Nieopowiedziane historie cywili. Nagraj wspomnienia cywili z II wojny światowej i weź udział w konkursie


Wystartowała pierwsza edycja konkursu „Nieopowiedziane historie cywili”, która ma na celu ukazanie wspomnień cywilów z okresu II wojny światowej. Wspomnienia te są cennym świadectwem przeszłości, często zaniedbywanym w oficjalnych relacjach historycznych, dlatego tak ważne jest zachowanie ich dla przyszłych pokoleń.

Inicjatywa skierowana jest do osób w wieku od 7 do 26 lat, która podzielona została na trzy grupy wiekowe:

  • I grupa: osoby w wieku 7-12 lat
  • II grupa: osoby w wieku 13-18 lat
  • III grupa: osoby w wieku 19-26 lat.

W każdej grupie wiekowej do wygrania:

  • za zajęcie pierwszego miejsca w wysokości 7 000 złotych brutto,
  • za zajęcie drugiego miejsca w wysokości 5 000 złotych brutto,
  • za zajęcie trzeciego miejsca w wysokości 3 000 złotych brutto.

Zainteresowani uczestnicy mogą przesyłać swoje filmy w okresie od 3 października do 30 listopada 2023 r. Kluczowe jest, aby filmy były przesłane wyłącznie w formie elektronicznej na adres komunikacja@instytutstratwojennych.pl. Organizatorzy zwracają uwagę na konieczność zapoznania się z regulaminem konkursu przed przystąpieniem do tworzenia dzieła.

Z pewnością inicjatywa taka pozwoli uwypuklić nieznane historie z okresu wojny, które są częścią naszej wspólnej pamięci historycznej. Zachęcamy młodych twórców do wzięcia udziału w tym konkursie i opowiedzenia tych niezwykłych opowieści światu.

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz