Kos i Tatuażysta z Auschwitz w 2024 w SkyShowtime


Wśród nowych tytułów SkyShowtime na przyszły rok są  m.in. Kos w reżyserii Pawła Maślony oraz nowy serial Tatuażysta z Auschwitz na postawie bestsellerowej powieści o tym samym tytule.

Kos / fot. Lukasz Bak

Dzisiaj, podczas panelu na jednym z najważniejszych wydarzeń branżowych, konferencji Content London, przedstawiciele serwisu SkyShowtime - CEO SkyShowtime Monty Sarhan oraz Chief Content Officer Kai Finke - przedstawili szczegóły oferty na przyszły rok.

Na liście tytułów, które zadebiutują w serwisie w 2024 roku znalazł się między innymi Kos w reżyserii Pawła Maślony. SkyShowtime nabyło wyłączne prawa do filmu, który będzie mógł trafić do serwisu prosto z kina. Ten historyczny dramat dostępny będzie wyłącznie dla użytkowników SkyShowtime w Polsce i stanie się pierwszym filmem SkyShowtime Exclusive dostępnym w serwisie w naszym kraju.

Kos został nagrodzony największą liczbą statuetek na tegorocznym Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych, gdzie otrzymał dziewięć nagród, w tym Grand Prix - Złote Lwy dla Najlepszego Filmu. W produkcji wyreżyserowanej przez Pawła Maślonę wystąpiła znakomita obsada, w tym Bartosz Bielenia (Boże Ciało), Jacek Braciak (Żeby nie było śladów) czy Robert Więckiewicz (W ciemności). Akcja filmu Kos rozgrywa się wiosną 1794 roku, kiedy generał Tadeusz „Kos” Kościuszko powraca do Polski, aby wzniecić powstanie przeciwko Rosjanom, mobilizując do tego polską szlachtę i chłopów. Tropem Kościuszki podąża bezlitosny rosyjski rotmistrz, Dunin, który za wszelką cenę chce schwytać generała, zanim ten wywoła narodową rebelię. Prawa do produkcji zostały zakupione od Viaplay Content Distribution.

Kolejnym tytułem, który już w przyszłym roku będzie mieć swoją premierę w serwisie, jest nowy SkyShowtime Original Tatuażysta z Auschwitz. To wyprodukowany przez Sky Studios serial limitowany na podstawie światowego bestsellera autorstwa Heather Morris. Produkcja dostępna będzie dla widzów na większości z rynków SkyShowtime*. Ten wyczekiwany serial limitowany powstał na podstawie światowego bestsellera autorstwa Heather Morris. W głównych rolach w produkcji występują Jonah Hauer-King (The Little Mermaid, World on Fire) jako Lali i Anna Próchniak (Baptiste, Miasto 44) jako Gita. W pozostałych rolach pojawiają się: nominowany do Oscara Harvey Keitel (The Irishman, Youth) jako współcześnie żyjący Lali, zdobywczyni nagrody Critics Choice Awards Melanie Lynskey (The Last of Us, Yellowjackets) jako Heather Morris oraz Jonas Nay (Deutschland 83, 86, 89) jako Stefan Baretzki. Muzykę do serialu Tatuażysta z Auschwitz skomponował wielokrotnie wyróżniany, m.in. dwoma Oscarami, kompozytor Hans Zimmer oraz Kara Talve, za reżyserię wszystkich sześciu odcinków odpowiada nagradzana Tali Shalom-Ezer (My Days of Mercy, Princess).

Innym nowym tytułem dostępnym w przyszłym roku w serwisie będzie nowy serial SkyShowtime Original Veronika, czyli szwedzki thriller kryminalny z akcentami paranormalnymi. W produkcji wystąpili znani i cenieni Alexandra Rapaport (Honor) oraz Tobias Santelmann (SkyShowtime Exclusives Beforeigners i Welcome to Utmark, a także Point Break i Those Who Kill). Twórcami i scenarzystami tego ośmioodcinkowego serialu są Katja Juras i Anna Lindblom (Gåsmamman), a za reżyserię odpowiada uznany reżyser Jonas Alexander Arnby (War of the Worlds). Prawa do serialu zostały zakupione od Viaplay Content Distribution. Serial dostępny będzie w serwisie na wyłączność na wszystkich rynkach, na których operuje SkyShowtime. Data premiery zostanie ogłoszona w przyszłym roku.

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz