„Śniadania z historią”: Polska Kobiet


8 marca 2010 r. Muzeum PRL-u, krakowski oddział Muzeum Historii Polski zaprasza na pierwsze spotkanie, z cyklu „Śniadania z historią”, które odbędzie się również 8 marca na godz. 12:30 w Empik-u przy Rynku Głównym 2 w Krakowie. Tematem dyskusji to: „Polska kobiet. Dlaczego w PRL-u obchodzono 8 marca?”.

„Śniadania z historią” to projekt organizowany w konwencji krótkiej rozmowy na wybrany temat z historii najnowszej Polski. W spotkaniu uczestniczyć będą eksperci oraz świadkowie konkretnych wydarzeń. Celem projektu jest poszerzanie wiedzy historycznej mieszkańców Krakowa oraz wzbudzenie w nich zainteresowania historią najnowszą Polski. Na ten rok przypada kilka ważnych i okrągłych rocznic historycznych, o których się nie mówi, a warto pamiętać. Muzeum PRL-u chce podjąć trud wypełnienia tej luki i podtrzymania pamięci o takich wydarzeniach jak np. przypadająca w kwietniu 50. rocznica walk w obronie krzyża w Nowej Hucie.

Na pierwsze – najbliższe zapraszamy już 8 marca 2010 roku o godzinie 12.30.

Dyskusja panelowa z udziałem:

Barbary Klich-Kluczewskiej, Joanny Potockiej, Pawła Sowińskiego

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz