Dewajtis. Dziś finałowy odcinek serialu TVP - co się wydarzy w ostatnim odcinku?


Dziś finałowy odcinek oglądanego przez ponad 2 miliony widzów serialu Dewajtis, w którym emocje osiągają zenit, a tajemnicze zniknięcie Ireny przynosi wiele nieoczekiwanych wydarzeń.

Serial Dewajtis

Dewajtis / fot. TVP

Dewajtis to adaptacja napisanej w 1889 roku powieści Marii Rodziewiczówny. Umierający ojciec nakłada na Marka Czertwana obowiązek przejęcia pieczy nad majątkiem ziemskim Poświcie, którego właściciel, Kazimierz Orwid, za udział w powstaniu styczniowym został zesłany na Syberię. Chłopak, targany sprzecznymi uczuciami i pragnieniami, musi odnaleźć się w nowej sytuacji. Chwile wytchnienia dają mu rozmowy z tytułowym Dewajtisem, prastarym dębem, który staje się ucieczką od trudów życia i majestatycznym symbolem międzypokoleniowej wspólnoty. Serial emitowany jest w TVP1.

Co wydarzy się w finałowym odcinku Dewajtis? Jak skończy się serial?

W dworze Czertwanów trwa uroczysta niedzielna kolacja. Marwitz przyznaje, że nie dbał właściwie o interesy. Witold natomiast ogłasza, jakie ma plany na przyszłość. Jego słowa wzbudzają kontrowersje, a atmosfera przy stole od razu gęstnieje. Wybucha burzliwa dyskusja. W trakcie kłótni dochodzi do dramatycznych wydarzeń. Irena opuszcza pałac, by dołączyć do Czertwanów. W drodze znika bez śladu. Na wieść o tym Marek porzuca prace przy odbudowie domu i staje na czele poszukiwań. Mieszkańcy przeczesują teren. Do zrozpaczonego młodzieńca dociera, jak wielki błąd popełnił, odrzucając miłość dziedziczki.

Więcej o serialach historycznych i kostiumowych przeczytasz klikając tutaj lub na poniższą grafikę:

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz