Ukazał się trailer filmu „Bitwa warszawska 1920”


W internecie ukazał się trailer nowego filmu Jerzego Hoffmana „Bitwa warszawska 1920” W kilkuminutowym filmie zobaczyć można głównie sceny batalistyczne. Premiera filmu planowana jest na wrzesień 2011 r.

Pokazane fragmenty niestety mnie rozczarowują. Są mało dynamiczne i czasami nienaturalne jak scena z Piłsudskim i Wieniawą, którzy salutują maszerującemu wojsku. Efekty specjalne są, co najwyżej na poziomie filmów dokumentalnych BBC.

Scena z maszerującym wojskiem powiela podobne sceny z husarią jak z ekranizowanej przez Hoffmana „Trylogii”. Rola Piłsudskiego przypadła Danielowi Olbrychskiemu także znanemu z wcześniejszych filmów Hoffmana. Istnieje obawa, że Olbrychski swoją osobą przyćmi graną rolę - widz bardziej skupi się na tym, że to Olbrychski, a nie Piłsudski.

To są tylko fragmenty z planu filmowego i przez ich pryzmat film jest komentowany. Ostateczny efekt może być dużo lepszy. Dobrze, że muzykę do filmu skomponował Krzesimir Dębski, co pozwala sądzić, że będzie ona jedną z ozdób tego filmu i poprawi odbiór zwłaszcza scen batalistycznych.

Podsumowując wszystko jest sprawą gustu, znajdą się na pewno osoby, na których już te fragmenty zrobią duże wrażenia. Jednak jeśli ma to być wielki film wojenny, z dużym budżetem i plejadą gwiazd oczekiwania w stosunku do niego powinny być dużo większe.

Link do trailera: „Bitwa warszawska 1920” - trailer

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz