XX OZHSiD czas uciąć spekulacje


Walka o organizację XX OZHSiD nabiera rumieńców. Oficjalnie swoje kandydatury zgłosiły do tej pory Warszawa i Katowice. Jednak z nieoficjalnych informacji jakie udało nam się uzyskać do ubiegania się o Zjazd szykują się kolejne dwa ośrodki naukowe. Prawdopodobnie będą to Uniwersytety reprezentujące południową  części Polski.

Aby uciąć spekulacje na temat miast-pretendentów napisaliśmy e-maile do ponad dwudziestu Kół Naukowych Historyków działających przy Uniwersytetach i Akademiach w całym kraju. Zapytaliśmy w nich wprost, czy zamierzają ubiegać się o organizację jubileuszowego XX OZHSiD. W miarę otrzymywania odpowiedzi będzie Was na bieżąco informować o miastach-pretendentach.

Gdy będą znane już wszystkie ośrodki naukowe, które wyrażą wolę organizacji Zjazdu roześlemy do nich kwestionariusz z pytaniami dt. wizji realizacji tak dużej i ważnej imprezy. Mamy nadzieję, że pomoże to elektorom w podjęciu właściwej decyzji.

Chcemy także wwyraźnie podkreślić, że nasze poparcie Warszawy w żadnym stopniu nie miało i nie ma na celu dyskredytowanie innych ośrodków akademickich. Osobiście skontaktowałem się z przedstawicielami UŚ, by wyjaśnić ewentualnie niedomówienia. Wkrótce ukaże się również nasz komentarz odnoszący się do zgłoszenia Uniwersytetu Śląskiego.

Poprzemy każdą dobrze przygotowaną kandydaturę, oraz podtrzymujemy wolę współpracy z organizatorami XX OZHSiD bez względu na wyniki głosowania elektorów podczas XIX OZHSiD w Toruniu, którego portal „historia.org.pl” jest patronem medialnym.

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz