5 nietypowych metod nauki języka angielskiego


Nauka języka angielskiego nie musi opierać się na korzystaniu ze standardowych podręczników i zeszytów ćwiczeń. Można skorzystać z nietypowych metod nauki. Warto poznać 5 najlepszych i wypróbować.

Metoda 1: aplikacja do nauki języka obcego

Na pewno warto wypróbować aplikacje. Rzeczywiście mogą być one bardzo ciekawe. Pozwalają w sposób kreatywny przedstawić różne zagadnienia. Są bardzo atrakcyjne i to zarówno pod względem graficznym, jak i merytorycznym. Wiele apek jest do tego darmowych bądź ma długie okresy próbne. To co je wyróżnia, to także fakt, że użytkownicy mogą poznać nie tylko tradycyjną gramatykę, ale również język jakim posługują się np. mieszkańcy Nowego Jorku czy Sydney.

Metoda 2: oglądanie filmów w języku oryginalnym z napisami

Większość z nas jest wzrokowcami, jednak potrafi też sporo zapamiętać, dzięki połączeniu różnych bodźców, a więc takich, które oddziałują na kilka zmysłów. Na pewno ciekawą metodą jest nauka języka obcego za pomocą filmów i seriali. Należy je oglądać w języku oryginalnym, włączając napisy. Najlepiej co jakiś czas zatrzymywać serial czy film i powtarzać dane słówka. Aby metoda miała sens, jeden odcinek powinno się oglądać kilkukrotnie.

Metoda 3: szkoła językowa online zamiast tradycyjnej

Większość z nas nie ma czasu, by zapisać się do stacjonarnej szkoły językowej. W takim przypadku można wybrać korepetycje online w szkole językowej. Korepetycje angielski Kraków to oferta skierowana zarówno dla osób, które są na poziomie początkującym, jak i tych na wyższych poziomach zaawansowania, które np. chcą zdobyć certyfikaty językowe. Ta forma nauki jest naprawdę przystępna i odbywa się za pomocą narzędzia typu Skype.

Metoda 4: fiszki ze słówkami i gramatyką oraz czytanie książek w języku Szekspira

Większość osób jest wzrokowcami, dlatego przyswajanie nowych słówek często odbywa się za pomocą przygotowanych samodzielnie notatek. Można kupić fiszki do wypełnienia albo już gotowe i w ten sposób uczyć się nowych słówek. Warto także czytać w języku Szekspira, czyli wybierać książki w oryginalnej wersji językowej. To metoda dla osób średniozaawansowanych i zaawansowanych, które chcą poszerzyć swoje słownictwo.

Metoda 5:  gry językowe

Popularnym sposobem i nietypowym mogą być też gry językowe. Można wybrać wersje online lub tradycyjne. Jedną z popularniejszych gier dla początkujących jest memory. Oczywiście można wybrać też inne gry, choćby spróbować kalamburów w wersji angielskiej.

Warto łączyć różne metody. Dzięki temu można osiągnąć najlepsze rezultaty.

Artykuł sponsorowany powstał we współpracy z bukischool.com.pl

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz