Przegląd zapowiedzi filmowych (3 marca 2011)


Za nami kolejny miesiąc, który tym razem upłynął pod znakiem ceremonii rozdania Oscarów. Nagromadziło się przez ten czas trochę informacji związanych z planowanymi filmami historycznymi, o których właśnie tutaj przeczytacie wszystko to, co wiedzieć warto. Zapraszam.

Na początek, tradycyjnie już, kilka informacji związanych z produkcjami, o których informowałem we wcześniejszych raportach. Otóż to filmu Clinta Eastwooda J. Edgar, opowiadającym o życiu i działalności założyciela FBI J. Edgara Hoovera, dołączył kolejny aktor. Stephen Root zagra detektywa, który służył pomocą przy śledztwie dotyczącym porwania syna Charlesa A. Lindbergha. Z kolei wiadomo już, że w czerwcu zaczną się zdjęcia do Memphis, które wyreżyseruje Paul Greengrass, a które przybliży historię zamachu na Martina Luthera Kinga.

Mam też dwie informacje związane z obrazami dziejącymi się w czasie II Wojny Światowej. Pierwszy to Agent Zigzag (reż. Mike Newell), przedstawiający historię przebywającego na terenie zajętym przez III Rzeszę więźnia, który został nazistowskim szpiegiem, a następnie, przy nadarzającej się okazji, zaoferował woje usługi Aliantom, stając się podwójnym agentem i dostarczając mnóstwa informacji o testowanej przez Niemców broni V-1 i V-2. Drugi zaś film to Domen över död man, opowiadający o działalności Torgny’ego Segerstedta, szwedzkiego dziennikarza sprzeciwiającego się polityce swojego kraju wobec III Rzeszy.

Mam też coś związanego z czasami nieco wcześniejszymi. Otóż Ridley i Tony Scott zajmą się produkcją filmu mającego być szczegółowym przedstawieniem bitwy pod Gettysburgiem z 1863 roku, stoczonej w czasie Wojny Secesyjnej. Natomiast Werner Herzog chce nakręcić Queen of the Desert, czyli historię Gertrude Bell, brytyjskiej podróżniczki, która miała swój wielki udział w powstaniu niepodległego Iraku oraz ugruntowaniu panowania Haszymidów, do dziś rządzących Jordanią.

Jedna z najlepszych aktorek świata, Meryl Streep zagra Margaret Thatcher w filmie The Iron Lady. Przedstawione w nim zostanie 17 dni poprzedzających wybuch wojny o Falklandy, w czasie których jej popularność znacznie spadała wskutek ciężkich reform gospodarczych. Z kolei Kimberly Peirce będzie reżyserką The Knife - opowieści o gangsterze udzielającym informacji FBI, co doprowadziło do wielu morderstw i zmian w świecie przestępczym Los Angeles.

Mam nadzieję, że któraś z tych pozycji Was zainteresowała i będziecie śledzić newsy z nią związane. Za miesiąc przybliżę Wam kolejne informacje o filmach historycznych, które mają dopiero powstać.

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz