informacji o terminach tegorocznych: rekonstrukcji, turniejów, pokazów, festiwali, zlotów i innych rekonstrukcyjnych imprez historycznych. Zapraszamy także do naszej grupy na Facebooku, gdzie można dodać informacje o wydarzeniach. Zobacz także nasze inne zestawienia (np. premier filmów historycznych).

Wszystkich organizatorów przedsięwzięć historycznych zapraszamy do zakładki patronat medialny.

Źródło: wmn.poznan.pl

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz