„Wielcy władcy starożytności”: nowa publikacja PWN przybliżająca najbarwniejszy okres w dziejach


Tyrani, gwałtownicy i alkoholicy czy wizjonerzy, którzy wpłynęli na współczesny obraz świata? „Wielcy władcy starożytności”. Nowa publikacja Wydawnictwa Szkolnego PWN przybliżająca najbarwniejszy okres w dziejach.

Książka przedstawia życiorysy władców świata starożytnego basenu Morza Śródziemnego oraz Azji. Władców sławnych, istotnych, ciekawych, ale również tych, o których nie należy zapominać, choć żyli krótko lub nie wpłynęli na losy świata i jego współczesne oblicze tak bardzo, jak ich świetniejsi poprzednicy czy następcy.

Prócz właściwych życiorysów i omówień władców, książka prezentuje również wydarzenia i postacie niezbędne dla zrozumienia ówczesnej epoki. Nie można bowiem omawiać śmierci Juliusza Cezara bez przybliżenia postaci Marka Antoniusza, a wraz z nim Kleopatry VII. Nie sposób charakteryzować cesarza Klaudiusza, pominąwszy całkowicie znaczenie jego sławnej żony Messaliny. Nie podobna też opisywać zwycięstw Aleksandra Wielkiego, nie wspomniawszy o technikach walk czy falandze macedońskiej.

Wszystkie te informacje, wzbogacone ilustracjami, fotografiami oraz mapami, dają ogólny rys świata starożytnego i sprawiają, że pozostaje on dla odbiorcy okresem najbarwniejszym.

Przykładowe strony do pobrania.

Tytuł: Wielcy władcy starożytności
Autor: Rafał Idzik
Ilość stron: 328
Format: 205×255 mm
Oprawa: twarda
Cena: 59,00 zł
Wydawca: Wydawnictwo Szkolne PWN
Wydanie: 2010 r.

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz