Wręczono Nagrody TVP Polonia „Za zasługi dla Polski i Polaków poza granicami kraju”


W czwartek, 3 września, o godz. 19.30 na Zamku Królewskim w Warszawie odbyła się uroczysta Gala wręczenia dorocznych Nagród TVP Polonia „Za zasługi dla Polski i Polaków poza granicami kraju”. Na relację z Gali zapraszamy widzów 6 września o godz. 17.30 do TVP Polonia.

TVP PoloniaNagroda TVP Polonia „Za zasługi dla Polski i Polaków poza granicami kraju” jest przyznawana od 1995 r. Jej symbolem jest statuetka przedstawiająca Fryderyka Chopina. Laureatami są wybitni Polacy, którzy swoimi osiągnięciami rozsławiają polską kulturę, naukę, sztukę, sport na całym świecie. Wśród tegorocznych laureatów znaleźli się m.in. Wanda Wiłkomirska, Jan Mokrzycki, Szkoła Polska w Atenach i - w charakterze Laureata Nagrody Specjalnej - Prymas Polski, Kardynał Józef Glemp.

Tegoroczną Galę uświetnił występ utalentowanej skrzypaczki Agaty Szymczewskiej, która jest laureatką I nagrody i złotego medalu XIII Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego im. Henryka Wieniawskiego w Poznaniu i wielu innych nagród i wyróżnień w tym TVP POLONIA. Podczas koncertu solistce akompaniowała na fortepianie Justyna Danczowska.

Zaproszeni goście usłyszeli również Poloneza D-dur Henryka Wieniawskiego i Sonatę A-dur Césara Francka.

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz