Konwent gier Zagrajmy w historię 966-2024


Już w najbliższy weekend (13-14 kwietnia) zapraszamy na pierwszy konwent organizowany przez Muzeum Historii Polski. W tym roku tematem przewodnim jest rocznica chrztu Polski – dla gości szykujemy liczne atrakcje związane z wczesnym średniowieczem.

W programie m.in: III Otwarte Mistrzostwa Polski Saga - gry bitewnej Saga, warsztaty malowania figurek i modelarskie, gry pokazowe w aż cztery systemy historyczne, swobodne granie, panel dyskusyjny poświęcony nauce przez gry i zabawy, możliwość zakupu i poznania ofert wystawców ze świata gier i nie tylko.

Kiedy?

13-14 kwietnia (sobota i niedziela), godz. 10.00-18.00

Gdzie?

Muzeum Historii Polski, ul. Gwardii 1, Warszawa

Dla kogo?

Miłośnicy gier w każdym wieku, rodziny z dziećmi, młodzież, dorośli
Bilety: w cenie 10 zł.

Współorganizator: Stowarzyszenie Weles / Saga Grand Melee Poland

Na gości czekają

  • STREFA SAGA: turniej gry bitewnej, nauka malowania modeli, kącik modelarza dla starszych i najmłodszych, pokazy SAGA i wikińskiej gry Ravenfeast dla nowicjuszy w prawdziwym namiocie wikingów z obstawą wojów, warsztaty z systemu gry (w Sagę, Ravenfeast, Ogniem i Mieczem, Anno Domini 1666) i wiele innych
  • STREFA WOLNEGO GRANIA z możliwością wypożyczenia gier od Muzeum Historii Polski. Przyjdź z własną grą lub wypożycz grę na miejscu, zajmij stolik (lub dosiądź się do już zajętego) i daj się porwać zabawie!
  • strefa z namiotem pierwszych Piastów
  • stoiska wystawiennicze : Stowarzyszenia Weles, Instytutu Pamięci Narodowej, Małopolskiego Instytutu Kultury w Krakowie, Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego – Wydział Wargaimingu, Wydawnictwa Taktyka i Strategia, Czarny Kot

Źródło: muzhp.pl

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz