Platige Image na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni


„Animowana historia Polski” otworzyła w poniedziałkowy wieczór 35. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. W programie festiwalu oglądać można trzy inne filmy powstałe przy udziale Platige Image.

Animowana historia Polski

Kadr z filmu „Animowana historia Polski”

„…czas pozbyć się kompleksów, tak jak to zrobili nasi komputerowi animatorzy tworząc rzecz wysmakowaną, trzymającą najwyższe standardy, porywającą, a momentami wręcz poruszającą.” – pisze o „Animowanej historii Polski” na łamach Stopklatki Artur Cichmiński.

Film został zrealizowany na zamówienie Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości jako jedna z wizytówek polskiego pawilonu na wystawie EXPO w Szanghaju.

„Animowana historia Polski” jest jednym z kilku akcentów Platige Image w programie festiwalu. W konkursie głównym o nagrody walczą „Święty interes” Macieja Wojtyszki i „Erratum” Marka Lechkiego. W Gdyni premierę ma także „Mówi się” Pawła Borowskiego - spot kampanii Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej promujący polskie kino. Platige Image odpowiedzialne było za postprodukcję tych obrazów.

Program gdyńskich pokazów można znaleźć na stronie festiwalu.

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz