Konkurs: „Flota Gułagu”


Dzisiejszy konkurs przygotowaliśmy dla Was wraz z wydawnictwem Replika. Do wygrania są trzy egzemplarze Floty Gułagu Martina J. Bollingera. Portal „historia.org.pl” jest patronem medialnym książki.

By wygrać książki od wydawnictwa Replika należy prawidłowo odpowiedzieć na jedno z przygotowanych przez nas pytań. Książkę otrzyma osoba, która odpowie najszybciej na opublikowane pytanie. Odpowiedzi należy umieszczać za pomocą komentarzy poniżej tego tekstu.

O kolejności decyduje zarejestrowanie odpowiedzi w systemie komentarzy w portalu (nie trzeba być zarejestrowanym użytkownikiem, jednak wtedy komentarze muszą zostać zatwierdzone przez moderatora, jednak nie dyskryminuje to w żaden sposób takiego uczestnika konkursu).

Prawidłowa odpowiedź powinna być ujęta w jednej wiadomości (nie w kilku „na raty”).

Zwycięzce konkursu poprosimy o nadesłanie danych osobowych potrzebnych do wysłania nagrody i potwierdzenie tego faktu w komentarzu.

Pytanie 1. (Nagroda: Flota Gułagu, Martin J. Bollinger, Replika)

Podaj datę i miejsce przynajmniej 3 buntów więźniów w Gułagu.

Pytanie 2. (Nagroda: Flota Gułagu, Martin J. Bollinger, Replika)

Tym razem pytanie marynistyczne: Wymień nazwy polskich fregat i ich typ (chodzi o obecne zasadnicze siły okrętowe Marynarki Wojennej).

Pytanie 3. (Nagroda: Flota Gułagu, Martin J. Bollinger, Replika)

Podaj nazwę najstarszego na świecie wciąż istniejącego niszczyciela. Podaj również miejsce jego obecnego stacjonowania.


Nagrody są rozlosowywane wśród osób, które poprawnie wykonały zadania konkursowe. Odpowiedzi należy kierować na adres konkursy@historia.org.pl. W e-mailu należy podać poprawne odpowiedzi (do zwycięzcy nastąpi kontakt w celu ustalenia adresu do wysyłki), w jego tytule umieść nagłówek ze strony z konkursem (np. Do wygrania: „Piastowie”, S. Koper). Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w ciągu siedmiu od jego zakończenia. Przed wzięciem udziału w konkursie zapoznaj się z regulaminem. O nowych konkursach na bieżąco informujemy na naszym profilu na Facebooku. Wszystkie aktualne konkursy znajdziesz tutaj. Powodzenia!

1 komentarz

  1. Iwona pisze:

    Ad. 1 W Gułagu miało miejsce wiele buntów więźniów m. in. w 1953 roku w Workucie, Karagandzie, w 1954 roku w Rewdzie, Karabaszu, Bałchaszu.

Zostaw własny komentarz