Nadchodzi wielka bitwa. We wrześniu bitwa pod Grunwaldem w serialu Korona królów. Jagiellonowie


Wielbicieli serialu Korona królów. Jagiellonowie czekają we wrześniu emocjonujące odcinki. Już 25 września w 77 odcinku, który zostanie wyemitowany o godz. 20:30 na antenie TVP1, będzie można zobaczyć serialową rekonstrukcję jednej z najważniejszych bitew w historii Polski, gdzie król Władysław Jagiełło stanie na czele swojego wojska w starciu z Zakonem Krzyżackim.

Korona królów. Jagiellonowie / fot. TVP

W odcinku 76 (20 września) widzowie zobaczą, jak Wielki Mistrz zakonu krzyżackiego, Ulryk von Jungingen, ustawia swoje wojska na wzgórzach koło Stębarku. Tymczasem król Władysław Jagiełło uczestniczy we mszy świętej odprawianej przez Mikołaja Trabę i przygotowuje się do najważniejszego starcia w swoim życiu. Kluczowy moment odcinka stanowi przybycie posłów krzyżackich z dwoma mieczami, które Jagiełło przyjmuje jako wyzwanie do walki.

W oczekiwanej scenie w odcinku 77 (25 września), król Władysław Jagiełło, w którego postać wciela się aktor Sebastian Skoczeń, będzie obserwować rozgrywającą się bitwę ze wzgórza. Wielki Mistrz Ulryk von Jungingen, grany przez Szymona Nygarda, stawi czoła swoim przeciwnikom na froncie. Jednym z najbardziej dramatycznych momentów będzie szarża Dypolda, postać którą gra Maciej Jachowski, wprost na króla Jagiełłę. Polski monarcha jednak pokona napastnika, którego dobije kardynał Oleśnicki.

Po zaciętej walce zakon krzyżacki zaczyna przegrywać, a śmierć wielkiego mistrza zwiastować będzie koniec bitwy.

Nie mniej emocjonujący będzie 78 odcinek (26 września), w którym król Jagiełło podejmuje decyzję o odesłaniu zwłok Ulryka von Jungingena do Malborka, a mieszkańcy Krakowa świętują zwycięstwo pod Grunwaldem.

Dalsze wydarzenia, które rozegrają się w 79 odcinku (27 września), przyniosą widzom jesień 1410 roku. Po bitwie pod Grunwaldem wojska polskie rozpoczną oblężenie Malborka, a decyzja o jego przerwaniu spowoduje napięcia między dowódcami.

Zapowiadają się więc cztery emocjonujące dni dla widzów Korony królów. Jagiellonowie.

Więcej o serialach historycznych przeczytasz klikając na poniższą grafikę:

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz