W niemieckim domu. Disney nakręcił w Polsce niemiecki serial o drugim procesie oświęcimskim


Disney+ ogłosił zakończenie zdjęć do swojego najnowszego niemieckiego miniserialu W niemieckim domu, który rzuca nowe światło na mroczne karty historii Niemiec. Zdjęcia zostały nakręcone w Polsce.

Serial W niemieckim domu

W niemieckim domu / fot. Disney

Produkcja opowie poruszającą historię młodej tłumaczki, która zostaje skonfrontowana z przerażającymi faktami dotyczącymi Holokaustu podczas pracy przy procesie oświęcimskim w 1963 r. we Frankfurcie.

Serial jest adaptacją bestsellerowej powieści autorstwa Annette Hess pod tym samym tytułem. Książka w Polsce była wydana przez Wydawnictwo Literackie w 2019 r. Została przetłumaczona na 26 języków.

Zdjęcia do produkcji realizowano w Krakowie, Katowicach, Zabrzu i Witkowicach.

Drugi proces oświęcimski

Drugi proces dotyczący wydarzeń w obozie Auschwitz-Birkenau miał miejsce we Frankfurcie nad Menem między 20 grudnia 1963 a 10 sierpnia 1965 r.

Przed tym procesem odbyły się już inne postępowania wobec członków załogi tego niemieckiego obozu, między innymi w Polsce. W pierwszym z tych procesów skazano m.in. byłych komendantów: Rudolfa Hößa i Arthura Liebehenschela. Podczas drugiego procesu we Frankfurcie miał zostać sądzony ostatni komendant Auschwitz, Richard Baer, ale zmarł przed jego rozpoczęciem.

Na ławie oskarżonych znaleźli się i zostali skazani na dożywocie Wilhelm Boger, Josef Klehr, Stefan Baretzki, Franz Johann Hofmann, Oswald Kaduk i Emil Bednarek.

Więcej o serialach historycznych i kostiumowych przeczytasz klikając tutaj lub na poniższą grafikę:

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz