Przegląd zapowiedzi filmowych (3 lutego 2011)


Minął styczeń, w czasie którego mieliśmy rozdanie wielu nagród, w tym Złotych Globów. Czas więc przyjrzeć się planowanym produkcjom, o których pojawiły się nowe informacje, gdyż może i one zyskają uznanie i wygrają różne konkursy.

Na początek garść nowości związanych z nową produkcją Clinta Eastwooda, J. Edgar, która opowie o życiu i działalności założyciela FBI J. Edgara Hoovera. Do obsady dołączyło aż czterech nowych aktorów. Są to Nami Watts, która będzie sekretarką Hoovera, Ken Howard jako prokurator generalny, Josh Lucas, którego porwany syn zostanie zabity, a przez co porwanie stanie się przestępstwem federalnym ściganym przez FBI, a także Ed Westwick, który wcieli się w agenta, mającego napisać biografię Hoovera.

Wspominałem też jakiś czas temu o filmie Gotti, którego reżyserem będzie Nick Cassavetes i który opowie historię jednego z bardziej znanych gangsterów, Johna Gottiego, który przez jakiś czas rządził Nowym Jorkiem. Główną rolę zagra prawdopodobnie John Travolta. Skoro zaś już jesteśmy przy tematyce gangsterskiej, to ujawnione zostały szczegóły obrazuHubris, przybliżającego historię serii morderstw, jaka miała miejsce po tym, jak pięć osób włamało się do rezydencji Tony’ego Accardo, jednego z najważniejszych gangsterów Chicago.

Pojawiło się również sporo informacji na temat filmów związanych z II Wojną Światową. Niestety Bracia Coen dalej nie mogą rozpocząć kręcenia filmu The White Sea, który miałby opowiedzieć o amerykańskim pilocie zestrzelonym nad Japonią. Nie zna on języka, więc przez cały film się nie odzywa, zaś dialogi są po japońsku. Z kolei Arnold Schwarzenegger zastanawia się, czy nie zagrać w With Wings As Eagles, gdzie wcieliłby się w niemieckiego żołnierza popadającego w tarapaty po tym, jak odmawia zabicia dzieci. Tymczasem Ulrich Thomsen zagra w filmie The Face, który przedstawi historię człowieka uciekającego ze zniszczonych Niemiec. Stracił on jednak pamięć, więc nie wie, co się dookoła dzieje. Ostatnia już produkcja o II Wojnie Światowej to Unbroken: A World War II Story of Survival, Resilience and Redemption. Jej bohaterem jest Louis Zamperini, świetny lekkoatleta, potem lotnik, który przeżył wypadek samolotu, po dryfowaniu na tratwie razem z przyjacielem został schwytany przez Japończyków i umieszczony w obozie, gdzie stał się niemal wrakiem człowieka.

Na sam koniec zostawiłem jeszcze trzy inne informacje. Paul Greengrass najprawdopodobniej zostanie reżyserem filmuCleopatra 3D, który opowie oczywiście o życiu najbardziej znanej kobiety faraon, w którą wcieli się Angelina Jolie. Z kolei Ken Watanabe dołączy być może do Keanu Reevesa w produkcji 47 Ronin, przedstawiającego historię podwładnych pewnego lorda zmuszonego do sepukku, którzy po zaplanowaniu zemsty na nieuczciwym urzędniku, sami popełnili rytualne samobójstwo. Ostatnim obrazem, o którym tym razem napiszę jest Memphis, który skoncentruje się na życiu i okolicznościach zabójstwa Martina Luthera Kinga.

I to już wszystkie nowości związane z powstającymi filmami historycznymi, które pojawiły się w styczniu. Do usłyszenia za miesiąc! 🙂

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz