Oppenheimer nagrodzony 7 Oscarami od dziś dostępny w Polsce na VOD


Oppenheimer, film Christophera Nolana, nagrodzony 7 Oscarami jest już dostępny na platformie SkyShowtime. Kto jeszcze nie widział tej historycznej megaprodukcji ma od dziś szansę na nadrobienie zaległości.

Oppenheimer zarobił w kinach na całym świecie 952 miliony dolarów i zyskał wielkie uznanie krytyków, zdobywając w tym roku 13. nominacji do Oscarów, a wygrał w 7. kategoriach, w tym za najlepszy film, reżyserię oraz dla aktorów pierwszo i drugoplanowych.

Tytułową rolę J. Roberta Oppenheimera zagrał nominowany do Oscara Cillian Murphy, a Emily Blunt wcieliła się w jego żonę – biolożkę i botaniczkę, Katherine „Kitty” Oppenheimer. Już 21 marca film będzie dostępny wyłącznie w SkyShowtime.

Film Oppenheimer powstał na podstawie jego autorskiego scenariusza. Widzowie zaglądają w głąb umysłu fizyka teoretycznego, J. Roberta Oppenheimera, który jako dyrektor założonego w ramach Projektu Manhattan laboratorium w Los Alamos prowadził przełomowy projekt zbudowania pierwszej bomby atomowej. Oppenheimer to wielka kinowa uczta z doborową obsadą. Poza Murphym i Blunt w filmie występują m.in.: nagrodzony Oscarem Matt Damon, nominowany do Oscara Robert Downey Jr., nominowana do Oscara Florence Pugh, Josh Hartnett oraz laureaci Oscara Casey Affleck, Rami Malek i Kenneth Branagh.

Produkcja jest oparta na nagrodzonej Pulitzerem książce Amerykański Prometeusz. Triumf i tragedia Roberta Oppenheimera autorstwa Kaia Birda i nieżyjącego już Martina J. Sherwina. Producentami filmu są Emma Thomas, Charles Roven i Christopher Nolan.

Czytaj także:

Więcej o filmach historycznych i kostiumowych przeczytasz klikając tutaj lub na poniższą grafikę:

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz