Czas krwawego Księżyca - kiedy premiera w Polsce nowego filmu Scorsese?


Premiera nowego filmu Martin Scorsese zawsze budzi wielkie emocje i oczekiwania wśród fanów kina. Czas krwawego Księżyca przyciąga uwagę nie tylko za sprawą samego reżysera, ale również dzięki doświadczonej ekipie twórców i plejadzie znakomitych aktorów.

Czas krwawego księżyca z oscarowymi twórcami

Czas krwawego księżyca / fot. mat. pras.

Oparta na bestsellerowej powieści Davida Granna filmowa adaptacja prowadzi nas przez mroczne zakątki historii Ameryki. Historia tajemniczych zaginięć i zabójstw członków plemienia Osagów, którzy stali się bogaci dzięki odkryciu złóż ropy naftowej w Oklahomie, stała się prawdziwym wyzwaniem dla nowo powstałego FBI i jego agenta, J. Edgara Hoovera.

To, co wyróżnia ten film na tle innych produkcji, to nie tylko świetny scenariusz napisany przez Erica Rotha (Diuna, Informator, Ciekawy przypadek Benjamina ButtonaForrest Gump), ale przede wszystkim reżyseria samego Scorsese. Jego umiejętność ukazywania głębi ludzkiej psychiki, zestawiona z monumentalną grą aktorską takich sław jak Leonardo DiCaprio, Robert De Niro czy Jesse Plemons, zapowiada prawdziwe kinowe doświadczenie.

Czas krwawego księżyca / fot. mat. pras.

Należy także podkreślić wizualny aspekt produkcji. Za zdjęcia odpowiada Rodrigo Prieto (Barbie, Milczenie, Wilk z Wall Street), znany z wielu współprac z Scorsese. Jego umiejętność złapania niepowtarzalnej atmosfery i stworzenia niezapomnianych kadrowań niemal gwarantuje, że Czas krwawego Księżyca będzie prawdziwą ucztą dla oka.

Czas krwawego księżyca kiedy premiera w Polsce?

Czas krwawego księżyca / fot. mat. pras.

Wielu fanów Scorsese z niecierpliwością oczekuje na polską premierę. I choć świat mógł już podziwiać film od 20 maja, to polscy widzowie będą mieli tę przyjemność od 20 października 2023 r. Wydaje się, że to będzie jedna z najważniejszych premier roku. Czy Czas krwawego Księżyca będzie kolejnym arcydziełem w filmografii Scorsese? Wkrótce przekonamy się sami.

Czas krwawego księżyca zwiastun

Więcej o filmach historycznych przeczytasz klikając na poniższą grafikę:

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz