Średniowieczny plac miejski nowym zestawem LEGO


Średniowieczny plac miejski to kolejny zestaw LEGO inspirowany średniowieczem. Zawiera kilka budynków i osiem mini figurek.

LEGO Średniowieczny plac miejski / fot. LEGO

Zestaw z placem miejskim to nie tylko budynki i strażnica w stylu średniowiecznym, ale także wielu ciekawych bohaterów i zakamarków. Na placu znajdziemy plakaty z przestępcami, kuźnię płatnerza, gospodę oraz stragan handlowy. Wśród mini figurek są karczmarka, złodziejaszek, stolarz, poborca podatkowy, tkaczka gobelinów, płatnerz i strażnik wieży. Dodatkowo zestaw zawiera także mini figurki zwierząt, są to wiewiórka, koza i kot.

Główną inspiracją do stworzenia tego zestawu był model z 2009 r., LEGO Medieval Market Village. Zestaw ma kategorię wiekową +18 i zawiera 3304 elementy.

LEGO Średniowieczny plac miejski / fot. LEGO

Dostępne są także inne zestawy LEGO związane ze średniowieczem. Są to wioska wikingów, zamek rycerzy herbu Lew oraz średniowieczny zamek

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz