Przegląd zapowiedzi filmowych (2 grudnia 2010)


Kolejny miesiąc za nami, czas więc na raport o filmach historycznych dotyczący listopada. Udało mi się znaleźć całkiem sporo ciekawych informacji, w tym dwie na temat filmów, o których pisałem poprzednio. Zapraszam.

Zaczniemy właśnie od tych ostatnich. Niestety okazało się, że filmu Kleopatra nie nakręci James Cameron. Na razie nie wiadomo, kto go zastąpi, zaś udział Angeliny Jolie jako tytułowej bohaterki jest potwierdzony. Zdjęcia ruszają w przyszłym roku. Na początku 2011 roku rozpocznie się również produkcja filmu Clinta Eastwooda, Hoover, w którym główną rolę, założyciela FBI, zagra Leonardo DiCaprio.

DiCaprio chyba ogólnie ostatnio ciągnie do filmów związanych z historią. Oprócz Hoovera, pojawi się on w jeszcze dwóch filmach. W pierwszym, The Devil in the White City, zagra doktora H. H. Holmesa, który był pierwszym seryjnym mordercą w Stanach Zjednoczonych. Szacuje się, że w czasie swojej „kariery” zabił ponad 100 osób, większość przetrzymując w domu w Chicago, który wyposażony był w mnóstwo małych cel do torturowania porwanych ludzi. W drugim, na podstawie książki Legacy of Secrecy, DiCaprio będzie się starał wyjaśnić zagadkę morderstwa J. F. Kennedy’ego, które, według książki, miał zlecić mafioso Carlos Marcello. Nie wiadomo na razie, kto będzie reżyserem.

Z kolei Channing Tatum wystąpi w obrazie Randala Wallace’a, Love and Honor, w którym zagra amerykańskiego żołnierza wysłanego do Rosji w celu przekonania Katarzyny Wielkiej, by ta nie pomagała Wielkiej Brytanii w wojnie o niepodległość Ameryki. Dwie firmy, 20th Century Fox oraz Warner Bros. zamierzają nakręcić filmy o jednej z najbardziej znanych postaci ze Starego Testamentu, Mojżeszu. Na razie jednak niewiele więcej wiadomo o obydwu projektach.

Znalazłem też informacje o planach nakręcenia dwóch seriali związanych z wydarzeniami historycznymi. Carlton Cuse, który był odpowiedzialny za Lost, ma zamiar nakręcić serial, którego głównym motywem będą tajemnicze zdarzenia, które miały miejsce w czasie Wojny Secesyjnej. O drugim wiadomo jedynie to, że ma traktować o FBI i powstanie dla stacji CBS.

Na sam koniec, chciałbym poinformować, że w sklepach znaleźć możecie już dwa nowe wydania DVD. Pierwszym z nich jest Królik po berlińsku, opowiadający o upadku Muru Berlińskiego z perspektywy królików. Oprócz płyty z filmem, wydawnictwo będzie zawierać książkę, w której przeczytacie m.in. historię Muru Berlińskiego, a także wywiady z twórcami. Drugą pozycją jest Robin Hood, wzbogacony o wycięte 16 minut oraz nagrania z planu, przybliżające proces kręcenia tego filmu.

To już wszystko, jeśli chodzi o nowości związane z filmami historycznymi w listopadzie. Następny raport za miesiąc, do przeczytania!

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz