Premiera nowego Znachora na Netflix już dziś. To wielki powrót kultowej opowieści


Dzisiaj miłośnicy polskiego kina otrzymają kolejny powód do radości. Kultowy Znachor, oparty na powieści Tadeusza Dołęgi-Mostowicza, zyskał nową odsłonę w ofercie globalnej platformy streamingowej Netflix. Jest to już trzecia adaptacja tej znanej historii, która od lat inspiruje filmowców.

Znachor od Netflix dziś ma premierę

Znachor, Leszek Lichota jako Antoni Kosiba, reż. Michał Gazda, fot. Bartosz Mrozowski

W główną postać, profesora Rafała Wilczura, wcielił się Leszek Lichota. Obok niego w obsadzie znaleźli się między innymi Maria Kowalska, która gra Marysię, córkę profesora, oraz Ignacy Liss w roli hrabiego Czyńskiego.

Opowieść koncentruje się na tematyce straty, tożsamości oraz poszukiwania prawdy i miłości. Film bazuje na kultowej powieści, która przez lata inspirowała różne adaptacje.

W składzie twórców, oprócz reżysera Michała Gazdy, znaleźli się także Marcin Baczyński i Mariusz Kuczewski odpowiedzialni za scenariusz oraz Tomasz Augustynek, który odpowiadał za zdjęcia do produkcji. Film został wyprodukowany przez Endemol Shine i MS Productions.

Znachor Netflix informacje o filmie

Opis filmu: Szanowany chirurg profesor Rafał Wilczur traci rodzinę i pamięć. Wiele lat później, zapomniany i biedny, spotyka swoją córkę. Na podstawie kultowej powieści Znachor Tadeusza Dołęgi-Mostowicza.

Premiera: 27 września 2023 r.

Twórcy: Michał Gazda (reżyseria), Marcin Baczyński i Mariusz Kuczewski (scenariusz), Tomasz Augustynek (zdjęcia), Magdalena Szwedkowicz (producentka), Ewa Jastrzębska (producentka wykonawcza), Sylwia Rajdaszka (kierownictwo produkcji), Joanna Macha (scenografia), Małgorzata Zacharska (kostiumy), Ewa Szwed (charakteryzacja), Paweł Lucewicz (muzyka), Robert Czyżewicz (dźwięk), Piotr Kmiecik (montaż).

Obsada: Leszek Lichota, Maria Kowalska, Ignacy Liss, Anna Szymańczyk, Mirosław Haniszewski, Łukasz Szczepanowski, Izabela Kuna, Mikołaj Grabowski, Paweł Tomaszewski, Małgorzata Mikołajczyk, Artur Barciś i inni.

Produkcja: Endemol Shine i MS Productions

Więcej o filmach historycznych przeczytasz klikając na poniższą grafikę:

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz