Komentarz: XX OZHSiD w Warszawie


Na naszych łamach opublikowaliśmy list grupy studentów Instytut Historycznego Uniwersytetu Warszawskiego, którzy chcieliby zorganizować XX OZHSiD w Warszawie. Propozycja, mimo że zgłoszona prawie dwa lata przed datą XX Zjazdu, zyskała nasze poparcie.

Siedziba IH UW

Siedziba IH UW

Ogólnopolski Zjazd Historyków Studentów i Doktorantów to impreza o ogromnym znaczeniu dla studentów historii oraz o bogatej i pięknej tradycji. To miejsce spotkań, dyskusji oraz wymiany doświadczeń studentów ze wszystkich ośrodków akademickich w Polsce. To także prestiż dla uczelni i ważne doświadczenie dla organizatorów. Dlatego nie może dziwić tak wczesna propozycja studentów warszawskich, by jubileuszowy XX Zjazd odbył się właśnie w ich mieście. W swoim liście przekonująco argumentują, dlaczego to ich uczelni powinien przypaść ten niewątpliwy zaszczyt.

Studenci IH UW trafnie używają centralnego położenia stolicy jako istotnego argumentu za przydzieleniem Warszawie organizacji jubileuszowego Zjazdu. Warszawa rzeczywiście jest najlepiej skomunikowanym miastem w Polsce i dotarcie do niej z większości miast w Polsce nie jest dużym problemem. Warto także zauważyć, że w Warszawie swoje siedziby mają nie tylko najważniejsze instytucje w kraju, ale również większość najbogatszych polskich przedsiębiorstw. To na pewno będzie miało duże znaczenie podczas rozmów z potencjalnymi patronami i sponsorami. Warszawa z licznymi muzeami, atrakcjami i miejscami rozrywki zapewnia również ogromny wybór możliwości na spędzenie wolnego czasu. Nie można także pominąć zapewnień studentów o stosunkowo niskiej opłacie konferencyjnej.

Jesteśmy pewni, że studenci warszawscy warci są powierzenia organizacji XX OZHSiD. Już samo wystosowanie przez nich listu jest dowodem zaangażowania i poważnego potraktowania trudnego zadania, którego chcieliby się podjąć. Już teraz udało im się zdobyć szerokie poparcie na swojej uczelni, a także zdobyć wiarygodne gwarancje finansowe. Organizacja w tym roku I Zjazdu Absolwentów IH UW pokazała, że potrafią sprawnie i z rozmachem organizować duże imprezy na swoim wydziale. Jako patron medialny tej imprezy szczegółowo ją relacjonowaliśmy i byliśmy pełni podziwu dla jej organizatorów.

W związku z tym możemy z czystym sumieniem poprzeć kandydaturę IH UW na gospodarza jubileuszowego XX OZHSiD i zaoferować naszą pomoc. Jednak bez względu na miasto-organizatora XX OZHSiD z przyjemnością będziemy jego patronem medialnym i przygotujemy z tej prestiżowej imprezy bogatą relację, zawierającą także materiały video. Co więcej, tak jak w przypadku XIX OZHSiD w Toruniu, obiecujemy - dzięki hojności zaprzyjaźnionych wydawnictw - przeznaczyć pokaźną liczbę książek na konkursy zorganizowane podczas Zjazdu.

Nasze poparcie kandydatury warszawskiej nie wyklucza poparcia innych dobrych kandydatur. Przyklaśniemy każdej solidnej ofercie kandydata na organizację jubileuszowego XX Zjazdu.

Jednak zanim znany będzie gospodarz XX OZHSiD gorąco zapraszamy do uczestniczenia w przyszłorocznym Zjeździe w Toruniu - mieście równie pięknym jak Warszawa. Przypominamy, że zainteresowani wyjazdem na XIX Zjazd muszą do 31 stycznia 2011 r. na adres XIXozhs@gmail.com nadesłać abstrakt proponowanego referatu, wraz z opinią pracownika naukowego (co najmniej ze stopniem doktora) i bibliografią do tematu. Szczegółowe informacje znajdują się w portalu historia.org.pl oraz na stronach organizatorów XIXozhs.umk.pl. Serdecznie zapraszamy do Torunia.

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz