Moja Lady Jane - kiedy premiera, fabuła, obsada, obsada, zwiastun, ile odcinków. Wszystko, co wiemy o serialu Amazon Prime


Serial Moja Lady Jane jest inspirowany powieścią o tym samym tytule. Opowiada historię rodziny królewskiej Anglii, w której syn króla Henryka VIII, Edward, nie umiera na gruźlicę, a Lady Jane... To jednak nie serial historyczny, a fantasy satyra osadzona w XVI-wiecznej Anglii.

Moja Lady Jane - fabuła

Moja Lady Jane / fot. Amazon Prime

Czy jesteście gotowi na epicką opowieść o prawdziwej miłości, wielkiej przygodzie, oszalałych królobójcach, beznamiętnym bohaterstwie, przebiegłych intrygach i brawurowej szermierce, z odrobiną magicznego realizmu i całym mnóstwem seksu? No przecież. Oto Moja lady Jane.

Moja Lady Jane - lokalizacje, gdzie kręcono serial?

Zdjęcia kręcono w Wielkiej Brytanii w 2022 r. Według doniesień jednym z miejsc kręcenia był Great Chalfield Manor niedaleko Bath w Anglii. Zdjęcia kręcono także w okolicach zamku Dover w hrabstwie Kent oraz na zamku Herstmonceux w East Sussex. Częściowo został nakręcony także w Langley Park Buckinghamshire w Wielkiej Brytanii.

Moja Lady Jane - twórcy

Serial wyreżyserowali Jamie Babbit i Stefan Schwartz. Za scenariusz odpowiadali: Gemma Burgess, Meredith Glynn, Alyssa Lerner, Cathy Lew, Shepard Boucher i Bisanne Masoud. Za zdjęcia opowiadali: Maja Zamojda i Gavin Finney. Scenografię stworzył Will Hughes-Jones.

Moja Lady Jane - obsada

Moja Lady Jane / fot. Amazon Prime

W serialu w głównych rolach wystąpili: Emily Bader (Lady Jane), Edward Bluemel (Lord Guildford Dudley), Anna Chancellor (Lady Frances Grey), Dominic Cooper (Lord Seymour), Jordan Peters (Król Edward) oraz Rob Brydon (Lord Dudley).

Moja Lady Jane - premiera, kiedy będzie?

Premiera serialu Moja Lady Jane na Amazon Prime odbyła się 27 czerwca 2024 r.

Moja Lady Jane - liczba odcinków

Serial Moja Lady Jane liczy 10 odcinków.

Moja Lady Jane - liczba sezonów

Serial Moja Lady Jane obecnie liczy jeden sezon.

Moja Lady Jane - trailer

Czytaj także:

Więcej o serialach historycznych przeczytasz klikając na poniższą grafikę:

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz