Wystawa: „Za murem. Jak powstawało warszawskie getto, fotografie z 1940 r.”


W czwartek, 14 kwietnia, o godz. 12.00 otwarta zostanie wystawa „Za murem. Jak powstawało warszawskie getto, fotografie z 1940 r.” ilustrująca życie społeczności żydowskiej w tworzonym przez hitlerowców getcie.

Wystawa za muremWystawa, na którą składają się zgromadzone przez Państwowe Archiwum m.st. Warszawy fotografie z roku 1940, jest próbą przypomnienia tragicznych losów warszawskich Żydów i symbolicznym hołdem pamięci ich cierpień – mówi Dyrektor Archiwum - Ryszard Wojtkowski.

Zgromadzone archiwalia eksponowane będą na ogrodzeniu Parku Żeromskiego wzdłuż ul. Mickiewicza. Wystawę współorganizują: Państwowe Archiwum m.st. Warszawy i Urząd Dzielnicy Żoliborz.

Wystawa to ponad sto fotografii i dokumentów przedstawiających tragiczną sytuację Żydów w okupowanej przez Niemców Warszawie. Na zdjęciach zobaczymy m.in.: budowę murów getta w 1940 roku, przeprowadzkę i życie ludności żydowskiej za murem, w pierwszym roku istnienia getta.

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz