Oceń Muzeum II Wojny Światowej


Dyrektor Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku prof. dr hab. Paweł Machcewicz oraz Prezydent Miasta Gdańska Paweł Adamowicz zapraszają na wernisaż wystawy prac biorących udział w międzynarodowym konkursie na projekt ekspozycji głównej Muzeum.

Muzeum II Wojny ŚwiatowejKonkurs na projekt głównej wystawy Muzeum II Wojny Światowej wygrała belgijska pracownia Tempora, za który otrzymała 50 tysięcy euro. Dzieło firmy Tempora zdaniem krytyków wyróżnia  szczególna elastyczność oraz pomysł na odrębną ścieżkę edukacyjną dla dzieci i młodzieży. W styczniu zostanie rozpisany konkurs na projekt przyszłej siedziby Muzeum przy ul. Wałowej.

W Zielonej Bramie będzie można zobaczyć nie tylko zwycięski projekt pracowni Tempora, ale także zapoznać się z pozostałymi projektami. Jest to idealna okazja do oceny planowanej ekspozycji Muzeum, a także weryfikacji go z innymi pracami konkursowymi.

Wystawa zostanie otwarta w dniu 7 stycznia 2010 r. (czwartek) w Zielonej Bramie - oddziale Muzeum Narodowego w Gdańsku, Długi Targ 24. Wystawa potrwa do 31 stycznia. Podczas niej zostanie zaprezentowanych kilkadziesiąt plansz konkursowych ośmiu pracowni architektonicznych z Wielkiej Brytanii, Słowacji, Belgii, Holandii i Polski.

Wstęp na wystawę jest wolny.

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz