Pierwszy Zjazd Absolwentów Instytutu Historycznego UW


Instytut Historyczny Uniwersytetu Warszawskiego – jeden z największych historycznych ośrodków akademickich w Polsce – powstał w 1930 roku. W dniach 21-23 października br., na Uniwersytecie Warszawskim, odbędą się obchody 80-lecia jego istnienia.

Uniwersytet WarszawskiKonferencja

Na 21 października zaplanowano konferencję naukową dotyczącą dorobku naukowego Instytutu. Wśród referentów znajdą się m.in. prof. Włodziemirz Lengauer, prof. Roman Michałowski, prof. Wojciech Kriegseisen, prof. Tomasz Kizwalter, prof. Andrzej Chojnowski oraz prof. Maria Koczerska. Referaty zostaną uzupełnione częścią dyskusyjną – moderowaną przez prof. Halinę Manikowską – w której przedstawione zostaną głosy dotyczące przyszłości i perspektyw badawczych.

Jubileuszowy charakter konferencji podkreśli równiez otwarcie okolicznościowej wystawy (w Pałacu Kazimierzowskim), poświęconej wkładowi historyków związanych z IH UW w różne sfery życia (politykę, media, walkę o wolność, itp).

Profesor Henryk Samsonowicz

22 paździenika, poza oficjalną częścią jubileuszu odbędzie się uroczystość odnowienia doktoratu prof. Henryka Samsonowicza oraz prezentacja ofiarowanej mu księgi pamiątkowej.

Absolwenci IH UW

I Zjazd Absolwentów Instytutu Historycznego UW odbędzie się w dniu 23 października. Będzie to wyjątkowa okazja, aby ponownie spotkać w dawno lub nie tak dawno opuszczonych murach Instytutu swoich znajomych, przyjaciół, profesorów. Impreza będzie się składała z kilku części m.in. panelu wspomnieniowego, pokazu filmów i zdjęć z objazdów (w tym unikatowe nagrania z pierwszych objazdów zagranicznych do Jugosławii i Bułgarii) i bankietu.

Już teraz zachęcamy do rejestrowania się na stronie Zjazdu:

http://www.absolwenci.ihuw.pl/

na której obok wszystkich praktycznych informacji znajduje się również dział wspomnieniowy: galerie zdjęć z objazdów i życia Instytutu, wspomnienia i wywiady z pracownikami IHu. Ten dział można rozbudowywać razem z nami dodając własne zdjęcia i wspomnienia i komentując fotografie, które już znajdują się na stronie.

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz