Film Napoleon Scotta bez Poniatowskiego i Walewskiej?


Na portalu IMDB największej na świecie internetowej bazie danych na temat filmów i ludzi z nimi związanych znajduje się długa lista z obsadą najnowszego filmu Ridleya Scotta Napoleon. Nie znajdują się na niej aktorzy odtwarzający rolę Józefa Poniatowskiego i Marii Walewskiej.

Na liście znajduje się kilkuset aktorów wraz z informacją, jaką odgrywają rolę. Brakuje na niej marszałka Józefa Poniatowskiego i kochanki Napoleona Marii Walewskiej, z którą cesarz miał syna. Co prawda to nie oznacza, że nie zobaczymy takich ról w filmie. Niemniej gdyby to były role przynajmniej epizodyczne z dużym prawdopodobieństwem znalazłyby się na liście aktorów. Pozostaje pytanie, czy w ogóle Polacy i sprawa Polska, w ogóle zostaną przedstawione w tym filmie.

Patrząc na listę zaangażowanych aktorów to poza Napoleonem i Józefiną wśród postaci historycznych, które zobaczymy na ekranie pojawią się: Paul Barras, Emmanuel Sieyès, Wellington, Gebhard Blücher, Talleyrand, car Aleksander I, cesarz Franciszek II oraz marszałkowie Davout, Berthier i Ney.

Zgodnie z opisem producenta Napoleon to pełen spektakli epos akcji, szczegółowo opisujący burzliwy wzlot i upadek cesarza Napoleona Bonaparte, granego przez zdobywcę Oscara Joaquina Phoenixa. Na tle oszałamiających wydarzeń filmowych na wielką skalę zaaranżowanych przez legendarnego reżysera Ridleya Scotta, film ukazuje nieustanną podróż Bonapartego do władzy przez pryzmat jego uzależniającej, niestabilnej relacji z Józefiną, ukazując jego wizjonerską taktykę wojskową i polityczną przeciwko niektórym z najbardziej dynamicznych, praktycznych sekwencji bitewnych, jakie kiedykolwiek nakręcono.

Więcej o filmach historycznych i kostiumowych przeczytasz klikając tutaj lub na poniższą grafikę:

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz