„Sierpień 1980” - nowy film Muzeum Historii Polski


Na stronie internetowej Muzeum Historii Polski (muzhp.pl) i YouTube prezentowany jest film Muzeum Historii Polski „Lato 1980” w reżyserii Maciej Piwowarczuka.

Muzeum Historii PolskiW filmie Liliana Sonik współzałożycielka w Krakowie Studenckiego Komitetu Solidarności (żona europosła Bogusława Sonika) i wybitny aktor Jerzy Radziwiłowicz (m.in. wielkie role w filmie „Człowiek z marmuru„ i ”Człowiek z żelaza”) opowiadają co robili w lecie roku 1980, jak zareagowali na strajki i porozumienia sierpniowe, czego się obawiali.

Z kolei prof. Antoni Dudek, znawca historii najnowszej w syntetycznej formie opowiada m.in. o przyczynach strajku i o tym dlaczego komuniści zgodzili się podpisać porozumienia. W filmie wykorzystane są ciekawe materiały archiwalne z tamtego okresu. Film powstał dzięki środkom MKiDN i prezentowany jest także na portalu historycznym dzieje.pl utworzonym przez MHP i PAP.

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz