„Niemcy w średniowieczu”- dyskusja panelowa


Niemiecki Instytut Historyczny w Warszawie i Wydawnictwo Naukowe PWN mają zaszczyt zaprosić na dyskusję panelową z okazji prezentacji polskiego wydania książki Stefana Weinfurtera „Niemcy w średniowieczu”, która obędzie się 7 października br. o godz. 17:00 w Niemieckim Instytucie Historycznym w Warszawie (Pałac Karnickich, Aleje Ujazdowskie 39). 

W spotkaniu wezmą udział Stefan Weinfurter profesor mediewistyki na Uniwersytecie w Heidelbergu oraz znani polscy mediewiści Henryk Samsonowicz i Wojciech Fałkowski.

Stefan Weinfurter podejmuje podróż w czasie przez tysiącletnią historię średniowiecza. Zapoznaje czytelników z kompleksowym procesem powstania i ukształtowania się Świętego Rzymskiego Cesarstwa Narodu Niemieckiego. W tym celu w barwnej narracji kroczy drogą historii od czasów Franków do czasów Niemców, od królestwa wschodniofrankijskiego do utworzenia narodu niemieckiego. Książka w wieloraki sposób opowiada o początkach państwa Franków i jego rozkwicie pod panowaniem Karolingów, o rozwoju Cesarstwa Rzymskiego pod panowaniem Ottonów, o reorganizacji cesarstwa, władzy królewskiej i cesarstwie w czasach dynastii salickiej, o Świętym Cesarstwie w erze Sztaufów, i w końcu o początkach narodu niemieckiego w czasach późnego średniowiecza.

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz