Gdzie kręcono serial Szogun od Disney+? Sceny kręcono nie tylko w Japonii


Serial Szogun to epicka opowieść, która w lutym zadebiutuje na Disney+. Zdjęcia do serialu kręcono w Japonii i Kanadzie.

Gdzie kręcono serial Szogun?

Japonia jest jednym z głównych miejsc, w których kręcono zdjęcia Shoguna. Tam nakręcono większość scen plenerowych. Jednym z miejsc, jakie zobaczymy w serialu jest zamek w Osace. To zamek pochodzący z końca XVI w. nazywany złotym lub brokatowym zamkiem. To jeden z symboli Japonii. Zdjęcia do serialu kręcono także w Vancouver, Port Moody i Ucluelet w Kanadzie

O czym jest serial Szogun?

Szogun to produkcja, która zabiera widzów do Japonii z przełomu wieków, stojącej wtedy u progu wojny domowej. Głównym bohaterem jest Lord Yoshii Toranaga, który musi walczyć o życie, gdy jego wrogowie z Rady Regentów jednoczą się przeciwko niemu. Na pomoc przychodzi mu John Blackthorne - angielski nawigator, dla którego zwycięstwo Torangi będzie miało osobiste korzyści. Losy Toranagi i Blackthorne’a nierozerwalnie wiążą się z ich tłumaczką, Todą Mariko - tajemniczą chrześcijańską szlachcianką i ostatnią przedstawicielką zhańbionego rodu. Służąc swemu panu w tym napiętym krajobrazie politycznym, Mariko musi pogodzić współpracę z Blackthorne’em ze swoją wiarą, której zawdzięcza życie, oraz zobowiązaniami wobec zmarłego ojca.

Serial oparty jest na wydanej w 1975 r. powieści Jamesa Clavella Szogun, która sprzedała się w ponad 30 milionach egzemplarzy na całym świecie. W 1980 r. powstał już serial oparty na tej książce, który cieszył się ogromnym zainteresowaniem na świecie. Czy produkcja na Disney+ potwórzy ten sukces?

Czytaj także:

Więcej o serialach historycznych i kostiumowych przeczytasz klikając tutaj lub na poniższą grafikę:

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz