Niewolnica Izaura wraca do TVP. Kostiumowa telenowela ponownie w TVP


W sobotę, 17 lutego TVP Kobieta wyemituje pierwsze dwa odcinki kultowej brazylijskiej produkcji Niewolnica Isaura. Serial, który okazał się światowym fenomenem, zaprezentowany zostanie widzom w pełnej wersji obejmującej 100 półgodzinnych odcinków.

Niewolnica Isaura - o czym jest serial?

Niewolnica Isaura / fot. TVP

Brazylijska telenowela powstała na podstawie XIX-wiecznej powieści Bernardo Guimarãesa. Tytułową bohaterką jest młoda, piękna niewolnica, która pracuje w majątku zamożnej rodziny Almeidów, właścicieli plantacji bawełny. Ma to szczęście, że nie zajmuje się ciężkimi pracami w polu, lecz pomaga w domu, a żona plantatora, pod nieobecność syna, traktuje Isaurę jak własną córkę. Dzięki pani Ester niewolnica zdobywa wykształcenie, poznaje języki obce, uczy się tańczyć i grać na fortepianie. Dziewczyna nosi piękne i szykowne suknie, wiodąc życie inne niż typowe dla kobiet jej stanu.

Wszystko zmienia się, gdy do rodzinnego majątku wraca dziedzic Leoncio. Zakochuje się w Isaurze i wszelkimi sposobami stara się ją uwieść. Dziewczyna odwzajemnia jednak uczucia innego młodzieńca – Tobiasa, dziedzica z sąsiedniej plantacji, który chce wykupić Isaurę, a potem ją poślubić. Na taki plan nie zgadza się Leoncio i zmienia życie bohaterki w pasmo udręk.

Serial pokazywany był w 130 krajach na całym świecie. W rolę Isaury wcieliła się 18-letnia Lucelia Santos, postać Leoncia wykreował Rubens de Falco.

Niewolnica Isaura - kiedy emisja?

Niewolnica Isaura w TVP Kobieta od 17 lutego. Premiery w soboty o godz. 8.40, powtórki w niedziele o godz. 17.30.

Czytaj także:

Więcej o serialach historycznych i kostiumowych przeczytasz klikając tutaj lub na poniższą grafikę:

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz