Apel Pamięci na Woli - Warszawa 2010


Muzeum Woli rozpoczęło projekt mający na celu zbieranie materiałów i udokumentowanie losów żołnierzy III Obwodu AK, którzy brali udział w Powstaniu Warszawskim.

Osoby te zasługują na szczególne upamiętnienie w związku z tym zapraszamy w imieniu Muzeum Woli do wzięcia udziału w uroczystym Apelu Pamięci, który odbędzie się w dniu 5 października br. o godz. 17.30 przed budynkiem Muzeum (ul. Srebrna 12).

Przedstawiciele MON złożą w asyście honorowej Wojska Polskiego wieniec w imieniu Ministra Obrony Narodowej pana Bogdana Klicha.

Na uroczystość zostali zaproszeni: Administrator diecezji Ordynariatu Polowego Wojska Polskiego ks. Prałat płk Sławomir Żarski, kombatanci ugrupowań walczących na Woli, harcerze, młodzież szkolna, ludność cywilna oraz Burmistrz Dzielnicy Wola Pan Marek Andruk wraz z innymi przedstawicielami władz Dzielnicy.

Instytucje związane z wydarzeniem:

Muzeum Woli Oddział Muzeum Historycznego m. st. Warszawy

Jest to już kolejna akcja, którą władze Woli oraz Muzeum Woli podejmują celem przywrócenia pamięci o tym, co działo się na terenie dzielnicy w sierpniu ’44 roku. Wymienić można tutaj m.in.:

- wystawę zorganizowaną na 60. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego, prezentującą wysiłek Zgrupowania „Chrobry II”;

- inscenizację walk powstańczych na Wolskiej róg Młynarskiej, którą można było obejrzeć również z okazji 60. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego;

- tegoroczne obchody w dniu 5 sierpnia, upamiętniające pomordowaną ludność cywilną;

- coroczne specjalne numery „Kuriera Wolskiego”, oraz liczne artykuły pojawiające się w pozostałych numerach.


Źródło: wola.waw.pl

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz