Rycerskie Mistrzostwa Świata IMCF Meksyk 2024. Polacy powalczą o medale


Tegoroczne Mistrzostwa Świata Federacji IMCF w sportowych walkach rycerskich odbędą się w Meksyku w dniach 2-5 maja 2024 r. Najlepsi rycerze z całego świata przyjadą do Valle Di Silencio, by walczyć o zwycięstwo w widowiskowych konkurencjach. Nie zabraknie także reprezentantów Polski, którzy rywalizować będą w kilku konkurencjach w tym w bohurcie 16 vs 16.

W tegorocznych mistrzostwach zostanie wyłoniony mistrz w kilku kategoriach. Swój udział w imprezie zgłosili reprezentanci: Polski, Quebecu, Chile, Irlandii, Niemiec, Austrii, Hiszpanii, USA, Ukrainy, Francji, Meksyku, Brazylii, Chin, Szkocji oraz Finlandii.

Rycerze z całego świata będzie rywalizować w następujących konkurencjach indywidualnych: pełnokontaktowe walki rycerskie z podziałem na kategorie wagowe (open) oraz miecz i tarcza (kobiety, mężczyźni), miecz i puklerz (kobiety, open), długi miecz (kobiety, mężczyźni), włócznia (kobiety, mężczyźni) oraz w konkurencjach drużynowych: 3 vs 3 (kobiety), 5 vs 5 (kobiety, mężczyźni), 10 vs 10 (mężczyźni) 16 vs 16 (mężczyźni).

Polskich reprezentantów będzie można zobaczyć w następujących konkurencjach indywidualnych: Agnieszka Lasota, Piotr Mittag i Karol Tobolski  (miecz i tarcza), Karol Tobolski i Janusz Giercuszkiewicz (miecz długi). Natomiast w pełnokontaktowych walkach rycerskich wystąpią Emil Guz i Piotr Mittag.

W konkurencjach drużynowych reprezentanci Polski będą toczyć boje w najbardziej widowiskowej z nich, gdzie zmierzą się przeciwko sobie drużyny złożone z 16 rycerzy. Polska w tej konkurencji będzie wspomagana przez rycerzy z innych państw, którzy będą walczyć pod naszą flagą.

W 2021 r. mistrzostwa federacji IMCF odbywały się w Malborku.

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz