Konkurs: „Flota Gułagu”


Dzisiejszy konkurs przygotowaliśmy dla Was wraz z wydawnictwem Replika. Do wygrania są trzy egzemplarze Floty Gułagu Martina J. Bollingera. Portal „historia.org.pl” jest patronem medialnym książki.

By wygrać książki od wydawnictwa Replika należy prawidłowo odpowiedzieć na jedno z przygotowanych przez nas pytań. Książkę otrzyma osoba, która odpowie najszybciej na opublikowane pytanie. Odpowiedzi należy umieszczać za pomocą komentarzy poniżej tego tekstu.

O kolejności decyduje zarejestrowanie odpowiedzi w systemie komentarzy w portalu (nie trzeba być zarejestrowanym użytkownikiem, jednak wtedy komentarze muszą zostać zatwierdzone przez moderatora, jednak nie dyskryminuje to w żaden sposób takiego uczestnika konkursu).

Prawidłowa odpowiedź powinna być ujęta w jednej wiadomości (nie w kilku „na raty”).

Zwycięzce konkursu poprosimy o nadesłanie danych osobowych potrzebnych do wysłania nagrody i potwierdzenie tego faktu w komentarzu.

Pytanie 1. (Nagroda: Flota Gułagu, Martin J. Bollinger, Replika)

Podaj datę i miejsce przynajmniej 3 buntów więźniów w Gułagu.

Pytanie 2. (Nagroda: Flota Gułagu, Martin J. Bollinger, Replika)

Tym razem pytanie marynistyczne: Wymień nazwy polskich fregat i ich typ (chodzi o obecne zasadnicze siły okrętowe Marynarki Wojennej).

Pytanie 3. (Nagroda: Flota Gułagu, Martin J. Bollinger, Replika)

Podaj nazwę najstarszego na świecie wciąż istniejącego niszczyciela. Podaj również miejsce jego obecnego stacjonowania.

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

1 komentarz

  1. Iwona pisze:

    Ad. 1 W Gułagu miało miejsce wiele buntów więźniów m. in. w 1953 roku w Workucie, Karagandzie, w 1954 roku w Rewdzie, Karabaszu, Bałchaszu.

Zostaw własny komentarz