Inscenizacja historyczna Bój o Kołobrzeg 2024


Inscenizacja historyczna Bój o Kołobrzeg 2024 odbędzie się 16 marca 2024 r. w Kołobrzegu. To wydarzenie jest częścią rocznicowych obchodów walk o Kołobrzeg oraz Zaślubin Polski z Morzem, które miały miejsce w marcu 1945 r.

Inscenizacja historyczna Bój o Kołobrzeg 2024 - podstawowe informacje

Rekonstrukcja historyczna

Po czterech latach przerwy, nasze widowisko batalistyczne powraca w pełnej skali, wzbogacone o profesjonalne efekty pirotechniczne, które zapewnią jeszcze większy realizm prezentowanych scen. W inscenizacji wezmą udział doświadczeni rekonstruktorzy historyczni oraz autentyczne pojazdy wojskowe, co zagwarantuje wierną rekonstrukcję historycznych wydarzeń.

Celem tego wydarzenia jest nie tylko upamiętnienie ważnych momentów naszej historii, ale również edukacja i przybliżenie młodszym pokoleniom znaczenia i kontekstu tych kluczowych dla Polski wydarzeń. W związku z tym, oprócz samej inscenizacji, przygotowujemy serię wykładów edukacyjnych, które pozwolą zgłębić wiedzę na temat Bitwy o Kołobrzeg.

Inscenizacja historyczna Bój o Kołobrzeg 2024 - program

Program zostanie opublikowany jak tylko udostępnią go organizatorzy.

Inscenizacja historyczna Bój o Kołobrzeg 2024 - data i godziny

Inscenizacja historyczna Bój o Kołobrzeg 2024 odbędzie się w dniu 16 marca 2024 r.

Inscenizacja historyczna Bój o Kołobrzeg 2024 - lokalizacja

Inscenizacja historyczna Bój o Kołobrzeg 2024 odbędzie się na Kołobrzegu.

Inscenizacja historyczna Bój o Kołobrzeg 2024 - organizator

Organizatorem inscenizacji historycznej Bój o Kołobrzeg 2024 jest Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu.

Kalendarz wydarzeń historycznych i patronat

W naszym kalendarzu zebraliśmy mnóstwo informacji o terminach tegorocznych: rekonstrukcji, turniejów, pokazów, festiwali, zlotów i innych rekonstrukcyjnych imprez historycznych. Zapraszamy także do naszej grupy na Facebooku, gdzie można dodać informacje o wydarzeniach. Zobacz także nasze inne zestawienia (np. premier filmów historycznych).

Wszystkich organizatorów przedsięwzięć historycznych zapraszamy do zakładki patronat medialny.

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz