Władcy przestworzy to nowy serial twórców Kompanii braci. Wkrótce na AppleTV


Władcy przestworzy to serial Stevena Spielberga, Toma Hanksa i Gary’ego Goetzmana, producentów seriali Kompania braci i Pacyfik. Opowiada o lotnikach 8. Armii Powietrznej USA.

Władcy przestworzy / fot. mat. pras.

Serial powstał na podstawie książki Donalda L. Millera pod tym samym tytułem, ze scenariuszem Johna Orloffa, Władcy przestworzy opowiadają o żołnierzach 100. Grupy Bombowej (Krwawa Setna), którzy przeprowadzają niebezpieczne naloty bombowe na nazistowskie Niemcy i zmagają się z z mroźnymi warunkami, brakiem tlenu i po prostu terrorem walki prowadzonej na wysokości 25 000 stóp.

Ukazanie psychologicznej i emocjonalnej ceny, jaką zapłacili ci młodzi mężczyźni, gdy pomogli zniszczyć horror hitlerowskiej Trzeciej Rzeszy, stanowi sedno Władców powietrza. Niektórzy zostali zestrzeleni i schwytani; niektórzy zostali ranni lub zabici. A niektórym udało się dotrzeć do domu. Niezależnie od indywidualnego losu, na wszystkich wojna odcisnęła piętno.

Serial od 21 stycznia 2024 r. będzie można oglądać na platformie AppleTV.

Władcy przestworzy zdjęcia

Władcy przestworzy / fot. mat. pras.

Władcy przestworzy / fot. mat. pras.

Władcy przestworzy / fot. mat. pras.

Więcej o serialach historycznych i kostiumowych przeczytasz klikając tutaj lub na poniższą grafikę:

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz