Niewolnica Izaura. Poznaj streszczenie i godziny emisji odcinków 1-10 historycznej telenoweli w TVP


Niewolnica Izaura to kostiumowa telenowela, której akcja toczy się w Brazylii w XIX w. Odcinki produkcji są nadawane w soboty o godz. 8:40 w TVP Kobieta, trwają ok. 35 minut. Powtórki w niedzielę o 17:30.

Niewolnica Isaura / fot. TVP

Niewolnica Izaura odcinek 1
(sobota, 17 lutego, godz. 8:40 TVP Kobieta, powtórka w niedzielę o 17:30)

Ester wyczekuje powrotu studiującego w Europie syna, Leoncia. Jej chrzestna córka, niewolnica Isaura, stara się w tym czasie pocieszać zaniedbywaną przez męża kobietę. Pan Almeida i jego przyjaciel Fontoura idą na targ niewolników. W posiadłości pojawia się Malvina, córka Fontoury. Dziewczyna z zachwytem opowiada swemu bratu, Henrique, o urodzie i walorach Isaury. Kucharka Januaria ostrzega Isaurę przed Leonciem. Almeida, nie zważając na sprzeciw żony, zabrania Isaurze jadać przy ich stole.

Niewolnica Izaura odcinek 2
(sobota, 17 lutego, godz. 9:20 TVP Kobieta, powtórka w niedzielę o 17:30)

Isaura podsłuchuje sprzeczających się Ester i Almeidę. Chcąc oszczędzić swojej chrzestnej matce przykrości oznajmia, że będzie jadać w kuchni wraz z innymi niewolnikami. Almeida uprzedza żonę, że jeśli Leoncio po raz kolejny nie skończy studiów, pozbawi go pieniędzy. Fontoura, Malvina i Henrique otrzymują zaproszenie do domu Almeidy. Na prośbę gości Isaura gra na pianinie. Wszyscy są zachwyceni. Leoncio wraca do domu. Tymczasem Januaria ponownie przestrzega Isaurę przed Leonciem.

Niewolnica Izaura odcinek 3
(sobota, 24 lutego, godz. 8:40 TVP Kobieta, powtórka w niedzielę o 17:30)

Leoncio jest wyraźnie zainteresowany Isaurą. Niewolnica dowiaduje się od Ester, że jej ojciec jest nieznany a matką była kobieta o imieniu Juliana. Malvina w rozmowie z ojcem krytykuje niewolnictwo. Na plantację komandora Almeidy przybywają nowo zakupieni niewolnicy. Jeden z nich, Andre, odmawia pracy w polu. Za karę rządca Francisco zamyka go o chlebie i wodzie. Rosa po kryjomu dostarcza więźniowi jedzenie.

Niewolnica Izaura odcinek 4
(sobota, 24 lutego, godz. 8:40 TVP Kobieta, powtórka w niedzielę o 17:30)

Komandor Almeida jest bardzo rozczarowany postępowaniem syna. Leoncio wydał w Paryżu wszystkie pieniądze i nie skończył studiów. Almeida proponuje synowi administrację majątku. Stawia jednak warunek. Leoncio musi się ożenić. Syn Almeidy stara się zbliżyć do Isaury, lecz jednocześnie ją upokarza. Komandor chce połączyć Leoncia z Malviną. W tym celu zaprasza Fontourę z dziećmi na kolację.

Niewolnica Izaura odcinek 5
(sobota, lutego, godz. 8:40 TVP Kobieta, powtórka w niedzielę o 17:30)

Leoncio mówi, że szukał Isaury na plantacji i zachowuje się wobec niej bardzo złośliwie. Januaria jest pełna obaw co do jego intencji, ale dziewczyna twierdzi, że nic złego się nie stało. Comendador Almeida rozmawia z Ester o Malvinie, którą uważa za najlepszą kandydatkę na żonę dla swojego syna. W tym samym czasie Leoncio bezskutecznie poszukuje Isaury na terenie majątku, oświadcza też, że nie będzie na kolacji z Fontourą i jego dziećmi, bo wybiera się do tawerny, aby się zabawić. Almeidzie jest wstyd przed gośćmi, gdy syn się nie pojawia. Ester, rozczarowana postawą Leoncia i jego kłótniami z ojcem, postanawia wyjechać na farmę. Ma jej towarzyszyć Isaura. Januaria jest z tego powodu szczęśliwa, ponieważ dziewczyna będzie z dala od kłopotliwego dla niej towarzystwa. Młody Almeida przeprasza ojca za to, co zrobił. Na wieść o tym, że Isaura towarzyszy Ester na farmie, pod pretekstem przeprosin matki, planuje tam pojechać. W Engenho Rosa ponownie idzie do Andre i mówi, że nie przeszkadza jej ryzyko odwiedzania go, ponieważ wie, jak dogadać się z nadzorcą. Niewolnik jest bardzo wdzięczny za jej gest i troskę. Francisco nie jest zadowolony, gdy Rosa mówi, że nie dowiedziała się, kto zaniósł jedzenie Andre, ale obiecuje, że wkrótce się tego dowie.

Niewolnica Izaura odcinek 6
(sobota, 2 marca, godz. 8:40 TVP Kobieta, powtórka w niedzielę o 17:30)

Comendador Almeida nalega, by Leoncio spotkał się z Malviną i prosi syna, aby mu zaufał. Leoncio planuje jednak wyjazd na farmę, gdzie przebywa jego matka wraz z Isaurą i obiecuje spotkanie z Malviną, gdy tylko wróci. Fontoura uważa za bardzo dziwne, że Leoncio nie był obecny na kolacji, a Henrique kwestionuje szlachetność, którą według Almeidy posiada jego syn. W tawernie Almeida spotyka towarzyszkę zabaw Leoncia i nawiązuje z nią znajomość. W Engenho Rosa przynosi Andre więcej jedzenia i prosi go o solidną pracę na plantacji i posłuszeństwo wobec Francisca. Dzięki temu będzie mogła prosić o przeniesienie go do pracy w domu. Na farmie niepocieszona Ester opowiada Isaurze, że Leoncio nigdy nie był takim dobrym synem, o jakim marzyła, a po powrocie z Europy stał się jeszcze gorszy. Isaura ubolewa przed Januarią nad nieszczęściem Ester, a niewolnica mówi, że tylko dziewczyna uszczęśliwia swoją panią. Jednocześnie prosi Isaurę, aby była bardzo ostrożna w stosunku do Leoncia. Nocą Isaura, spacerując po farmie, trafia na celę niewolników, w której spotyka Andre. W pobliskiej okolicy, w domu młodego dziedzica Tobiasa, jego matka mówi, że Campos de Goytacazes nie jest dobrym miejscem do życia dla niego i jego siostry Tais. Uważa też, że jej syn jest zbyt przytłoczony odpowiedzialnością za kontynuowanie pracy ojca.

Niewolnica Izaura odcinek 7
(sobota, 2 marca, godz. 8:40 TVP Kobieta, powtórka w niedzielę o 17:30)

Januaria udaje się nocą na farmę Ibituba, aby porozmawiać z Miguelem o przybyciu Isaury. W tym samym czasie Isaura rozmawia z Andre, dając mu jedzenie i wodę, a podczas rozmowy odkrywa, że umie on czytać i pisać, dlatego znajduje dla niego sposób na bycie niewolnikiem domowym. Almeida proponuje dziewczynie z tawerny złoto w zamian za informacje o sprawach i planach Leoncia. Niewolnica Rosa rozmawia z Ritą o Isaurze. Rosa nie lubi Isaury i daje to bardzo wyraźnie do zrozumienia. Leoncio przyjeżdża na farmę i idzie przeprosić matkę. Następnego dnia udaje się na poszukiwania Isaury. Spacerująca dziewczyna spotyka jednak innego mężczyznę - Tobiasa, który nawiązuje z nią serdeczną znajomość.

Niewolnica Izaura odcinek 8
(sobota, 9 marca, godz. 8:40 TVP Kobieta, powtórka w niedzielę o 17:30)

Tobias jest pod wrażeniem pięknej Isaury. Umawiają się na spotkania o tej samej porze i w tym samym miejscu. Po powrocie do domu młodzieniec mówi o tym swojej siostrze Tais, która bardzo się cieszy, ale i ostrzega brata. Malvina, rozmawiając ze swoją niewolnicą, odkrywa, że ta jest bardzo nieszczęśliwa. Santa zdradza jej, że powodem smutku jest rozdzielenie jej z jej wielką miłością - niewolnikiem Andre. Leoncio szuka Isaury na farmie, ale jej nie znajduje. W przędzalni spotyka Rosę, która go kokietuje. Isaura, która przychodzi po szal dla pani Ester, natychmiast się wycofuje, widząc Leoncia z Rosą. Isaura stale pamięta o rozmowie z Tobiasem. Nie może jednak wyjść na umówione spotkanie, bo Ester prosi, by jej poczytała. Tobias udaje się w umówione miejsce, ale jest zawiedziony, bo nie spotyka Isaury. Idzie jej szukać i pojawia się na farmie Santa Cruz.

Niewolnica Izaura odcinek 9
(sobota, 9 marca, godz. 8:40 TVP Kobieta, powtórka w niedzielę o 17:30)

Niewolnica Izaura odcinek 10
(sobota, lutego, godz. 8:40 TVP Kobieta, powtórka w niedzielę o 17:30)

Streszczenia odcinków 11-20 serialu dostępne będą tutaj.

Czytaj także:

Więcej o serialach historycznych i kostiumowych przeczytasz klikając tutaj lub na poniższą grafikę:

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz