Noc Muzeów w Gorzowie Wielkopolskim 2024. Zobacz tegoroczny program, atrakcje i listę muzeów


Noc Muzeów w Gorzowie Wielkopolskim 2024 odbędzie się w tym roku w nocy z 18 na 19 maja 2024 r. W jej ramach będzie można bezpłatnie zwiedzać gorzowskie muzea i wiele innych instytucji kulturalnych, które przygotowały atrakcyjny program dla wszystkich uczestników. Informacje o Nocy Muzeów w Gorzowie Wielkopolskim będą tutaj aktualizowane.

Noc Muzeów w Gorzowie Wielkopolskim 2024 - podstawowe informacje

➤ informacje można również śledzić na Facebooku;
➤ informacje dotyczące Nocy Muzeów 2024 w innych miastach znajdziesz tutaj;
➤ wejście do muzeów jest darmowe lub pobierana jest symboliczna opłata (np. 1 zł);
➤ warto śledzić informacje o komunikacji miejskiej w dniu Nocy Muzeów;
➤ na niektóre wydarzenia wymagana jest wcześniejsza rejestracja.

Specjalne wydarzenia

Formuła Nocy Muzeów od lat pozostaje niezmienna, uczestnicy w ciągu kilku nocnych godzin zwiedzają różne instytucje i placówki kulturalne, które często przygotowują specjalne wydarzenia na ten wyjątkowy dzień w roku. W wielu miastach udostępniane są miejsca, które na co dzień są niedostępne dla zwiedzających. Nie inaczej jest w Gorzowie Wielkopolskim. Organizatorami Nocy Muzeów są władze samorządowe, które koordynują przedsięwzięcie w ramach swoich kompetencji.

Noc Muzeów w Gorzowie Wielkopolskim 2024 - lista muzeów

Wybrane muzea i galerie biorące udział w Nocy Muzeów w Gorzowie Wielkopolski w poprzednich latach:

  • Zespół Willowo-Ogrodowy,
  • Spichlerz,
  • Muzeum Grodu Santok.
Noc Muzeów w Gorzowie Wielkopolskim 2024 - data

Noc Muzeów w Gorzowie Wielkopolskim 2024 odbędzie się w nocy z 18 na 19 maja 2024 r.

Noc Muzeów w Gorzowie Wielkopolskim 2024 - program

Serdecznie zachęcamy do udziału!

Historia Nocy Muzeów

Pierwsza Noc Muzeów odbyła się w Berlinie w 1997 r. Ze względu na sukces tej imprezy kolejne europejskie miasta zaczęły również organizować podobne przedsięwzięcia kulturalne. W Polsce pierwszą Noc Muzeów zorganizowano w 2003 r. w Muzeum Narodowym w Poznaniu. Następnego roku Noc Muzeów została zorganizowana także w Krakowie i w Warszawie.

Obecnie Noc Muzeów jest corocznie organizowana w kilkudziesięciu polskich miastach. W 2020 r. z powodu pandemii Noc Muzeów została odwołana, ale wiele muzeów przygotowało w dniu wydarzenia atrakcyjny program dostępny w internecie. Po zakończeniu pandemii muzea na nowo otworzyły się na stacjonarne zwiedzenie w Noc Muzeów.

Serdecznie zachęcamy do udziału!

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz