Konferencja: „20 lat - 20 zmian. Prawa kobiet w debacie publicznej w okresie transformacji ustrojowej”


Gender Studies ISNS UW, Fundacja im. H. Bölla w Polsce i Fundacja Feminoteka serdecznie zapraszają na debatę: „20 lat - 20 zmian. Prawa kobiet w debacie publicznej w okresie transformacji ustrojowej” inaugurującą rok akademicki 2009-2010 Gender Studies UW.

Aula w starym BUWie
6 listopada 2009, godz. 18:00

W debacie udział wezmą:

Prof. dr hab. Bożena Chołuj
Prof. dr hab. Małgorzata Fuszara
Prof. dr hab. Jacek Kurczewski

Spotkanie poprowadzi/moderuje: dr Agnieszka Graff

Jak przez ostatnie 20 lat kształtowała się debata publiczna wokół praw kobiet? W jakim stopniu jest merytoryczna, a w jakim zideologizowana? Co popycha ją naprzód: polityka, czy inicjatywy oddolne: organizacje pozarządowe, inicjatywy uniwersyteckie, Gender Studies?

Debata odbywać się będzie wokół raportu „20 lat - 20 zmian. Kobiety w Polsce w okresie transformacji 1989-2009„ Fundacji Feminoteka i Heinrich Böll Stiftung w Polsce, a także książki ”Ścieżki emancypacji. Osobista teoria transfomacji ustrojowej w Polsce”, autorstwa prof. Jacka Kurczewskiego (Wydawnictwo TRIO, Warszawa 2009).

Zapraszamy do dyskusji!

Prof. dr hab. Bożena Chołuj
Prof. dr hab. Małgorzata Fuszara
dr Katarzyna Władyka

Gender Studies ISNS UW


Źródło: gender.uw.edu.pl

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz