Szogun - kulisy powstawania nowego serialu na Disney+


Szogun to zapowiadający się na duży hit serial od FX, który w Polsce będzie dostępny na Disney+. Nowe wideo pokazuje kulisy powstawania Szoguna.

Szogun w lutym na Disney+

Nowa produkcja jest oparta na bestsellerowej powieści Jamesa Clavella. Historia osadzona w realiach Japonii z 1600 roku pojawi się w Disney+ już w lutym 2024 r. W 1980 r. powstał już serial oparty na tej książce, który cieszył się ogromnym zainteresowaniem na świecie. Czy produkcja Disney+ potwórzy ten sukces?

O czym jest serial Szogun?

Szogun to produkcja, która zabiera widzów do Japonii z przełomu wieków, stojącej wtedy u progu wojny domowej. Głównym bohaterem jest Lord Yoshii Toranaga (Hiroyuki Sanada), który musi walczyć o życie, gdy jego wrogowie z Rady Regentów jednoczą się przeciwko niemu. Na pomoc przychodzi mu John Blackthorne (Cosmo Jarvis) – angielski nawigator, dla którego zwycięstwo Torangi będzie miało osobiste korzyści. Losy Toranagi i Blackthorne’a nierozerwalnie wiążą się z ich tłumaczką, Todą Mariko (Anna Sawai) – tajemniczą chrześcijańską szlachcianką i ostatnią przedstawicielką zhańbionego rodu. Służąc swemu panu w tym napiętym krajobrazie politycznym, Mariko musi pogodzić współpracę z Blackthorne’em ze swoją wiarą, której zawdzięcza życie, oraz zobowiązaniami wobec zmarłego ojca.

Szogun - kulisy powstawania serialu

Czytaj także:

Więcej o serialach historycznych i kostiumowych przeczytasz klikając tutaj lub na poniższą grafikę:

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz