Przegląd zapowiedzi filmowych (6 stycznia 2011)


Ani się obejrzeliśmy, a grudzień, a tym samym 2010 rok, za nami. W związku z tym czas na kolejny raport przedstawiający informacje filmowe, które pojawiły się w ciągu ostatniego miesiąca.

Zaczynamy od kilku informacji związanych z filmami, o których pisałem w poprzednich tekstach. Po pierwsze, do obsady filmu Clinta Eastwooda J. Edgar, opowiadającego o życiu założyciela FBI, J. Edgara Hoovera, dołączyli Judi Dench, Damon Herriman, Armie Hammer i prawdopodobnie Charlize Theron (przypominam, że główną rolę gra Leonardo DiCaprio). Z kolei Gangster Squad, opowiadający o walce policji z gangsterami w Los Angeles, doczekał się reżysera, którym będzie Ruben Fleischer. Za to Sheldon Turner napisze scenariusz do Big Tuna, opowieści o Tonym Accardo, który przez wiele lat rządził mafią w Chicago.

Teraz kolej na dwa filmy związane z historią przestępczości. Pierwsza informacja jest, moim zdaniem, niesamowicie ważna i ciekawa. Otóż Martin Scorsese, jeden z najwybitniejszych reżyserów świata, doskonale robiący kino gangsterskie, nakręci film The Irishman, który opowie o zabójcy na zlecenie mafii, który zabił m.in. Jimmy’ego Hoffę, a także twierdził, że wie, kto zamordował Johna F. Kennedy’ego. W obrazie zagrają Robert De Niro, Al Pacino, Joe Pesci o Harvey Keitel - zdecydowanie warto więc czekać na ten film. Za to Nick Cassavettes planuje nakręcić film o Johnie Gottim, wybitnym gangsterze rządzącym rodziną Gambino w Nowym Jorku. Na razie brak tytułu i bardziej szczegółowych informacji.

Oto zaś główna część informacji. Bałkańscy muzycy pomogą skomponować utwory do filmu Angeliny Jolie o parze, której miłość rozgrywa się na tle wojny domowej w rozpadającej się Jugosławii. Oliver Stone, autor słynnej trylogii wietnamskiej, być może „odgrzeje” pomysł filmu Pinkville, opowiadającego o masakrze jakiej dokonali na wietnamskiej wsi amerykańscy żołnierze w 1968 roku. Jedną z ról miałby zagrać Shia LaBeouf. Z kolei Diane Kruger zastąpi Evę Green w filmie Les adieux a la reine, w którym zagra Marię Antoninę. Obraz opowie o dworze Francji podczas rewolucji francuskiej. Natomiast Michael Mann nakręci film Capa, przybliżający historię dwójki fotografów wojennych, dokumentujących wojnę domową w Hiszpanii. Podobno istnieje szansa, że Kevin Costner zagra w kazachskim filmie o walce Kazachów z Mongołami w XVIII wieku. Wiadomo za to, że Christian Bale wystąpi w Nanjing Heroes, czyli historii z 1937 roku, w którym japońscy żołnierze zamordowali w Nankin całe setki tysięcy miejscowej ludności. Nakręcony zostanie także obraz, pt. Field of Spears: The Last Mission of the Jordan Crew, który przedstawi losy członków załogi amerykańskiego bombowca zestrzelonego w 1945 roku nad Japonią. Ostatnią już wiadomością jest ta o filmie Tangerines, który opowie o walce Gruzinów o Abchazję w latach 90-tych XX wieku.

Na koniec kilka informacji związanych z historycznymi serialami. Przygotowywany jest Spartacus: Gods of the Arena.Tutaj możecie obejrzeć dwa filmy z planu, prezentujące gladiatorów i ich broń, zaś tutaj znajdują się zdjęcia wszystkich bohaterów, wraz z krótkim opisem. Możecie też zobaczyć zwiastun The Borgias, który opowiada o rodzie Borgiów określanym jako pierwsza rodzina mafijna w historii, której dwóch członków zostało papieżami. W 2012 roku ma natomiast zadebiutować serial Magic City, który opowie o świecie przestępczym i jego kontaktach z politykami w Miami, po Rewolucji Kubańskiej, która zmusiła gangsterów do opuszczenia wyspy.

I to by było na tyle. Mam nadzieję, że każdy znalazł coś, co go zainteresowało. Do przeczytania za miesiąc! 🙂

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz