Przegląd zapowiedzi filmowych (4 listopada 2010)


O ile w moim raporcie książkowym znaleźć możecie informacje na temat pozycji, które trafiły niedawno do księgarń, o tyle w comiesięcznym podsumowaniu filmowym będę Wam przedstawiać projekty, które dopiero mają wejść w fazę przygotowań. Będą to więc bardziej ciekawostki (zwłaszcza, że zwykle podanych zostało niewiele informacji), tym niemniej może któryś tytuł Was zainteresuje i zaczniecie śledzić informacje z nim związane.

Na początek filmy związane bezpośrednio lub pośrednio z historią mafii. Studio Warner Bros. poszukuje obecnie reżysera dla Tales from the Gangster Squad, który ma opowiedzieć o walce specjalnego oddziału policji w Los Angeles z gangsterami działającymi na zlecenie mafii ze wschodniego wybrzeża USA. Z kolei Chuck Hogan napisze scenariusz do nie mającego jeszcze tytułu filmu o Johnie Martorano, który był płatnym zabójcom na usługach bostońskiej mafii, a następnie poszedł na współpracę z organami ścigania i dzięki jego zeznaniom zostały ujawnione silne powiązania korupcyjne między mafią, a FBI. Z kolei Michael Mann (znany choćby ostatnio z nakręcenia innego filmu o gangsterach - Wrogowie Publiczni) planuje Big Tuna - historię bossa mafii chicagowskiej, Tony’ego Accardo, który szkolił się u Ala Capone, a następnie wyrobił sobie tak wielki respekt, że nawet na „emeryturze” doradzał w kierowaniu organizacją i jako jeden z niewielu, umarł we własnym łóżku ze starości. Na sam koniec poinformuję o tym, że Clin Eastwood planuje nakręcić biografię założyciela FBI J. Edgara Hoovera, w którego wcieli się Leonardo DiCaprio. Projekt nie ma jednak jeszcze tytułu.

Powstaną również dwa nowe filmy związane z II Wojną Światową. Pierwszym z nich jest So I say rumuńskiego reżysera Dumitrescu Dreyera, który opowie historię mieszkańców rumuńskiej wioski, w której zabity został niemiecki żołnierz. Muszą oni znaleźć winowajcę, inaczej skażą całą miejscowość na śmierć. Drugim zaś będzie Resistance, czyli alternatywna historia II Wojny Światowej, w trakcie której III Rzesza nie doznała porażki na froncie wschodnim, lądowanie aliantów w Normandii się nie powiodło, zaś połowa Wielkiej Brytanii znajduje się pod okupacją hitlerowskich Niemiec. Film opowie o walce Brytyjczyków z najeźdźcą ich kraju.

Istnieją również plany nakręcenia trzech biografii. Wesley Snipes zamierza ubiegać się o rolę w Code Name Zero - będzie to historia akcji FBI mającej na celu zmniejszenie wpływów Martina Luthera Kinga w Ameryce, przedstawione zostaną podsłuchy, inwigilacja, pułapki oraz inne działania agentów biura. Z kolei McG zamierza wyreżyserować Columbus, zrealizowane w 3D mega-widowisko o Krzysztofie Kolumbie i jego podróży, która zakończyła się odkryciem Ameryki. Film ma być utrzymany w stylu podobnym do 300. Prawdopodobnie zrealizowana zostanie również adaptacja książki Cleopatra: The Life, która, jak łatwo się domyślić, opowie historię najbardziej znanej kobiety-faraona, Kleopatry. Główną rolę być może zagra Angelina Jolie, a oferta reżyserowania została złożona Jamesowi Cameronowi.

Na sam koniec przybliżę Wam jeszcze jeden film i serial. Pierwszym jest rozgrywający się w czasie wojny stuletniej Agincourt, którego reżyserii miałby się podjąć ponownie Michael Mann. Obraz opowie o Nicholasie Hooku, który jest ścigany w Anglii, więc zaciąga się jako łucznik i jedzie walczyć do Francji. Po przegranej bitwie wraca do ojczyzny, jednak król Henryk V namawia go, by znów walczył w jego imieniu z Francją. O serialu zaś wiadomo tylko tyle, że powstanie dla stacji HBO i będzie traktować o szpiegach wykonujących swoją pracę w Berlinie w czasach Zimnej Wojny.

I to by było na tyle, jeśli chodzi o filmowo-serialowe informacje, które pojawiły się w październiku. Mam nadzieję, że któraś pozycja Was zainteresowała. Do przeczytania za miesiąc!

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz