Program telewizyjny dla historyków (24-30 stycznia 2011)


Ależ ten czas leci. Ani się obejrzeliśmy, a już minął kolejny tydzień, co oznacza, że najwyższa pora na następny program telewizyjny dla historyków, z którego dowiecie się, co też ciekawego możecie zobaczyć w ciągu nadchodzących siedmiu dni.

TV

Fot. Takkk, Ten plik udostępniony jest na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa – Na tych samych warunkach 3.0

Poniedziałek

07:00 - Discovery World - Historia oręża. Komandosi wojsk lądowych USA

Teksańscy rangersi - elitarna jednostka do zwalczania przestępczości, działa na południu Stanów Zjednoczonych od 1823 roku. Ten liczący raptem stu ludzi oddział jest żywą legendą Dzikiego Zachodu.

08:00 - Discovery World - Pola bitew: Bitwa o Krym, odc. 1

Obsesja Hitlera na punkcie Krymu była przyczyną wielu sporów z jego doradcami. W październiku 1941 roku armia niemiecka przełamała opór wojsk radzieckich podczas walk na Krymie.

12:35 - Kino Polska - Zwycięstwo

Film wojenny. Brak informacji o programie.

14:30 - Discovery World - Co wiedzieli starożytni. Egipcjanie

Starożytni Egipcjanie mniej myśleli o życiu doczesnym, a więcej o pozagrobowym. Wraz z powstaniem wierzeń religijnych zaczęła rozwijać się sztuka mumifikacji zwłok.

16:30 - Discovery World - Pola bitew: Bitwa o Krym, odc. 2

Po klęskach pod Stalingradem i Kurskiem Niemcy zmuszeni zostali do odwrotu. W maju 1944 roku, wbrew rozkazom Hitlera, skapitulował Sewastopol.

16:30 - TVP Historia - Encyklopedia II Wojny Światowej, odc. 1

Serial dokumentalny. Brak informacji o programie.

17:00 - TVP Historia - Encyklopedia II Wojny Światowej, odc. 2

Serial dokumentalny. Brak informacji o programie.

17:45 - Canal + - Che. Rewolucja - historia.org.pl poleca!

Rok 1955. Młody argentyński lekarz Ernesto Guevara poznaje w Meksyku Fidela Castro, zwolnionego z kubańskiego więzienia. Wysłuchuje jego planów obalenia dyktatorskich rządów Fulgencia Batisty i przyłącza się do jego organizacji „Ruchu 26 Lipca”. Rok później rewolucjoniści wypływają jachtem w stronę Kuby. Z 82 osób znajdujących się na pokładzie na wyspę dociera 12. Dowodzony przez Castro oddział rebeliantów organizuje armię partyzancką, która ma przejąć władzę na wyspie. Guevara staje się jednym z głównych bohaterów kubańskiej rewolty.

19:00 - Viasat History - Kiedy Maurowie rządzili Europą, odc. 1

Angielska historyk Bettany Hughes bada wpływ muzułmańskiego imperium na losy Europy, jej historię, kulturę i tożsamość. Program filmowany wyłącznie na terenie Hiszpanii i Maroka opisuje trwające ponad 700 lat spotkanie Wschodu z Zachodem w południowej Hiszpanii w czasach, kiedy rodziła się myśl Europejska. Bettany Hughes odkrywa przed widzami zapomniane historie z okresu niezwykłej tolerancji, kiedy chrześcijanie i muzułmanie żyli wspólnie i stali się niezależni.

20:00 - TVP Historia - Trzy pogrzeby Kazimierza Wielkiego

Film dokumentalny. Brak informacji o programie.

00:30 - Discovery World - Historia oręża. Zielone berety

W programie Zielone Berety - jednostka specjalna wojsk lądowych Stanów Zjednoczonych.

Wtorek

08:55 - TVP Historia - Sprawa Traugutta

Film jest próbą odpowiedzi: czy szczątki znalezione w warszawskim klasztorze kamedułów na Bielanach należą do straconych w sierpniu 1864 roku bohaterów Powstania Styczniowego: Romualda Traugutta i jego czterech towarzyszy. Tłem opowieści o współczesnych poszukiwaniach są losy Romualda Traugutta.

12:05 - Kino Polska - Katastrofa w Gibraltarze - historia.org.pl poleca!

Film opowiada o losach gen. Władysława Sikorskiego, od 1939 r. do jego śmierci w 1943 r. We wrześniu 1939 r. we Lwowie gen. Sikorski daremnie stara się o przydział do walczących jednostek. Tymczasem Armia Czerwona wkracza na ziemie polskie. Sikorski, który dotarł do sztabu, chce być pomocny w odtworzeniu polskiej armii we Francji. Wyjeżdża do Paryża, obejmuje dowództwo nad formującym się wojskiem. Z chwilą agresji hitlerowskiej na Francję generał nakazuje żołnierzom ewakuację do Anglii. Sam również się tam udaje, prowadzi rozmowy z Churchillem.

16:30 - Discovery World - Pola bitew: Kampania bałkańska, odc. 1

Kulisy dramatycznych wydarzeń II wojny światowej na Bałkanach. Radziecka aneksja prowincji rumuńskich w 1940 r. Obalenie dyktatury faszystowskiej w Rumunii w 1943 r. oraz wypowiedzenie wojny Niemcom.

20:00 - TVP Historia - Encyklopedia II Wojny Światowej, odc. 3

Serial dokumentalny. Brak informacji o programie.

20:30 - TVP Historia - Encyklopedia II Wojny Światowej, odc. 4

Serial dokumentalny. Brak informacji o programie.

00:30 - Discovery World - Historia oręża. SAS

Wszystko o broni i rozwoju techniki militarnej na przestrzeni stuleci. W tym wydaniu widzowie poznają uzbrojenie SAS - brytyjskiej specjalnej służby powietrznej.

02:35 - Ale Kino! - Żelazną ręką

Siedmiogród, rok 1575. Ubiegający się o polski tron książę Stefan Batory wysyła do Polski rotmistrza Mroczka, by zbadał jego szansę na koronę. Po przybyciu na miejsce rotmistrz, będący świadkiem zamachu na prymasa, wykrywa spisek prohabsburski. Wkrótce dociera do zwolenników Batorego - to późniejszy kanclerz Jan Zamoyski oraz rodzina Zborowskich. W zamian za poparcie żądają kluczowych stanowisk w państwie. Gdy Batory zostaje królem, Mroczek staje się szarą eminencją. Postuluje rządy silnej ręki oraz ukrócenie samowoli szlacheckiej.

Środa

09:00 - Discovery World - Upadek starożytnego Egiptu

Cywilizacja starożytnego Egiptu trwała ponad 3500 lat. Przyczyny jej upadku były zagadką dla naukowców. Teraz pojawiła się teoria, że globalne ocieplenie mogło spowodować zagładę imperium.

11:05 - Kino Polska - Szwadron

Rok 1863. Młody rosyjski baron Fiodor Jeremin wstępuje na ochotnika do szwadronu dragonów, aby zaimponować dziewczynie, w której zakochał się bez wzajemności. Tymczasem w Polsce wybucha powstanie. Szwadron zostaje wysłany do jego stłumienia. Jereminowi wydaje się, że Polacy zostaną łatwo pokonani, a on bez większego wysiłku zdobędzie stopień oficerski, ordery, łupy i sławę bohatera. Jednak wojna wygląda zupełnie inaczej. Po bitwie pod Opatowem Fiodor zaczyna wątpić, po czyjej stronie jest racja. Nie chce zabijać, choć musi, by ujść z życiem.

13:30 - Canal + - Che. Boliwia - historia.org.pl poleca!

Rok 1965. Ernesto „Che” Guevara rezygnuje ze stanowiska w kubańskim rządzie. O decyzji informuje listownie Fidela Castro, po czym potajemnie udaje się do Boliwii, aby tam kontynuować walkę zbrojną. Wraz z kilkoma kubańskimi rewolucjonistami organizuje w górach oddział partyzancki i podejmuje kampanię przeciw miejscowej władzy. Odnosi sukcesy militarne, lecz musi zmierzyć się z niedostatkiem broni i żywności, pogarszającym się zdrowiem oraz konfliktami pomiędzy Kubańczykami i miejscową ludnością. Tymczasem nasilają się ataki wojsk rządowych.

16:30 - Discovery World - Pola bitew: Kampania bałkańska, odc. 2

Kulisy dramatycznych wydarzeń II wojny światowej na Bałkanach. Radziecka aneksja prowincji rumuńskich w 1940 roku. Obalenie dyktatury faszystowskiej w Rumunii w 1943 roku oraz wypowiedzenie wojny Niemcom. Ciąg dalszy kampanii - Rosjanie zdobywają pola roponośne Ploesti, padają Bukareszt i Węgry. Bałkany znajdują się pod kontrolą Rosjan.

17:00 - Viasat History - Rzymskie imperium, odc. 1

W 500 lat po założeniu Rzymu, jego mieszkańcy zdominowali cały region śródziemnomorski. Jednak po podbiciu granicznych krajów i po ustaleniu bezprecedensowej społecznej i ekonomicznej dominacji imperium upadło jak domek z kart. Ten trzyczęściowy serial bada przyczyny upadku rzymskiego imperium i przypomina cztery ostatnie stulecia jego istnienia od momentu szczytowej potęgi Rzymu po pierwszą falę barbarzyńskich inwazji.

20:10 - Ale Kino! - Krwawa niedziela

Film oparty na faktach. 30 stycznia 1972 roku z przedmieść Derry w Irlandii Północnej wyruszył pokojowy marsz zorganizowany przez ruch społeczny Civil Right. Dla Ivana Coopera, jednego z liderów ruchu, wzorami byli Martin Luther King i Mahatma Ghandi oraz ich idea pokojowych demonstracji. Protestujący zamierzali dotrzeć do centrum miasta, gdzie planowali zorganizować wiec. Nigdy tam jednak nie doszli. Na zawsze zapisał się ten marsz w historii stosunków irlandzko-brytyjskich jako „krwawa niedziela” - dzień nienawiści i wojny.

00:30 - Discovery World - Historia oręża. Królewska piechota morska

Wszystko o broni i rozwoju techniki militarnej na przestrzeni stuleci. W tym odcinku o uzbrojeniu brytyjskiej piechoty morskiej.

Czwartek

08:40 - TVP Historia - Powstanie Styczniowe, odc. 1

Film dokumentalny. Brak informacji o programie.

09:00 - Discovery World - Co wiedzieli starożytni. Grecy

Filozofia narodziła się w Grecji, w starożytności nie była uprawiana w żadnych innych krajach. Jedynie Rzymianie kontynuowali osiągnięcia Greków. W Grecji rozważania filozoficzne rozpoczęły się w VII w. p.n.e., a rozkwit przypadł na IV w. p.n.e. Pierwotnie filozofowie zajmowali się zagadnieniami przyrodniczymi. Później skierowali się ku zagadnieniom humanistycznym i etycznym.

16:30 - Discovery World - Pola bitew: Wojna z U-bootami, odc. 1

Podczas bitwy o Atlantyk niemieckie okręty podwodne, U-booty, regularnie atakowały konwoje z pomocą dla Wielkiej Brytanii. Na dno szły brytyjskie statki handlowe i okręty wojenne.

19:00 - Viasat History - Rodzina, która wygrała z Hitlerem

Atak Niemców na Polskę w 1939 roku był dla rodziny Frydmanów, jak dla milionów Żydów wyrokiem. Roman Frydman, zamożny prawnik zniknął bez śladu zaraz po przystąpieniu do polskiej armii. Jego żona Łucja i ich dwie córki trafiły do warszawskiego getta. Szanse przeżycia któregokolwiek z członków rodziny były nikłe. Szanse przeżycia wszystkich - niewyobrażalnie małe. Jednak każdemu członkowi tej rodziny z osobna udało się w cudowny sposób uniknąć śmierci i w 1945 roku spotkać się ponownie jako cała rodzina.

22:00 - Viasat History - Piramidy śmierci

Starożytne prekolumbijskie miasto Teotihuacán w Meksyku było siedliskiem jednej z najpotężniejszych i najmniej znanych cywilizacji. Cywilizacja ta pojawiła się znikąd i zniknęła w tajemniczy sposób w niemal tysiąc lat później pozostawiając po sobie jedne z największych na świecie piramid. Program opowiada o przełomowych odkryciach archeologicznych, które całkowicie zmieniły dotychczasowe postrzeganie cywilizacji Teotihuacán.

22:20 - Ale Kino! - Gladiator - historia.org.pl poleca!

Umierający cesarz Marek Aureliusz chce uczynić generała Maksimusa następcą. Nie podoba się to prawowitemu dziedzicowi Kommodusowi, który postanawia pozbyć się rywala, skazując generała i jego rodzinę na zagładę. Maksimusowi cudem udaje się uciec. Jednak wojownik trafia do niewoli, gdzie zostaje wyszkolony na gladiatora. Powraca do Rzymu, by pomścić zamordowanych bliskich.

00:30 - Discovery World - Historia oręża. Ekstremalni wojownicy

Wszystko o broni i rozwoju techniki militarnej na przestrzeni stuleci. W tym odcinku o jednostkach specjalnych.

Piątek

08:00 - Canal + - Olimpiada 40

W olimpijskim roku 1940 w obozie jenieckim przebywają Polacy, Francuzi, Anglicy, Belgowie i Norwegowie. Więźniowie wpadają na pomysł, by, wbrew regulaminowi, zorganizować igrzyska sportowe. Entuzjaści zawodów obmyślają sposoby zmodyfikowania konkurencji tak, aby mogły się odbyć w warunkach konspiracyjnych. Wyniszczeni morderczą pracą jeńcy rozgrywają zawody pod okiem oprawców. Tymczasem do stalagu przybywa Otto Schultz. Ma wprowadzić dyscyplinę i zwiększyć wydajność pracy. Wśród więźniów rozpoznaje Piotra - rywala z olimpiady w 1936 r.

13:00 - Canal + Film - Dzieci Ireny Sendlerowej - historia.org.pl poleca!

Warszawa, rok 1941. Irena Sendlerowa mieszka z matką Janiną w okupowanym przez Niemców mieście. Przed wybuchem II wojny światowej pracowała w miejskim ośrodku pomocy społecznej. Teraz jest pielęgniarką kolumny sanitarnej i ma oficjalny wstęp do getta. Za każdym razem, gdy tam wchodzi, potajemnie wnosi ubrania, jedzenie i lekarstwa. Pewnego dnia żydowska kobieta prosi ją, aby wyprowadziła jej dziecko. Sendlerowa ratuje dziewczynkę. Ksiądz Godlewski sugeruje podjęcie szerszej akcji ratowania dzieci z warszawskiego getta.

16:30 - Discovery World - Pola bitew: Wojna z U-bootami, odc. 2

Zwycięstwo nad flotyllą niemieckich okrętów podwodnych zapewne ocaliło Wielką Brytanię. W bitwie o Atlantyk zginęło sto tysięcy żołnierzy i cywilów. Na dno poszły setki statków.

17:00 - Viasat History - Chirurgia plastyczna w starożytności, odc. 1

Chirurgię plastyczną uważa się za jeden z cudów współczesnej nauki. Wiadomo, że paląca potrzeba dokonywania zabiegów chirurgicznych na rannych w czasie II wojny światowej żołnierzach, podobnie jak rozwój anestezjologii i coraz powszechniejsze leczenie antybiotykami przyspieszyły postęp chirurgii plastycznej i jej niemal powszechne zastosowanie dzisiaj. Mimo tego jednak, brytyjska chirurg Natasza Hidvegi była zaskoczona, kiedy dowiedziała się, że technika stosowana przez nią podczas operacji nosa pacjenta powstała 3000 lat temu w Indiach.

20:00 - Viasat History - Helena Trojańska, odc. 1

Historia pięknej Heleny i jej romansu z Parysem zakończonego krwawym, katastrofalnym konfliktem, znanym jako Wojna Trojańska, jest opowiadany wciąż od nowa od stuleci. Bettany Hughes wyrusza w podróż po wschodnich terenach regionu śródziemnomorskiego w poszukiwaniu prawdy o jednej z najbardziej legendarnej postaci antycznego świata, Heleny Trojańskiej.

00:30 - Discovery World - Historia oręża. Saperzy USA

Wszystko o broni i rozwoju techniki militarnej na przestrzeni stuleci. W tym wydaniu o amerykańskich saperach.

Sobota

07:00 - Discovery World - Pola bitew: Bitwa o Morze Śródziemne, odc. 1

W pierwszym okresie II wojny światowej dochodziło do zaciętych bitew z udziałem floty włoskiej oraz słabszej marynarki brytyjskiej. Stawką były dostawy dla wojsk walczących w Afryce.

11:00 - Discovery World - Normandia 1944, odc. 1

6 czerwca 1944 roku, w ramach operacji „Overlord”, na odległych pięciu plażach Normandii, zaczęły lądować tysiące alianckich żołnierzy. Desant z morza został poprzedzony wielką operacją powietrznodesantową. Przeciw doskonale wyszkolonym i wyekwipowanym jednostkom brytyjskim i amerykańskim stanęły słabe oddziały niemieckie, złożone z rekrutów, żołnierzy starszych roczników i rekonwalescentów. I choć na plaży „Omaha” toczyły się ciężkie i krwawe walki, opór obrońców wybrzeża został przełamany.

16:00 - TVP Historia - Stara baśń. Kiedy słońce było bogiem, odc. 1

Książę Popiel dowiaduje się, że wyprawa na Poznań zakończyła się zwycięsko. Wracają jednak jego dwaj bratankowie, którzy, jak planował, mieli zginąć, a władca miał zapewnić sukcesję synowi. Popiel obawia się, że spełni się złowroga przepowiednia wieszczki ze świątyni Światowida: książę ma zginąć za sprawą myszy. W czasie uczty fałszywie zapowiada, że następnego dnia odda władzę. Gdy jego żona uśpiła biesiadników napojem, książę wdziera się do sypialni bratanków i zabija jednego z nich sztyletem drugiego.

16:45 - TVP 2 - W imię ich matek: Historia Ireny Sendlerowej

Podczas drugiej wojny światowej grupa młodych Polek ratowała żydowskie dzieci, wyprowadzając je z warszawskiego getta. Kierowała nimi Irena Sendler. Dzięki ich odwadze uratowanych zostało 2500 dzieci. W 1965 r. Instytut Yad Veshem w Jerozolimie nadał Irenie Sendler tytuł Sprawiedliwej wśród Narodów Świata. Otrzymały go także dwie współpracowniczki bohaterki: Jadwiga Piotrowska i Magda Grodzka-Gużkowska z domu Rusinek. Irena Sendler zmarła w 2008 r. w wieku 98 lat. Jej wspomnienia zostały zarejestrowane na taśmie filmowej.

20:00 - Viasat History - Egipt, odc. 1

Podróż w czasie, podczas której odkryte zostaną trzy tajemnice jednej z najwspanialszych cywilizacji w historii - starożytnego Egiptu. Trzej podróżnicy i badacze wyjaśniają zagadki tego kraju: odkrycie grobowca Tutenchamona przez Howarda Cartera, odkrycia Belzoniego z okresu panowania Ramzesa II i rozszyfrowanie egipskich hieroglifów przez Champolliona.

23:25 - Canal + - Bękarty Wojny - historia.org.pl zdecydowanie poleca!

Sadystyczny pułkownik SS Hans Landa morduje ostatnią ukrywającą się w okolicy rodzinę Żydów. W tym samym czasie w USA porucznik Aldo Raine otrzymuje rozkaz sformowania specjalnej jednostki do walki z hitlerowcami. Są do niej rekrutowani wysoko wykwalifikowani żołnierze o żydowskich korzeniach, którzy mają za zadanie z jak największą pasją i żądzą zemsty dziesiątkować szeregi nazistowskich wojsk. Oddział, wykorzystując najokrutniejsze i najbardziej wyrafinowane metody, szybko staje się koszmarem Niemców, którzy nazywają ich „bękartami”.

Niedziela

07:00 - Discovery World - Pola bitew: Bitwa o Morze Śródziemne, odc. 2

W 1941 roku do kampanii w rejonie Morza Śródziemnego włączyło się Luftwaffe. W wyniku nalotów duże straty poniosły alianckie okręty i bazy w Afryce.

10:00 - Discovery World - Skandale w starożytnym Egipcie

Skandale dotyczące wielkich ludzi, militarne wpadki oraz morderstwa w starożytnych czasach. W programie rekonstrukcje, wywiady i materiały archiwalne.

14:00 - Polsat - Maria Antonina

Niespełna czternastoletnia Maria Antonina wyrusza z ukochanego Wiednia do Paryża. Tam ma zostać poślubiona przez Ludwika Augusta z dynastii Burbonów. Małżeństwo, zaaranżowane przez obydwie monarchie, ma duże znaczenie dla równowagi politycznej w Europie. Nawet najbardziej intymne i delikatne sprawy między młodymi małżonkami nabierają wagi państwowej.

16:00 - Discovery World - Normandia 1944, odc. 2

6 czerwca 1944 roku, w ramach operacji „Overlord”, na odległych pięciu plażach Normandii, zaczęły lądować tysiące alianckich żołnierzy. Desant z morza został poprzedzony wielką operacją powietrznodesantową. Przeciw doskonale wyszkolonym i wyekwipowanym jednostkom brytyjskim i amerykańskim stanęły słabe oddziały niemieckie, złożone z rekrutów, żołnierzy starszych roczników i rekonwalescentów. I choć na plaży „Omaha” toczyły się ciężkie i krwawe walki, opór obrońców wybrzeża został przełamany.

16:00 - TVP Historia - Stara Baśń. Kiedy słońce było bogiem, odc. 2

Popiel dowiaduje się o planowanym wiecu kmieci. Wysyła przybocznego Smerdę z wojownikami, aby ukarał przywódcę buntowników, Wisza. Uprzedzeni o ataku kmiecie otaczają wojowników i zmuszają do odwrotu. Wycofując się z zagrody, Smerda zabija Wisza. Na uroczystościach pogrzebowych rodzina żegna zmarłego, paląc go na stosie wraz z żoną, Jagą. Po pogrzebie Ziemowit, który nie zdążył uzyskać zgody Wisza na poślubienie Dziwy, prosi o to jej braci. Niestety, dowiaduje się, że w dniu urodzin dziewczyna została przeznaczona do służby w świątyni.

19:00 - Viasat History - Norymberga: Proces Nazistów, odc. 1 - historia.org.pl poleca!

Serial przedstawia przebieg procesu sądowego, wytoczonego przeciwko nazistom najwyższego szczebla - Goeringowi, Speerowi i Hessowi oraz o ujawnionych podczas jego trwania faktach i dokumentach. W programie wykorzystano znalezione na terytorium Europy i Stanów Zjednoczonych archiwa, do tej pory nie publikowane. Zebrane informacje ożywiają omawiane postaci i śledzą ich poczynania od momentu pojmania do niewoli po wyrok i ostateczny kres: samobójstwo, 20 lat więzienia i dożywocie.

19:20 - Kino Polska - Korczak

Rok 1939. Korczak w mundurze Wojska Polskiego pełni służbę na ulicach Warszawy. W stolicy powstaje getto. Sierociniec zostaje przeniesiony na jego teren. Opiekun dzieci odrzuca propozycję przejścia na stronę aryjską i zostaje ze swoimi podopiecznymi. Próbuje chronić ich przed makabryczną rzeczywistością. Organizuje zajęcia, bawi się z nimi. Pewnego dnia w sierocińcu pojawiają się Niemcy. Rozpoczyna się ewakuacja. Korczak wsiada wraz z dziećmi do wagonów, które odjeżdżają w kierunku Treblinki.

22:00 - Ale Kino! - Krwawa niedziela

Film oparty na faktach. 30 stycznia 1972 roku z przedmieść Derry w Irlandii Północnej wyruszył pokojowy marsz zorganizowany przez ruch społeczny Civil Right. Dla Ivana Coopera, jednego z liderów ruchu, wzorami byli Martin Luther King i Mahatma Ghandi oraz ich idea pokojowych demonstracji. Protestujący zamierzali dotrzeć do centrum miasta, gdzie planowali zorganizować wiec. Nigdy tam jednak nie doszli. Na zawsze zapisał się ten marsz w historii stosunków irlandzko-brytyjskich jako „krwawa niedziela” - dzień nienawiści i wojny.

23:00 - Viasat History - Sport w starożytnych Chinach

Program zabiera widzów do ożywionego świata sportu, który kwitł na długo przed pojawieniem się pierwszych olimpiad. Od pierwszych na świecie meczy piłkarskich po zaszczytną rolę łuczników i wschodnie sztuki walki, zapoznaje ze światem starożytnych chińskich sportów. Do ożywienia tego świata starożytnych Chin, na użytek programu, wykorzystano fabularyzowane rekonstrukcje wydarzeń i posłużono się opiniami ekspertów.

 

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz