Decydująca prezentacja i podsumowanie kandydatur


Już jutro o godz. 18:00 w Auli Darwina na Wydziale Biologii i Nauki o Ziemi w Toruniu odbędzie się decydująca dla losów przyznania organizacji jubileuszowego OZHSiD debata. Podczas niej zaprezentują się oczywiście wszystkie trzy ośrodki akademickie, które zgłosiły swój akces do walki o XX Zjazd.

Jeszcze przed prezentacją przedstawiciele kandydatów wylosują kolejność swoich wystąpień. Sama prezentacja rozpocznie się od kilkuminutowych prezentacji każdej kandydatury. Ich formę pozostawiliśmy do uznania pretendentom. Do ich dyspozycji będzie oczywiście oddany multimedialny rzutnik.

Następnie głos zostanie oddany studentom. Wyszliśmy z założenia, że skoro oni są elektorami to powinni mieć jak największą swobodę w zapoznaniu się z ofertą kandydatów, zwłaszcza poprzez zadawanie pytań. Ostatnią częścią tego zmagania będą trzyminutowe podsumowania kandydatur zaraz przed głosowaniem Sejmiku. Każdy z ośrodków będzie mógł w tym czasie podsumować debatę i po raz ostatni zaapelować o głos.

Całość prezentacji zostanie nagrana i udostępniona dla wszystkich na naszym kanale na youtube HistoriaTV

Podsumowanie kandydatur

Teraz przejdźmy do podsumowania wszystkich kandydatur. Przedstawicieli każdego z pretendentów nie tylko zaprosiliśmy do debaty, ale również przeprowadziliśmy z nimi wywiady. W każdym z nich pytaliśmy o podobne sprawy m.in. powody ubiegania się o Zjazd, referaty, noclegi, czy atrakcje pozanaukowe.

Lista wywiadów:

„Niech i Katowice mają swoją szanse i swój czas” - rozmowa z A. Muszyńską Prezes SKNH UŚ

„Warto nam zaufać” - czyli Warszawa o swojej kandydaturze na organizatora XX OZHSiD

„U królów na Wawelu” - wywiad z P. Czernichem z SKNH UP

Warszawa, Katowice i Kraków solidarnie przygotowały także strony z prezentacją swoich kandydatur. Na wszystkich nich można znaleźć podobne informacje. Są to przede wszystkim oferty skierowane do potencjalnych uczestników, wykazy instytucji i organizacji popierających oraz inne materiały promocyjne.

Kraków i Katowice zdecydowały się na utworzenie swoich stron na ogólnodostępnym kreatorze serwisów społecznościowych socjum.pl natomiast Warszawa przygotowała własną stroną opartą na WordPressie.

Katowice

Studenci UŚ chcą stolicę Górnego Śląska pokazać jako nowoczesne europejskie miasto. Proponują wycieczkę szlakiem postindustrialnych atrakcjami turystycznych jak i zwiedzanie Śląska, w tym m.in. Muzeum Zamkowe w Pszczynie i Browar w Tychach. Ciekawymi propozycją są panele eksperckie zwłaszcza ten pt. „Adaptacja zabytków przemysłowych dla celów komercyjnych”. Jak mówią sami organizatorzy dużym atutem ich oferty jest m.in. cena noclegów - 20-25 zł za dobę.

Katowice na własnej stronie udostępniają prezentację na temat swojej kandydatury XX OZHSiD dla Katowic

Kraków

Gród Kraka promuje się przede wszystkim siłą trzech uczelni. To jedyna kandydatura, gdzie kilka uniwersytetów ubiega się o Zjazd. Przez co dysponują olbrzymią bazą lokalową i ludzką. Kraków chciałby także przeprowadzić rewolucję w referatach. Miałyby być one wyłącznie do południa, by resztę dnia przeznaczyć na zwiedzanie miasta. Biorąc pod uwagę zaplecze trzech uczelni wydaje się być to realne. Ponadto Kraków kusi licznymi zabytkami i nowymi muzeami oraz „Bankietem u królów na Wawelu”.

Kraków promuje się również, aż 15 minutowym filmem:

Warszawa

Studenci ze stolicy chcą pokazać swoim gościom Warszawę jako nowoczesne miasto, w którym jednak na każdym kroku człowiek potyka się o Historię. Ich pomysłem jest również chęć umieszczenia wszystkich abstraktów na stronie internetowej oraz w informatorze, który otrzyma każdy uczestnik Zjazdu - ma to ułatwić zaplanowanie sobie przez uczestników udziału w konferencji. Warszawa zobowiązała się do załatwienia darmowego wstępu do warszawskich muzeów dla uczestników Zjazdu i fachowej opieki przewodników. Wyjątkowo atrakcją może się stać przejazd pociągiem pancernym. Obiecują przygotowanie konferencji na niespotykaną dotąd skalę.

Wyniki

Wyniki głosowania elektorów poznamy w sobotę. Organizatorzy dołożą wszelkich starań, by każdy ośrodek akademicki reprezentowany na Zjeździe mógł oddać swój głos. Oczywiście o zwycięskiej kandydaturze natychmiast Was poinformujemy.

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz