Panel dyskusyjny: „Rozliczenia z przeszłością”


Niezależne Zrzeszenie Studentów oraz Koło Naukowe Historii Ustroju Państw Totalitarnych (przy WPiA UW) mają zaszczyt zaprosić Państwa na panel dyskusyjny „Rozliczenia z przeszłością” z udziałem dra Michała Królikowskiego, dr Aleksandra Gubrynowicza oraz prof. Antoniego Dudka. 
Z ust niektórych publicystów czy polityków słyszymy niekiedy pogląd, jakoby historię należało zdecydowanie oddzielić od problemów teraźniejszości. Jednak czy taka postawa jest w pełni racjonalna i możliwa do spełnienia? Jak przebiegał proces przechodzenia państw totalitarnych i autorytarnych z nieludzkich reżimów na drogę demokracji? W jaki sposób rozliczano się ze zbrodniczymi funkcjonariuszami dawnych systemów? Jakie problemy prawne rodziła konieczność postawienia przed sądem ludzi, którzy jeszcze niedawno stali ponad prawem?

Na te i inne pytania odpowiedzi poszukają nasi prelegenci już 29 kwietnia o godzinie 18:30. Miejsce: sala a3 ul. Lipowa 4

Informacje o prelegentach:

dr Michał Królikowski: adiunkt w Katedrze Prawa Karnego Porównawczego w Instytucie Prawa Karnego WPiA UW, dyrektor Biura Analiz Sejmowych, członek Komisji Kodyfikacyjnej Prawa Karnego.

dr Aleksander Gubrynowicz: Instytut Prawa Międzynarodowego WPiA UW, współautor książki „1989 Jesień Narodów”

prof. Antoni Dudek: Pracownik naukowy Instytutu Nauk Politycznych i Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Instytutu Pamięci Narodowej. Autor książek takich jak m.in. „Reglamentowana rewolucja”, czy „Ślady PRL-u”

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz