Znachor - premiera już we wrześniu! Oto co musisz wiedzieć o nowym serialu Netflix


Uroczyście i z rozmachem, w poniedziałek, 18 września, w Teatrze Narodowym w Warszawie, odbył się pokaz przedpremierowy filmu Znachor. To najnowsza polska produkcja w ofercie Netflix, która swoją oficjalną premierę na platformie będzie miała 27 września.

Prapremiera Znachora

Znachor, Leszek Lichota jako Antoni Kosiba, reż. Michał Gazda, fot. Bartosz Mrozowski

Do udziału w specjalnym pokazie zaproszono czołowych twórców trzeciej adaptacji powieści Tadeusza Dołęgi-Mostowicza. Na czerwonym dywanie pojawili się m.in. reżyser Michał Gazda, producentka Magdalena Szwedkowicz, scenarzyści Marcin Baczyński i Mariusz Kuczewski oraz liczni przedstawiciele ekipy technicznej i artystycznej. Z zaproszonych aktorów nie zabrakło takich gwiazd jak Leszek Lichota, Maria Kowalska czy Ignacy Liss.

Atrakcją wieczoru były także wystąpienia twórców i aktorów, które skupiły się wokół inspiracji i wyzwań związanych z realizacją tej kultowej opowieści. Michał Gazda podkreślił, jak ważne było dla ekipy, aby „Znachor” łączył różne pokolenia, zarówno tych, którzy znają wcześniejsze adaptacje, jak i tych, którzy po raz pierwszy zetkną się z historią profesora Wilczura. Leszek Lichota, odtwórca głównej roli, opisał swoje aktorskie podejście do postaci, podkreślając uniwersalny przekaz historii o miłości i przemianie.

Łukasz Kłuskiewicz z Netflix podkreślił, że historia Znachora inspirowała świat filmu od niemal stulecia, a dzięki najnowszej adaptacji zostanie ona przybliżona nowym widzom.

Przed oficjalną premierą w serwisie, film będzie miał specjalne pokazy w sześciu polskich miastach, a po nich odbędą się spotkania z twórcami i obsadą. Szczegółowe informacje na temat tych wydarzeń dostępne są na stronach kin oraz w wydarzeniach na Facebooku.

Znachor

Ignacy Liss jako hrabia Czyński, Maria Kowalska jako Marysia,reż. Michał Gazda, fot. Bartosz Mrozowski

Znachor jestoparty na kultowej powieści, przedstawia historię szanowanego chirurga, profesora Rafała Wilczura, który traci rodzinę i pamięć. Po latach, będąc już zapomnianym i biednym, przypadkowo spotyka swoją córkę. Film ten ma szansę stać się kolejnym hitem serwisu Netflix, który od lat inwestuje w polską produkcję filmową.

Reżyserem filmu jest doświadczony Michał Gazda, zaś scenariusz powstał dzięki pracy Marcina Baczyńskiego i Mariusza Kuczewskiego. Obsadę filmu prowadzi Leszek Lichota w roli profesora Wilczura, wspierany przez takie talenty jak Maria Kowalska, Ignacy Liss oraz Anna Szymańczyk. Czy ich wspólna praca spowoduje, że nowy Znachor stanie się jednym z ważniejszych punktów w polskiej kinematografii tego roku?

Nie możemy się doczekać, kiedy ten emocjonujący obraz trafi na ekrany naszych telewizorów! A Wy?

Więcej o serialach historycznych przeczytasz klikając na poniższą grafikę:

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz