„Tajemnice Starożytnego Egiptu”. Międzynarodowe Sympozjum 29 maja 2011 w Warszawie


Egipt – starożytne królestwo na świecie, które wciąż kryje tyle tajemnic. Na całym świecie organizowane są spotkania i imprezy archeologiczne, które mają pomóc w zrozumieniu tej starożytnej kultury. Mimo wzmożonych wysiłków w dalszym ciągu współczesna egiptologia nie potrafi sobie poradzić z odpowiedzią na fundamentalne pytania dotyczące tajemnic Egiptu.

Na przestrzeni kilku ostatnich dziesięcioleci zauważyć można istną eksplozję literatury odkrywającej i wyjawiającej tajemnice starożytnych cywilizacji. Miliony ludzi są pod wrażeniem niezliczonej liczby nowych odkryć w Egipcie oraz innych miejscach na świecie. Najprawdopodobniej to wzrost zbiorowej świadomości budzi w ludziach coraz więcej pytań o naszą tajemniczą przeszłość. Kim jesteśmy? Skąd przybywamy? Dlaczego tu jesteśmy?

Większość książek historycznych nadal podaje, że około 5000 lat temu ludzkość składała się z prymitywnych grup zbieracko - łowieckich, niezdolnych do złożonego myślenia. Wedle tego światopoglądu, budowle megalityczne rozsiane po całym globie zostały wzniesione dla celów ofiarnych lub aby oddawać cześć boską władcy. Tajemnica pochodzenia starożytnych budowli takich jak piramidy jest ciągle tematem gorących dyskusji. Do czego służyły? Jak je zbudowano? Skąd brała się starożytna obsesja tworzenia ogromnych świątyń? Czy zbudowali je kosmici? Czy może mieszkańcy Atlantydy?... Albo rasa zaginionych gigantów?... A może po prostu nasi przodkowie?

29 maja 2011r. w Warszawide najsłynniejsi eksperci świata spotkają się, aby odsłonić przed nami odkrycia naukowe oraz nowe teorie dotyczące odległej przeszłości i cywilizacji poprzedzającej naszą. Bestselerowi autorzy międzynarodowi zaprezentują nam niezwykły materiał związany z naukowymi i archeologicznymi odkryciami w Egipcie. Jest to niepowtarzalna okazja, aby spotkać się i podyskutować z jednymi z najwybitniejszych znawców przeszłości, oraz zrozumieć wpływ, jaki omawiane przez nich znaleziska  mają na naszą przyszłość.  Aby uzyskać tę wiedzę, udali się w podróż, która zaprowadziła ich znacznie dalej niż jakiegokolwiek innego egiptologa na świecie.

Robert Bauval (Belgia) – legenda niezależnej egiptologii, jeden z najwybitniejszych badaczy zagadek historii ludzkości, autor światowych bestsellerów „Piramidy – brama do gwiazd„ i ”Strażnik Tajemnic”.
Robert Bauval udał się na wyprawę na krańce Egiptu, przez Saharę aż po Sudan. Maszerując tygodniami przez niekończące się piaski, dotarł wreszcie szczęśliwie do celu swojej podróży. Jego odkrycie na zawsze zmieniło historię Egiptu. Udało mu się odkryć korzenie egipskich faraonów - cywilizację, która zamieszkiwała Egipt 11 tys. lat p.n.e. (!)

Adrew Collins (Anglia) – brytyjski historyk i pisarz. Autor światowego bestsellera „Bogowie Edenu”.
Dzięki wieloletniej pracy udało mu się odkryć wejście do podziemnych katakumb pod piramidami w Gizie. Ta zadziwiająca sieć komór i tuneli tworzy prawdziwe  podziemne miasto. Jemu, jako pierwszemu udało się zbadać to miejsce.

Dr Robert Schoch (USA) – sławny amerykański naukowiec, geolog, geofizyk, profesor Uniwersytetu Bostońskiego. Autor bestsellera „Nieznani budowniczowie piramid”.
Dr Robert Schoch przeprowadził kompleksowe badania Wielkiego Sfinksa w Gizie.  Dzięki analizom geologicznym wysnuł wiosek, który burzy nasze dotychczasowe wyobrażenia o cywilizacji egipskiej - technologicznie zaawansowana cywilizacja powstała i upadła w Egipcie na długo przed budową piramid. Badania sejsmiczne wykazały wyraźne dowody istnienia komory znajdującej się pod lewą łapą Sfinksa. Komory, do której - jak sądzą badacze - prowadzą tunele odkryte przez Adrew Collinsa.
Dzięki zaproszeniu do Polski specjalnie dobranych prelegentów odkryjemy przed Państwem zupełnie nowe spojrzenie na tajemnice Kraju Faraonów.  Poznamy najnowsze odkrycia naukowe i archeologiczne dotyczące najbardziej tajemniczej cywilizacji świata. Wybierzemy się wraz z ekspertami w pełną przygód i tajemnic podróż przez ich najnowsze odkrycia dotyczące naszej przeszłości.

PRELEGENCI NA SYMPOZJUM:

 

- Robert Bauval (Belgia): „Początek Cywilizacji: Afrykańskie korzenie faraonów”

Robert Bauval: legenda niezależnej egiptologii, jeden z najwybitniejszych badaczy zagadek historii ludzkości, autor światowych bestsellerów„Piramidy – brama do gwiazd„ i ”Strażnik Tajemnic”. Robert Bauval urodził się w Egipcie w 1948 roku; z zawodu jest inżynierem; poświęcił ponad 20 lat na badanie cudów architektonicznych Starożytnego Egiptu. Jest dobrze znany dzięki „Teorii Korelacji Oriona„, którą sformułował i opublikował w 1994 roku pod tytułem ”Piramidy – Brama do Gwiazd”. Postuluje ona związek pomiędzy egipskimi piramidami na Płaskowyżu Giza a układem gwiazd tworzących tzw. Pas w konstelacji Oriona. Kontrowersja wokół tej teorii osadza się na fakcie, że piramidy odzwierciedlają układ Pasa Oriona sprzed 12 500 lat! Od tamtej pory Robert Bauval stał się autorytetem w dziedzinie egipskiej kosmogonii i dokonał dalszych odkryć w całym Egipcie. Jest także autorem książki „Strażnik Tajemnic”, która dowodzi, że Wielki Sfinks w Gizie jest starszy niż sądzono, a jego powstanie datuje na 10 500 r. p.n.e.

Temat wykładu: Ogólnie przyjęta teoria zakłada, że cywilizacja starożytnego Egiptu powstała w Dolinie Nilu. Jednakże nowe odkrycia na terenie egipskiej Sahary podważają tę zgodną opinię i dowodzą, że pochodzenie faraonów sięga kilku tysięcy lat przed okresem dynastycznym (ok. 3000 r. p.n.e.), oraz że pierwsi „Egipcjanie” należeli do czarnoskórej rasy subsaharyjskiej. Po latach poszukiwań okazało się, że klucz do rozwiązania tajemnicy pochodzenia rodzaju ludzkiego znajduje się w egipskiej części Sahary. Jest to olbrzymia prostokątna pustynna kraina,  w której upalny klimat nie pozwala na budowanie osiedli ludzkich. Ziemia jest tak rozległa i dzika, że nie sposób do niej dotrzeć inaczej niż za pomocą samochodu z napędem na cztery koła. Jest ona także poza zasięgiem karawan, które nie są w stanie zabrać ze sobą wystarczającej ilości wody aby osiągnąć ten zakątek. Z tego właśnie powodu ta część Egiptu jest nadal zupełnie dziewicza i niezbadana.

Robert Bauval, który jest ekspertem w kwestii tego regionu, uważa że jest to najbardziej tajemnicze miejsce na całej naszej planecie.  Po raz pierwszy miejsce to zostało odkryte przez ekspedycję naukową dopiero w latach 20-tych zeszłego stulecia.

Zespół badaczy odnalazł niezwykłe piktogramy wyryte w skale. Przedstawiały one sceny z życia codziennego mieszkających tu niegdyś ludzi.   To co było w tych skalnych rysunkach najbardziej zdumiewające to fakt, że przedstawiały zwierzęta i roślinność taką, jaka rośnie w wilgotnej strefie równikowej, a nie na niegościnnej pustyni. Można było rozpoznać tam lwy, żyrafy i hipopotamy, strusie i krokodyle. Wtedy uświadomiono sobie, że jeśli to miejsce porastała bujna roślinność, musiało to być w zamierzchłych, prehistorycznych czasach na długo przed powstaniem państwa faraonów – mniej więcej 11 tys. lat p.n.e. (!) Kim byli Ci ludzie  ? Czy mają oni jakiś związek z narodzinami naszej – współczesnej cywilizacji ?

Znajdując nowe nieodparte dowody, egiptolog Robert Bauval przedstawi wyniki badań antropologicznych, klimatologicznych, archeologicznych, geologicznych i genetycznych, wspierające wielce kontrowersyjną teorię czarno-afrykańskiego pochodzenia cywilizacji egipskiej. Odpowie nam na najważniejsze pytanie dotyczące starożytnego Egiptu: w jaki sposób narodziła się najpotężniejsza niegdyś kultura na Ziemi ? Wykład ten całkowicie zmieni historię dziejów, przywracając „Czarny Ląd” na należne mu miejsce w centrum ludzkich korzeni.

Prelekcja Roberta Bauvala odbędzie się w języku angielskim z równoległym tłumaczeniem na język polski.

- Dr Robert M. Schoch (USA): „Wiek wielkiego Sfinksa oraz początki egipskiej cywilizacji:Geologiczne dowody wskazujące na prehistoryczne pochodzenie”

Dr Robert M.Schoch: sławny amerykański naukowiec, geolog, geofizyk, profesor Uniwersytetu Bostońskiego. Autor bestsellera„Nieznani budowniczowie piramid”. Zdobył tytuł doktora geologii i geofizyki na Uniwersytecie Yale. Posiada stopnie naukowe z antropologii (licencjat) oraz geologii (licencjat) Uniwersytetu im. Jerzego Waszyngtona. Dr Schoch był obszernie cytowany w mediach z uwagi na jego pionierskie badania, które przy pomocy analizy geologicznej zweryfikowały datę budowy wielkiego Sfinksa w Egipcie, a także ze względu na jego prace na temat starożytnych kultur i monumentów w tak zróżnicowanych krajach jak Peru, Bośnia, Egipt i Japonia.

Dr Schoch brał udział w wielu programach radiowych i telewizyjnych, był także przedstawiony w filmie dokumentalnym „Tajemnica Sfinksa”. Otrzymał też wiele zaproszeń do wygłaszania referatów na CPAK, czyli prestiżowej Konferencji Precesji i Wiedzy o Starożytności. Dr Schoch jest autorem wielu książek, które są tłumaczone na wiele języków i rozpowszechniane na całym świecie.  Jest także współautorem podręcznika nauk przyrodniczych wykorzystywanego przez uniwersytety w całych Stanach Zjednoczonych. Pisze dla wielu magazynów, czasopism i przeglądów  z dziedziny geologii i starożytnych cywilizacji.

Temat wykładu: Większość egiptologów datuje powstanie wielkiego Sfinksa na czasy egipskiego Starego Państwa, czyli na około 2500 lat p.n.e. Dr Robert Schoch, na powierzchni Sfinksa oraz na ścianach otaczającej go budowli natknął się na ślady erozji i wietrzenia. Mogły one  powstać jedynie na skutek intensywnych opadów deszczu i dużych spływów wodnych trwających przez dłuższy okres czasu. Jednakże, Sfinks znajduje się na obrzeżu Pustyni Saharyjskiej, która przez ostatnie 5000 lat pozostawała obszarem skrajnie suchym. Kiedy zatem został zbudowany ?

Z przeprowadzonej przez siebie analizy geologicznej dr Schoch wyciągnął wniosek, który, jak sam przyznaje, jest kontrowersyjny: technologicznie zaawansowana cywilizacja powstała i upadła w Egipcie na długo przed budową piramid. Wielki Sfinks w Gizie jest pozostałością po tej prehistorycznej kulturze.

„Wszystkie obecnie dostępne dowody wskazują mi, jako geologowi, że wielki Sfinks w Gizie powstał znacznie wcześniej niż w zazwyczaj przyjmowanym okresie tj. około 2500 roku p.n.e. Mogę ocenić – na podstawie dowodów, jakimi dysponuję – że powstanie tego gigantycznego posągu można datować na co najmniej 7000 lat p.n.e., a być może jeszcze wcześniej”

Aby zweryfikować teorię „prehistorycznego Sfinksa”, zespół profesora Schocha przeprowadził badania sejsmiczne wokół podstawy pomnika. Jego badania nie tylko potwierdziły jego tezę, ale również dostarczyły nowych, zaskakujących dowodów. Badania sejsmiczne wykazały wyraźne dowody istnienia komory znajdującej się pod lewą łapą Sfinksa. Czy może to być tzw. Sala Zapisów? Amerykanin Edgar Cayce (1877-1945), uchodzący za medium,  przepowiedział, że starożytna Sala Zapisów, związana z zaginioną cywilizacją Atlantydy, zostanie znaleziona właśnie na tym obszarze. W tej sekretnej komnacie przechowywana ma być cała wiedza istniejącej w czasach predynastycznych cywilizacji.

Teorie dr Roberta Schocha zostały zweryfikowane i potwierdzone dzięki nowym, zaskakującym dowodom znalezionych w Turcji na stanowisku znanym jako Göbekli Tepe. Znajdująca się tam budowla składa się z kunsztownie wyrzeźbionych, zorientowanych astronomicznie 10- i 15-tonowych skalnych filarów. Istnienie tej budowli sięga niemal 10 000 lat p.n.e., wywracając do góry nogami wszystkie nasze wcześniejsze założenia odnoszące się do pochodzenia cywilizacji. Co więcej, stanowisko zostało celowo zagrzebane pod ziemią około roku 8000 p.n.e. Pytanie brzmi: dlaczego?

Prelekcja Roberta Schocha odbędzie się w języku angielskim z równoległym tłumaczeniem na język polski.

- Andrew Collins (Anglia): „Odkrycie podziemnego świata pod piramidami w Gizie”

 

Andrew Collins jest pisarzem popularnonaukowym i historycznym, autorem różnorodnych książek podważających nasze pojmowanie na temat przeszłości.  Wśród nich znajdują się m.in. światowy bestseller „Bogowie Edenu” (1998), który ujawnia nam, że cywilizacja Egiptu jest o całe tysiąclecia starsza niż się powszechnie uważa. Kolejna ważna pozycja to „Gateway to Atlantis” (2000), która dowodzi, że platońska Atlantyda znajdowała się na terenie dzisiejszej Kuby i Bahamów; „Beneath the Pyramids” (2009), w której odkrywa i omawia zagubiony podziemny świat, ukryty pod Piramidami w Gizie. Andrew, urodzony w roku 1957, mieszka z żoną Sue w Marlborough w Wielkiej Brytanii.

Temat wykładu: Najstarsze inskrypcje wskazują na to, że pod powierzchnią obszaru otaczającego Sfinksa i piramidy w Gizie istniało coś w rodzaju rozległego systemu korytarzy. Zaginiony podziemny świat katakumb, który przez wiele stuleci owiany był wielką tajemnicą.

W 2008 roku odkryto nieznany dotąd kompleks jaskiń, znajdujący się pod piramidami w Gizie - w samym cieniu wielkiej Piramidy. Kontrowersje będące skutkiem tego odkrycia dały pole do największej od lat debaty egiptologów, obejmującej ogólnoświatowe oświadczenia prasowe i przeciwstawne twierdzenia, telewizyjne programy reality show i oficjalne ekspedycje. Wszystko to przechodziło przez ręce Dr Zahi Hawassa, byłego szefa Najwyższej Rady Starożytności.

Jednym z odkrywców tych jaskiń jest autor książek historycznych i popularnonaukowych, Andrew Collins. Ujawni on przed nami fascynującą historię kryjącą się za tym znaleziskiem. Wejściem do podziemnych komnat okazało się zaciemnione wnętrze skromnego i dotychczas nieopisanego grobowca, umieszczonego na północnym klifie płaskowyżu Giza.

Ta zadziwiająca sieć komór i tuneli tworzy prawdziwe  podziemne miasto pod piramidami. Andrew Collins jako pierwszy zbadał to miejsce. Co dokładnie mówi nam to podziemne królestwo o piramidach, ich związku z gwiazdami i mitycznych początkach cywilizacji egipskiej? Istnieją mocne dowody, że ten podziemny kompleks istniał na długo przed Erą Piramid. Może także zawierać klucz do wyjaśnienia starodawnej legendy o istnieniu sekretnej komory tzw. „Sali Zapisów”, rzekomo znajdującej się w pobliżu Sfinksa.

Prelekcja Andrew Collinsa odbędzie się w języku angielskim z równoległym tłumaczeniem na język polski.

- Jean-Paul Bauval (Belgia): „Wielka Piramida w Gizie: Tajemnica jej budowy i położenia”

 

Jean-Paul Bauval urodził się w Egipcie w roku 1940, jego rodzice byli Belgami. Wyższe wykształcenie otrzymał w Szwajcarii, zdobywając kwalifikacje zawodowego architekta. Jego główną pasją w dziedzinie architektury była budowa starożytnych monumentów, szczególnie Wielkiej Piramidy w Gizie. Obecnie mieszka w Hiszpanii wraz z żoną i dwójką dzieci.

 

Temat wykładu: Jedną z największych zagadek archeologicznych są piramidy, a wśród nich ta największa – Wielka Piramida. Ten obiekt, uznany za jeden z siedmiu cudów świata, możemy zaliczyć do najbardziej tajemniczych budowli na Ziemi. Do dzisiaj nie zdołaliśmy uzyskać przekonujących odpowiedzi na fundamentalne pytania - nie wiemy kto, kiedy i w jakim celu ją zbudował.

Wielka Piramida zwykle uważana jest za grobowiec dla faraona Cheopsa . Jednak nigdy nie znaleziono mumii samego faraona, ani niczego co by wskazywało, iż budowla ta służyła kiedykolwiek za grobowiec. Warto zwrócić uwagę, iż w całej piramidzie nie ma żadnych hieroglifów. Czy władca, który kazał zbudować największą budowlę na świecie, nie zawarłby w jej wnętrzu tekstów sławiących jego wielkość ? Odkrycia jakich dokonano w związku z eksploracją piramidy, świadczą o wysoko zaawansowanej wiedzy budowniczych z zakresu astronomii i matematyki. Jak i także o dysponowaniu jakąś wciąż zagadkową dla nas techniką obróbki kamienia i jego transportu.

Na temat budowy Wielkiej Piramidy w Gizie wysunięto mnóstwo teorii. W swojej prelekcji Jean-Paul Bauval dokona przeglądu kilku najbardziej wiarygodnych teorii, przedstawi również swoje własne badania. Omówi niewyjaśnione właściwości tej zdumiewającej budowli oraz rozpatrzy kontrowersyjne tezy o „tajemnej technologii„ lub ”interwencji obcych”. Czy tezy te warte są wzięcia pod uwagę, czy też jak twierdzą uczeni, stanowią jedynie przejaw czystej fantazji ?

Prelekcja Jeana-Paula Bauvala odbędzie się w języku angielskim z równoległym tłumaczeniem na język polski.

-  Jerzy M. Łatak: „Atlantyda w readingach Edgara Caycego: mit czy rzeczywistość ?”

Jerzy M. Łatak jest oficjalnym przedstawicielem Stowarzyszenia Edgara Caycego ARE z siedzibą w Virginii Beach w USA. Od dwudziestu lat propaguje w Polsce wiedzę zawartą w licznych przekazach Caycego.  Autor wielu książek m.in.: „Antyczne tajemnice„, „Córka króla Atlantydy„, ”Tajemnice piramidy Cheopsa”

Temat wykładu: Od setek lat szukanie zaginionej Atlantydy fascynuje zarówno poszukiwaczy skarbów jak i odkrywców zaginionych cywilizacji. Ziarno niezaspokojonego zaciekawienia zasadził w piątym wieku p.n.e. Grecki pisarz Platon. W swych utworach Tymajos i Krystiasz  przedstawia  rozmowę pomiędzy Solonem i egipskim kapłanem z Sais, w której jest mowa o lądzie na Atlantyku pochłoniętym przez ocean 9 tysięcy lat wcześniej. Być może historia Atlantydy uznana by została w końcu za jeszcze jeden z mitów, gdyby nie pojawianie się coraz to nowych odkryć wskazujących na istnienie tego lądu i zdumiewająca ilość przekazów telepatycznych ( tzw. readingów) Edgara Caycego o wysoko rozwiniętej atlantyckiej cywilizacji.

Ten mistyk o nadzwyczajnych zdolnościach, dzięki możliwości czerpania wiedzy z tzw. Kroniki Akaszy, mógł opisywać poprzednie wcielenia każdego człowieka. Dzięki temu możemy dowiedzieć się o dziejach ludzi od początku ich stworzenia. Szczególną cechą tego zbioru  przekazów jest ich wewnętrzna spójność. Pomimo iż w ciągu 21 lat zostały wykonane dla setek różnych osób (1923-1944) zawarta w nich treść tak ściśle przylega do siebie, że można by z nich utworzyć fabułę serialu filmowego. Co więcej, z przekazów Caycego wynika, że większość żyjących obecnie ludzi na Ziemi żyła już kiedyś na Atlantydzie.

- Leszek Matela: „Badania radiestezyjne piramid i świątyń w Egipcie”

Leszek Matela: Radiesteta, publicysta, badacz zjawisk nieznanych i wykładowca. Od wielu lat zajmuje się zagadnieniami z dziedziny parapsychologii, radiestezji i wiedzy ezoterycznej. Leszek Matela jest autorem 50 pozycji książkowych oraz licznych publikacji poświęconych radiestezji, geomancji, parapsychologii, paramedycynie oraz różnym zjawiskom nieznanym. Terminował na początku lat 80-tych u najzna-komitszych radiestetów w kraju, w Niemczech oraz w Szwajcarii.

Dziś natomiast sam prowadzi cieszące się uznaniem kursy radiestezji i geomancji oraz jest uważany za autorytet we wspomnianych dziedzinach. Wykłada w szkołach psychotronicznych. Od wielu lat jest uznawany za jednego z pionierów i głównych popularyzatorów geomancji w Polsce oraz badaczy miejsc mocy w kraju i za granicą.

Temat wykładu: Tajemnice starożytnego Egiptu od przeszło dwóch wieków fascynują coraz to nowe pokolenia badaczy na całym świecie. Mimo, że już sporo wiemy o osiągnięciach tamtejszej cywilizacji, ciągle jeszcze daleko jesteśmy od poznania wielu jej sekretów. Jedną z dziedzin, która umożliwia wgląd w świat niewidzialnych energii wokół nas jest radiestezja, uniwersalna technika pomiarowa stosunkowo łatwa do opanowania i zastosowania w praktyce przez niemalże każdego człowieka. To właśnie dzięki badaniom takich radiestetów jak Antoine Bovis, Leon Chaumery, Arnold de Belizal poznaliśmy zjawisko promieniowania piramid i innych kształtów i symboli, które były znane i wykorzystywane przez kapłanów dawnego Egiptu. Okazało się, iż pomiary radiestezyjne znakomicie uzupełniają inne metody badań i stanowią ważny element mozolnej i zawiłej układanki, która przybliża nas do rozszyfrowania wielu tajemnic starożytności.

Leszek Matela od wielu lat bada i studiuje wiedzę dotyczącą Egiptu. Poza piramidami w Gizie jest w kraju faraonów wiele miejsc mocy o niezwykłych właściwościach. Także wiele kształtów i symboli z tamtego rejonu posiada niesamowite oddziaływanie, które można wykorzystać w praktyce. Na Sympozjum Leszek Matela opowie o swoich własnych doświadczeniach w tym zakresie.

Adam Szynkiewicz: „Uwagi na temat wewnętrznej budowy piramid w Gizie”.

 

 

Adam Szynkiewicz: Uczestnik licznych specjalistycznych kursów, szkół naukowych, seminariów, konferencji – organizowanych przez różne uniwersytety, towarzystwa naukowe i grupy badawcze zarówno krajowe jak i zagraniczne.

 

Organizator ekspedycji paleontologicznych, konferencji naukowych, studenckich obozów naukowych. Nauczyciel akademicki. Pracownik i wykładowca uniwersytetów: łódzkiego, warszawskiego i wrocławskiego. Od 2005 r. prowadzi badania geologiczne w Egipcie, w rejonie piramid na Płaskowyżu Giza oraz w rejonie Hawara i Fayoum.

Temat wykładu: Podczas badań na Płaskowyżu Giza Adam Szynkiewicz zwrócił uwagę na fakt, że dolna cześć piramidy II (Chefrena) nie jest zbudowana z bloków skalnych, lecz jest to naturalna skała, która została obłożona wyciosanymi blokami. Podobnie wygląda dolna część piramidy I (Cheopsa). Wchodząc do wnętrza piramidy I, w przebitym tunelu najpierw widać bloki skalne, a potem ściany tunelu są w naturalnej skale, aż do Wielkiej Galerii. Wniosek: piramidy w Gizie nie były budowane na płaskiej powierzchni tylko na wzgórzach, które obłożono blokami skalnymi. Odpowiedz na pytanie: jak wysoko sięga naturalna skala i jaka jest wewnętrzna budowa piramid, możemy uzyskać przeprowadzając np. badania georadarowe. Metoda zostanie przedstawiona podczas prelekcji.

Program:

09:00 – otwarcie Sympozjum

09:10 – Atlantyda w readingach Edgara Caycego: mit czy rzeczywistość ?: Jerzy M. Łatak

10:00 – Początek cywilizacji: Afrykańskie korzenie faraonów: Robert Bauval

12:20 – przerwa kawowa

12:40 – Wiek wielkiego Sfinksa oraz początki egipskiej cywilizacji:

Geologiczne dowody wskazujące na prehistoryczne pochodzenie:  Dr Robert Schoch

15:00 – przerwa obiadowa

16:00 – Wielka Piramida w Gizie: Tajemnica jej budowy i położenia: Jean-Paul Bauval

17:30 – Uwagi na temat wewnętrznej budowy piramid w Gizie: Adam Szynkiewicz

17:50 – przerwa kawowa

18:10 – Odkrycie podziemnego świata pod piramidami w Gizie: Andrew Collins

20:10 – Badania radiestezyjne piramid i świątyń w Egipcie: Leszek Matela

21:00 – zakończenie Seminarium

Cena biletu: 95zł

Więcej informacji na stronie internetowej: www.czasnowejery.pl

Informacja i rezerwacja:

Grzegorz Popławski, tel. 508 071 872, e-mail: kontakt@czasnowejery.pl

Lokalizacja Sympozjum:

Warszawa: Centrum Konferencyjno-Kongresowe Fundacji „Polska - Wiek XXI”, ul. Bobrowiecka 9 (Centrum Konferencyjne położone jest w zacisznej części dolnego Mokotowa, w pobliżu zabytków warszawskich, m.in. Łazienki Królewskie, Pałac w Wilanowie, Stare Miasto)

Egipt – starożytne królestwo na świecie, które wciąż kryje tyle tajemnic. Na całym świecie organizowane są spotkania i imprezy archeologiczne, które mają pomóc w zrozumieniu tej starożytnej kultury. Mimo wzmożonych wysiłków w dalszym ciągu współczesna egiptologia nie potrafi sobie poradzić z odpowiedzią na fundamentalne pytania dotyczące tajemnic Egiptu.

 

Na przestrzeni kilku ostatnich dziesięcioleci zauważyć można istną eksplozję literatury

odkrywającej i wyjawiającej tajemnice starożytnych cywilizacji. Miliony ludzi są pod wrażeniem niezliczonej liczby nowych odkryć w Egipcie oraz innych miejscach na świecie. Najprawdopodobniej to wzrost zbiorowej świadomości budzi w ludziach coraz więcej pytań o naszą tajemniczą przeszłość.

Kim jesteśmy? Skąd przybywamy? Dlaczego tu jesteśmy?

 

Większość książek historycznych nadal podaje, że około 5000 lat temu ludzkość składała się z prymitywnych grup zbieracko - łowieckich, niezdolnych do złożonego myślenia. Wedle tego światopoglądu, budowle megalityczne rozsiane po całym globie zostały wzniesione dla celów ofiarnych lub aby oddawać cześć boską władcy. Tajemnica pochodzenia starożytnych budowli takich jak piramidy jest ciągle tematem gorących dyskusji. Do czego służyły? Jak je zbudowano? Skąd brała się starożytna obsesja tworzenia ogromnych świątyń? Czy zbudowali je kosmici? Czy może mieszkańcy Atlantydy?... Albo rasa zaginionych gigantów?... A może po prostu nasi przodkowie?

 

29 maja 2011r. w Warszawienajsłynniejsi eksperci świata spotkają się, aby odsłonić przed nami odkrycia naukowe oraz nowe teorie dotyczące odległej przeszłości i cywilizacji poprzedzającej naszą. Bestselerowi autorzy międzynarodowi zaprezentują nam niezwykły materiał związany z naukowymi

i archeologicznymi odkryciami w Egipcie. Jest to niepowtarzalna okazja, aby spotkać się i podyskutować z jednymi z najwybitniejszych znawców przeszłości, oraz zrozumieć wpływ, jaki omawiane przez nich znaleziska mają na naszą przyszłość. Aby uzyskać tę wiedzę, udali się w podróż, która zaprowadziła ich znacznie dalej niż jakiegokolwiek innego egiptologa na świecie.

 

Robert Bauval(Belgia)legenda niezależnej egiptologii, jeden z najwybitniejszych badaczy zagadek historii ludzkości, autor światowych bestsellerów „Piramidy – brama do gwiazd„ i ”Strażnik Tajemnic”.

Robert Bauval udał się na wyprawę na krańce Egiptu, przez Saharę aż po Sudan. Maszerując tygodniami przez niekończące się piaski, dotarł wreszcie szczęśliwie do celu swojej podróży. Jego odkrycie na zawsze zmieniło historię Egiptu. Udało mu się odkryć korzenie egipskich faraonów - cywilizację, która zamieszkiwała Egipt 11 tys. lat p.n.e. (!)

 

Adrew Collins(Anglia)– brytyjski historyk i pisarz. Autor światowego bestsellera „Bogowie Edenu”.

Dzięki wieloletniej pracy udało mu się odkryć wejście do podziemnych katakumb pod piramidami w Gizie. Ta zadziwiająca sieć komór i tuneli tworzy prawdziwe podziemne miasto. Jemu, jako pierwszemu udało się zbadać to miejsce.

 

Dr Robert Schoch(USA)sławny amerykański naukowiec, geolog, geofizyk, profesor Uniwersytetu Bostońskiego.Autor bestsellera „Nieznani budowniczowie piramid”.

Dr Robert Schoch przeprowadził kompleksowe badania Wielkiego Sfinksa w Gizie. Dzięki analizom geologicznym wysnuł wiosek, który burzy nasze dotychczasowe wyobrażenia o cywilizacji egipskiej - technologicznie zaawansowana cywilizacja powstała i upadła w Egipcie na długo przed budową piramid. Badania sejsmiczne wykazały wyraźne dowody istnienia komory znajdującej się pod lewą łapą Sfinksa. Komory, do której - jak sądzą badacze - prowadzą tunele odkryte przez Adrew Collinsa.

 

Dzięki zaproszeniu do Polski specjalnie dobranych prelegentów odkryjemy przed Państwem zupełnie nowe spojrzenie na tajemnice Kraju Faraonów. Poznamy najnowsze odkrycia naukowe i archeologiczne dotyczące najbardziej tajemniczej cywilizacji świata. Wybierzemy się wraz z ekspertami w pełną przygód i tajemnic podróż przez ich najnowsze odkrycia dotyczące naszej przeszłości.

 

PRELEGENCI NA SYMPOZJUM:

- Robert Bauval (Belgia): „Początek Cywilizacji: Afrykańskie korzenie faraonów”

Robert Bauval: legenda niezależnej egiptologii, jeden z najwybitniejszych badaczy zagadek historii ludzkości, autor światowych bestsellerów„Piramidy – brama do gwiazd„ i ”Strażnik Tajemnic”.Robert Bauval urodził się w Egipcie w 1948 roku; z zawodu jest inżynierem; poświęcił ponad 20 lat na badanie cudów architektonicznych Starożytnego Egiptu. Jest dobrze znany dzięki „Teorii Korelacji Oriona„, którą sformułował i opublikował w 1994 roku pod tytułem ”Piramidy – Brama do Gwiazd”. Postuluje ona związek pomiędzy egipskimi piramidami na Płaskowyżu Giza a układem gwiazd tworzących tzw. Pas w konstelacji Oriona. Kontrowersja wokół tej teorii osadza się na fakcie, że piramidy odzwierciedlają układ Pasa Oriona sprzed 12 500 lat! Od tamtej pory Robert Bauval stał się autorytetem w dziedzinie egipskiej kosmogonii i dokonał dalszych odkryć w całym Egipcie.Jest także autorem książki „Strażnik Tajemnic”, która dowodzi, że Wielki Sfinks w Gizie jest starszy niż sądzono, a jego powstanie datuje na 10 500 r. p.n.e.

 

Temat wykładu: Ogólnie przyjęta teoria zakłada, że cywilizacja starożytnego Egiptu powstała w Dolinie Nilu. Jednakże nowe odkrycia na terenie egipskiej Sahary podważają tę zgodną opinię i dowodzą, że pochodzenie faraonów sięga kilku tysięcy lat przed okresem dynastycznym (ok. 3000 r. p.n.e.), oraz że pierwsi „Egipcjanie” należeli do czarnoskórej rasy subsaharyjskiej. Po latach poszukiwań okazało się, że klucz do rozwiązania tajemnicy pochodzenia rodzaju ludzkiego znajduje się w egipskiej części Sahary. Jest to olbrzymia prostokątna pustynna kraina, w której upalny klimat nie pozwala na budowanie osiedli ludzkich. Ziemia jest tak rozległa i dzika, że nie sposób do niej dotrzeć inaczej niż za pomocą samochodu z napędem na cztery koła. Jest ona także poza zasięgiem karawan, które nie są w stanie zabrać ze sobą wystarczającej ilości wody aby osiągnąć ten zakątek.Z tego właśnie powodu ta część Egiptu jest nadal zupełnie dziewicza i niezbadana.

 

Robert Bauval, który jest ekspertem w kwestii tego regionu, uważa że jest to najbardziej tajemnicze miejsce na całej naszej planecie. Po raz pierwszy miejsce to zostało odkryte przez ekspedycję naukową dopiero w latach 20-tych zeszłego stulecia.

Zespół badaczy odnalazł niezwykłe piktogramy wyryte w skale. Przedstawiały one sceny z życia codziennego mieszkających tu niegdyś ludzi.To co było w tych skalnych rysunkach najbardziej zdumiewające to fakt, że przedstawiały zwierzęta i roślinność taką, jaka rośnie w wilgotnej strefie równikowej, a nie na niegościnnej pustyni. Można było rozpoznać tam lwy, żyrafy i hipopotamy, strusie i krokodyle. Wtedy uświadomiono sobie, że jeśli to miejsce porastała bujna roślinność, musiało to być w zamierzchłych, prehistorycznych czasach na długo przed powstaniem państwa faraonów – mniej więcej 11 tys. lat p.n.e. (!) Kim byli Ci ludzie ? Czy mają oni jakiś związek z narodzinami naszej – współczesnej cywilizacji ?

 

Znajdując nowe nieodparte dowody, egiptologRobert Bauvalprzedstawi wyniki badań antropologicznych, klimatologicznych, archeologicznych, geologicznych i genetycznych, wspierające wielce kontrowersyjną teorię czarno-afrykańskiego pochodzenia cywilizacji egipskiej. Odpowie nam na najważniejsze pytanie dotyczące starożytnego Egiptu: w jaki sposób narodziła się najpotężniejsza niegdyś kultura na Ziemi ?Wykład ten całkowicie zmieni historię dziejów, przywracając „Czarny Ląd” na należne mu miejsce w centrum ludzkich korzeni.

 

Prelekcja Roberta Bauvala odbędzie się w języku angielskim z równoległym tłumaczeniem na język polski.

 

 

- Dr Robert M. Schoch (USA): „Wiek wielkiego Sfinksa oraz początki egipskiej cywilizacji:Geologiczne dowody wskazujące na prehistoryczne pochodzenie”

 

Dr Robert M.Schoch: sławny amerykański naukowiec, geolog, geofizyk, profesor Uniwersytetu Bostońskiego. Autor bestsellera„Nieznani budowniczowie piramid”.Zdobył tytuł doktora geologii i geofizyki na Uniwersytecie Yale. Posiada stopnie naukowe z antropologii (licencjat) oraz geologii (licencjat) Uniwersytetu im. Jerzego Waszyngtona. Dr Schoch był obszernie cytowany w mediach z uwagi na jego pionierskie badania, które przy pomocy analizy geologicznej zweryfikowały datę budowy wielkiego Sfinksa w Egipcie, a także ze względu na jego prace na temat starożytnych kultur i monumentów w tak zróżnicowanych krajach jak Peru, Bośnia, Egipt i Japonia.

 

Dr Schoch brał udział w wielu programach radiowych i telewizyjnych, był także przedstawiony w filmie dokumentalnym „Tajemnica Sfinksa”. Otrzymał też wiele zaproszeń do wygłaszania referatów na CPAK, czyli prestiżowej Konferencji Precesji i Wiedzy o Starożytności. Dr Schoch jest autorem wielu książek, które są tłumaczone na wiele języków i rozpowszechniane na całym świecie. Jest także współautorem podręcznika nauk przyrodniczych wykorzystywanego przez uniwersytety w całych Stanach Zjednoczonych. Pisze dla wielu magazynów, czasopism i przeglądów z dziedziny geologii i starożytnych cywilizacji.

 

Temat wykładu:Większość egiptologów datuje powstanie wielkiego Sfinksa na czasy egipskiego Starego Państwa, czyli na około 2500 lat p.n.e. Dr Robert Schoch, na powierzchni Sfinksa oraz na ścianach otaczającej go budowli natknął się na ślady erozji i wietrzenia. Mogły one powstać jedynie na skutek intensywnych opadów deszczu i dużych spływów wodnych trwających przez dłuższy okres czasu. Jednakże, Sfinks znajduje się na obrzeżu Pustyni Saharyjskiej, która przez ostatnie 5000 lat pozostawała obszarem skrajnie suchym. Kiedy zatem został zbudowany ?

 

Z przeprowadzonej przez siebie analizy geologicznej dr Schoch wyciągnął wniosek, który, jak sam przyznaje, jest kontrowersyjny: technologicznie zaawansowana cywilizacja powstała i upadła w Egipcie na długo przed budową piramid. Wielki Sfinks w Gizie jest pozostałością po tej prehistorycznej kulturze.

 

„Wszystkie obecnie dostępne dowody wskazują mi, jako geologowi, że wielki Sfinks w Gizie powstał znacznie wcześniej niż w zazwyczaj przyjmowanym okresie tj. około 2500 roku p.n.e. Mogę ocenić – na podstawie dowodów, jakimi dysponuję – że powstanie tego gigantycznego posągu można datować na co najmniej 7000 lat p.n.e., a być może jeszcze wcześniej”

 

Aby zweryfikować teorię „prehistorycznego Sfinksa”, zespół profesora Schocha przeprowadził badania sejsmiczne wokół podstawy pomnika. Jego badania nie tylko potwierdziły jego tezę, ale również dostarczyły nowych, zaskakujących dowodów. Badania sejsmiczne wykazały wyraźne dowody istnienia komory znajdującej się pod lewą łapą Sfinksa. Czy może to być tzw. Sala Zapisów? Amerykanin Edgar Cayce (1877-1945), uchodzący za medium, przepowiedział, że starożytna Sala Zapisów, związana z zaginioną cywilizacją Atlantydy, zostanie znaleziona właśnie na tym obszarze. W tej sekretnej komnacie przechowywana ma być cała wiedza istniejącej w czasach predynastycznych cywilizacji.

Teorie dr Roberta Schocha zostały zweryfikowane i potwierdzone dzięki nowym, zaskakującym dowodom znalezionych w Turcji na stanowisku znanym jako Göbekli Tepe. Znajdująca się tam budowla składa się z kunsztownie wyrzeźbionych, zorientowanych astronomicznie 10- i 15-tonowych skalnych filarów. Istnienie tej budowli sięga niemal 10 000 lat p.n.e., wywracając do góry nogami wszystkie nasze wcześniejsze założenia odnoszące się do pochodzenia cywilizacji. Co więcej, stanowisko zostało celowo zagrzebane pod ziemią około roku 8000 p.n.e. Pytanie brzmi: dlaczego?

 

Prelekcja Roberta Schocha odbędzie się w języku angielskim z równoległym tłumaczeniem na język polski.

- Andrew Collins (Anglia): „Odkrycie podziemnego świata pod piramidami w Gizie”

 

Andrew Collinsjest pisarzem popularnonaukowym i historycznym, autorem różnorodnych książek podważających nasze pojmowanie na temat przeszłości. Wśród nich znajdują się m.in. światowy bestseller „Bogowie Edenu”(1998), który ujawnia nam, że cywilizacja Egiptu jest o całe tysiąclecia starsza niż się powszechnie uważa. Kolejna ważna pozycja to „Gateway to Atlantis”(2000), która dowodzi, że platońska Atlantyda znajdowała się na terenie dzisiejszej Kuby i Bahamów; „Beneath the Pyramids”(2009), w której odkrywa i omawia zagubiony podziemny świat, ukryty pod Piramidami w Gizie. Andrew, urodzony w roku 1957, mieszka z żoną Sue w Marlborough w Wielkiej Brytanii.

 

Temat wykładu:Najstarsze inskrypcje wskazują na to, że pod powierzchnią obszaru otaczającego Sfinksa i piramidy w Gizie istniało coś w rodzaju rozległego systemu korytarzy.Zaginiony podziemny świat katakumb, który przez wiele stuleci owiany był wielką tajemnicą.

 

W 2008 roku odkryto nieznany dotąd kompleks jaskiń, znajdujący się pod piramidami w Gizie - w samym cieniu wielkiej Piramidy. Kontrowersje będące skutkiem tego odkrycia dały pole do największej od lat debaty egiptologów, obejmującej ogólnoświatowe oświadczenia prasowe i przeciwstawne twierdzenia, telewizyjne programy reality show i oficjalne ekspedycje. Wszystko to przechodziło przez ręce Dr Zahi Hawassa, byłego szefa Najwyższej Rady Starożytności.

 

Jednym z odkrywców tych jaskiń jest autor książek historycznych i popularnonaukowych,Andrew Collins.Ujawni on przed nami fascynującą historię kryjącą się za tym znaleziskiem. Wejściem do podziemnych komnat okazało się zaciemnione wnętrze skromnego i dotychczas nieopisanego grobowca, umieszczonego na północnym klifie płaskowyżu Giza.

 

Ta zadziwiająca sieć komór i tuneli tworzy prawdziwe podziemne miasto pod piramidami. Andrew Collins jako pierwszy zbadał to miejsce. Co dokładnie mówi nam to podziemne królestwo o piramidach, ich związku z gwiazdami i mitycznych początkach cywilizacji egipskiej? Istnieją mocne dowody, że ten podziemny kompleks istniał na długo przed Erą Piramid. Może także zawierać klucz do wyjaśnienia starodawnej legendy o istnieniu sekretnej komory tzw. „Sali Zapisów”, rzekomo znajdującej się w pobliżu Sfinksa.

 

Prelekcja Andrew Collinsa odbędzie się w języku angielskim z równoległym tłumaczeniem na język polski.

 

- Jean-Paul Bauval (Belgia): „Wielka Piramida w Gizie: Tajemnica jej budowy i położenia”

 

Jean-Paul Bauvalurodził się w Egipcie w roku 1940, jego rodzice byli Belgami. Wyższe wykształcenie otrzymał w Szwajcarii, zdobywając kwalifikacje zawodowego architekta. Jego główną pasją w dziedzinie architektury była budowa starożytnych monumentów, szczególnie Wielkiej Piramidy w Gizie. Obecnie mieszka w Hiszpanii wraz z żoną i dwójką dzieci.
Temat wykładu:Jedną z największych zagadek archeologicznych są piramidy, a wśród nich ta największa – Wielka Piramida. Ten obiekt, uznany za jeden z siedmiu cudów świata, możemy zaliczyć do najbardziej tajemniczych budowli na Ziemi. Do dzisiaj nie zdołaliśmy uzyskać przekonujących odpowiedzi na fundamentalne pytania - nie wiemy kto, kiedy i w jakim celu ją zbudował.

Wielka Piramida zwykle uważana jest za grobowiec dla faraona Cheopsa . Jednak nigdy nie znaleziono mumii samego faraona, ani niczego co by wskazywało, iż budowla ta służyła kiedykolwiek za grobowiec. Warto zwrócić uwagę, iż w całej piramidzie nie ma żadnych hieroglifów. Czy władca, który kazał zbudować największą budowlę na świecie, nie zawarłby w jej wnętrzu tekstów sławiących jego wielkość ? Odkrycia jakich dokonano w związku z eksploracją piramidy, świadczą o wysoko zaawansowanej wiedzy budowniczych z zakresu astronomii i matematyki. Jak i także o dysponowaniu jakąś wciąż zagadkową dla nas techniką obróbki kamienia i jego transportu.

 

Na temat budowy Wielkiej Piramidy w Gizie wysunięto mnóstwo teorii. W swojej prelekcjiJean-Paul Bauvaldokona przeglądu kilku najbardziej wiarygodnych teorii, przedstawi również swoje własne badania. Omówi niewyjaśnione właściwości tej zdumiewającej budowli oraz rozpatrzy kontrowersyjne tezy o „tajemnej technologii„ lub ”interwencji obcych”. Czy tezy te warte są wzięcia pod uwagę, czy też jak twierdzą uczeni, stanowią jedynie przejaw czystej fantazji ?

Prelekcja Jeana-Paula Bauvala odbędzie się w języku angielskim z równoległym tłumaczeniem na język polski.

-Jerzy M. Łatak: „Atlantyda w readingach Edgara Caycego: mit czy rzeczywistość ?”

 

Jerzy M. Łatakjest oficjalnym przedstawicielem Stowarzyszenia Edgara Caycego ARE z siedzibą w Virginii Beach w USA. Od dwudziestu lat propaguje w Polsce wiedzę zawartą w licznych przekazach Caycego. Autor wielu książek m.in.: „Antyczne tajemnice„, „Córka króla Atlantydy„, ”Tajemnice piramidy Cheopsa”

 

Temat wykładu:Od setek lat szukanie zaginionej Atlantydy fascynuje zarówno poszukiwaczy skarbów jak i odkrywców zaginionych cywilizacji. Ziarno niezaspokojonego zaciekawienia zasadził w piątym wieku p.n.e. Grecki pisarz Platon. W swych utworach Tymajos i Krystiasz przedstawia rozmowę pomiędzy Solonem i egipskim kapłanem z Sais, w której jest mowa o lądzie na Atlantyku pochłoniętym przez ocean 9 tysięcy lat wcześniej.Być może historia Atlantydy uznana by została w końcu za jeszcze jeden z mitów, gdyby nie pojawianie się coraz to nowych odkryć wskazujących na istnienie tego lądu i zdumiewająca ilość przekazów telepatycznych ( tzw. readingów) Edgara Caycego o wysoko rozwiniętej atlantyckiej cywilizacji.

 

Ten mistyk o nadzwyczajnych zdolnościach, dzięki możliwości czerpania wiedzy z tzw. Kroniki Akaszy, mógł opisywać poprzednie wcielenia każdego człowieka. Dzięki temu możemy dowiedzieć się o dziejach ludzi od początku ich stworzenia. Szczególną cechą tego zbioru przekazów jest ich wewnętrzna spójność. Pomimo iż w ciągu 21 lat zostały wykonane dla setek różnych osób (1923-1944) zawarta w nich treść tak ściśle przylega do siebie, że można by z nich utworzyć fabułę serialu filmowego. Co więcej, z przekazów Caycego wynika, że większość żyjących obecnie ludzi na Ziemi żyła już kiedyś na Atlantydzie.

 

- Leszek Matela: „Badania radiestezyjne piramid i świątyń w Egipcie”

 

Leszek Matela:Radiesteta, publicysta, badacz zjawisk nieznanych i wykładowca. Od wielu lat zajmuje się zagadnieniami z dziedziny parapsychologii, radiestezji i wiedzy ezoterycznej. Leszek Matela jest autorem 50 pozycji książkowych oraz licznych publikacji poświęconych radiestezji, geomancji, parapsychologii, paramedycynie oraz różnym zjawiskom nieznanym. Terminował na początku lat 80-tych u najzna-komitszych radiestetów w kraju, w Niemczech oraz w Szwajcarii.

 

Dziś natomiast sam prowadzi cieszące się uznaniem kursy radiestezji i geomancji oraz jest uważany za autorytet we wspomnianych dziedzinach. Wykłada w szkołach psychotronicznych. Od wielu lat jest uznawany za jednego z pionierów i głównych popularyzatorów geomancji w Polsce oraz badaczy miejsc mocy w kraju i za granicą.

 

Temat wykładu:Tajemnice starożytnego Egiptu od przeszło dwóch wieków fascynują coraz to nowe pokolenia badaczy na całym świecie. Mimo, że już sporo wiemy o osiągnięciach tamtejszej cywilizacji, ciągle jeszcze daleko jesteśmy od poznania wielu jej sekretów. Jedną z dziedzin, która umożliwia wgląd w świat niewidzialnych energii wokół nas jest radiestezja, uniwersalna technika pomiarowa stosunkowo łatwa do opanowania i zastosowania w praktyce przez niemalże każdego człowieka. To właśnie dzięki badaniom takich radiestetów jakAntoine Bovis, Leon Chaumery, Arnold de Belizalpoznaliśmy zjawisko promieniowania piramid i innych kształtów i symboli, które były znane i wykorzystywane przez kapłanów dawnego Egiptu. Okazało się, iż pomiary radiestezyjne znakomicie uzupełniają inne metody badań i stanowią ważny element mozolnej i zawiłej układanki, która przybliża nas do rozszyfrowania wielu tajemnic starożytności.

 

Leszek Matela od wielu lat bada i studiuje wiedzę dotyczącą Egiptu. Poza piramidami w Gizie jest w kraju faraonów wiele miejsc mocy o niezwykłych właściwościach. Także wiele kształtów i symboli z tamtego rejonu posiada niesamowite oddziaływanie, które można wykorzystać w praktyce. Na Sympozjum Leszek Matela opowie o swoich własnych doświadczeniach w tym zakresie.

 

Adam Szynkiewicz: „Uwagi na temat wewnętrznej budowy piramid w Gizie”.

 

 

Adam Szynkiewicz:Uczestnik licznych specjalistycznych kursów, szkół naukowych, seminariów, konferencji – organizowanych przez różne uniwersytety, towarzystwa naukowe i grupy badawcze zarówno krajowe jak i zagraniczne.

 

Organizator ekspedycji paleontologicznych, konferencji naukowych, studenckich obozów naukowych. Nauczyciel akademicki. Pracownik i wykładowca uniwersytetów: łódzkiego, warszawskiego i wrocławskiego. Od 2005 r. prowadzi badania geologiczne w Egipcie, w rejonie piramid na Płaskowyżu Giza oraz w rejonie Hawara i Fayoum.
Temat wykładu:Podczas badań na Płaskowyżu Giza Adam Szynkiewicz zwrócił uwagę na fakt, że dolna cześć piramidy II (Chefrena) nie jest zbudowana z bloków skalnych, lecz jest to naturalna skała, która została obłożona wyciosanymi blokami. Podobnie wygląda dolna część piramidy I (Cheopsa). Wchodząc do wnętrza piramidy I, w przebitym tunelu najpierw widać bloki skalne, a potem ściany tunelu są w naturalnej skale, aż do Wielkiej Galerii. Wniosek: piramidy w Gizie nie były budowane na płaskiej powierzchni tylko na wzgórzach, które obłożono blokami skalnymi. Odpowiedz na pytanie: jak wysoko sięga naturalna skala i jaka jest wewnętrzna budowa piramid, możemy uzyskać przeprowadzając np. badania georadarowe. Metoda zostanie przedstawiona podczas prelekcji.

 

Program:

09:00– otwarcie Sympozjum

09:10– Atlantyda w readingach Edgara Caycego: mit czy rzeczywistość ?:Jerzy M. Łatak

10:00– Początek cywilizacji: Afrykańskie korzenie faraonów:Robert Bauval

12:20– przerwa kawowa

12:40– Wiek wielkiego Sfinksa oraz początki egipskiej cywilizacji:

Geologiczne dowody wskazujące na prehistoryczne pochodzenie:  Dr Robert Schoch

15:00– przerwa obiadowa

16:00– Wielka Piramida w Gizie: Tajemnica jej budowy i położenia:Jean-Paul Bauval

17:30 –Uwagi na temat wewnętrznej budowy piramid w Gizie:Adam Szynkiewicz

17:50przerwa kawowa

18:10– Odkrycie podziemnego świata pod piramidami w Gizie:Andrew Collins

20:10– Badania radiestezyjne piramid i świątyń w Egipcie:Leszek Matela

21:00– zakończenie Seminarium

 

Cena biletu: 95zł

Więcej informacji na stronie internetowej: 

Egipt – starożytne królestwo na świecie, które wciąż kryje tyle tajemnic. Na całym świecie organizowane są spotkania i imprezy archeologiczne, które mają pomóc w zrozumieniu tej starożytnej kultury. Mimo wzmożonych wysiłków w dalszym ciągu współczesna egiptologia nie potrafi sobie poradzić z odpowiedzią na fundamentalne pytania dotyczące tajemnic Egiptu.

Na przestrzeni kilku ostatnich dziesięcioleci zauważyć można istną eksplozję literatury odkrywającej i wyjawiającej tajemnice starożytnych cywilizacji. Miliony ludzi są pod wrażeniem niezliczonej liczby nowych odkryć w Egipcie oraz innych miejscach na świecie. Najprawdopodobniej to wzrost zbiorowej świadomości budzi w ludziach coraz więcej pytań o naszą tajemniczą przeszłość. Kim jesteśmy? Skąd przybywamy? Dlaczego tu jesteśmy?

Większość książek historycznych nadal podaje, że około 5000 lat temu ludzkość składała się z prymitywnych grup zbieracko - łowieckich, niezdolnych do złożonego myślenia. Wedle tego światopoglądu, budowle megalityczne rozsiane po całym globie zostały wzniesione dla celów ofiarnych lub aby oddawać cześć boską władcy. Tajemnica pochodzenia starożytnych budowli takich jak piramidy jest ciągle tematem gorących dyskusji. Do czego służyły? Jak je zbudowano? Skąd brała się starożytna obsesja tworzenia ogromnych świątyń? Czy zbudowali je kosmici? Czy może mieszkańcy Atlantydy?... Albo rasa zaginionych gigantów?... A może po prostu nasi przodkowie?

29 maja 2011r. w Warszawide najsłynniejsi eksperci świata spotkają się, aby odsłonić przed nami odkrycia naukowe oraz nowe teorie dotyczące odległej przeszłości i cywilizacji poprzedzającej naszą. Bestselerowi autorzy międzynarodowi zaprezentują nam niezwykły materiał związany z naukowymi i archeologicznymi odkryciami w Egipcie. Jest to niepowtarzalna okazja, aby spotkać się i podyskutować z jednymi z najwybitniejszych znawców przeszłości, oraz zrozumieć wpływ, jaki omawiane przez nich znaleziska  mają na naszą przyszłość.  Aby uzyskać tę wiedzę, udali się w podróż, która zaprowadziła ich znacznie dalej niż jakiegokolwiek innego egiptologa na świecie.

Robert Bauval (Belgia) – legenda niezależnej egiptologii, jeden z najwybitniejszych badaczy zagadek historii ludzkości, autor światowych bestsellerów „Piramidy – brama do gwiazd„ i ”Strażnik Tajemnic”.
Robert Bauval udał się na wyprawę na krańce Egiptu, przez Saharę aż po Sudan. Maszerując tygodniami przez niekończące się piaski, dotarł wreszcie szczęśliwie do celu swojej podróży. Jego odkrycie na zawsze zmieniło historię Egiptu. Udało mu się odkryć korzenie egipskich faraonów - cywilizację, która zamieszkiwała Egipt 11 tys. lat p.n.e. (!)

Adrew Collins (Anglia) – brytyjski historyk i pisarz. Autor światowego bestsellera „Bogowie Edenu”.
Dzięki wieloletniej pracy udało mu się odkryć wejście do podziemnych katakumb pod piramidami w Gizie. Ta zadziwiająca sieć komór i tuneli tworzy prawdziwe  podziemne miasto. Jemu, jako pierwszemu udało się zbadać to miejsce.

Dr Robert Schoch (USA) – sławny amerykański naukowiec, geolog, geofizyk, profesor Uniwersytetu Bostońskiego. Autor bestsellera „Nieznani budowniczowie piramid”.
Dr Robert Schoch przeprowadził kompleksowe badania Wielkiego Sfinksa w Gizie.  Dzięki analizom geologicznym wysnuł wiosek, który burzy nasze dotychczasowe wyobrażenia o cywilizacji egipskiej - technologicznie zaawansowana cywilizacja powstała i upadła w Egipcie na długo przed budową piramid. Badania sejsmiczne wykazały wyraźne dowody istnienia komory znajdującej się pod lewą łapą Sfinksa. Komory, do której - jak sądzą badacze - prowadzą tunele odkryte przez Adrew Collinsa.
Dzięki zaproszeniu do Polski specjalnie dobranych prelegentów odkryjemy przed Państwem zupełnie nowe spojrzenie na tajemnice Kraju Faraonów.  Poznamy najnowsze odkrycia naukowe i archeologiczne dotyczące najbardziej tajemniczej cywilizacji świata. Wybierzemy się wraz z ekspertami w pełną przygód i tajemnic podróż przez ich najnowsze odkrycia dotyczące naszej przeszłości.

 

PRELEGENCI NA SYMPOZJUM:

- Robert Bauval (Belgia): „Początek Cywilizacji: Afrykańskie korzenie faraonów”

Robert Bauval: legenda niezależnej egiptologii, jeden z najwybitniejszych badaczy zagadek historii ludzkości, autor światowych bestsellerów„Piramidy – brama do gwiazd„ i ”Strażnik Tajemnic”. Robert Bauval urodził się w Egipcie w 1948 roku; z zawodu jest inżynierem; poświęcił ponad 20 lat na badanie cudów architektonicznych Starożytnego Egiptu. Jest dobrze znany dzięki „Teorii Korelacji Oriona„, którą sformułował i opublikował w 1994 roku pod tytułem ”Piramidy – Brama do Gwiazd”. Postuluje ona związek pomiędzy egipskimi piramidami na Płaskowyżu Giza a układem gwiazd tworzących tzw. Pas w konstelacji Oriona. Kontrowersja wokół tej teorii osadza się na fakcie, że piramidy odzwierciedlają układ Pasa Oriona sprzed 12 500 lat! Od tamtej pory Robert Bauval stał się autorytetem w dziedzinie egipskiej kosmogonii i dokonał dalszych odkryć w całym Egipcie. Jest także autorem książki „Strażnik Tajemnic”, która dowodzi, że Wielki Sfinks w Gizie jest starszy niż sądzono, a jego powstanie datuje na 10 500 r. p.n.e.

Temat wykładu: Ogólnie przyjęta teoria zakłada, że cywilizacja starożytnego Egiptu powstała w Dolinie Nilu. Jednakże nowe odkrycia na terenie egipskiej Sahary podważają tę zgodną opinię i dowodzą, że pochodzenie faraonów sięga kilku tysięcy lat przed okresem dynastycznym (ok. 3000 r. p.n.e.), oraz że pierwsi „Egipcjanie” należeli do czarnoskórej rasy subsaharyjskiej. Po latach poszukiwań okazało się, że klucz do rozwiązania tajemnicy pochodzenia rodzaju ludzkiego znajduje się w egipskiej części Sahary. Jest to olbrzymia prostokątna pustynna kraina,  w której upalny klimat nie pozwala na budowanie osiedli ludzkich. Ziemia jest tak rozległa i dzika, że nie sposób do niej dotrzeć inaczej niż za pomocą samochodu z napędem na cztery koła. Jest ona także poza zasięgiem karawan, które nie są w stanie zabrać ze sobą wystarczającej ilości wody aby osiągnąć ten zakątek. Z tego właśnie powodu ta część Egiptu jest nadal zupełnie dziewicza i niezbadana.

Robert Bauval, który jest ekspertem w kwestii tego regionu, uważa że jest to najbardziej tajemnicze miejsce na całej naszej planecie.  Po raz pierwszy miejsce to zostało odkryte przez ekspedycję naukową dopiero w latach 20-tych zeszłego stulecia.

Zespół badaczy odnalazł niezwykłe piktogramy wyryte w skale. Przedstawiały one sceny z życia codziennego mieszkających tu niegdyś ludzi.   To co było w tych skalnych rysunkach najbardziej zdumiewające to fakt, że przedstawiały zwierzęta i roślinność taką, jaka rośnie w wilgotnej strefie równikowej, a nie na niegościnnej pustyni. Można było rozpoznać tam lwy, żyrafy i hipopotamy, strusie i krokodyle. Wtedy uświadomiono sobie, że jeśli to miejsce porastała bujna roślinność, musiało to być w zamierzchłych, prehistorycznych czasach na długo przed powstaniem państwa faraonów – mniej więcej 11 tys. lat p.n.e. (!) Kim byli Ci ludzie  ? Czy mają oni jakiś związek z narodzinami naszej – współczesnej cywilizacji ?

Znajdując nowe nieodparte dowody, egiptolog Robert Bauval przedstawi wyniki badań antropologicznych, klimatologicznych, archeologicznych, geologicznych i genetycznych, wspierające wielce kontrowersyjną teorię czarno-afrykańskiego pochodzenia cywilizacji egipskiej. Odpowie nam na najważniejsze pytanie dotyczące starożytnego Egiptu: w jaki sposób narodziła się najpotężniejsza niegdyś kultura na Ziemi ? Wykład ten całkowicie zmieni historię dziejów, przywracając „Czarny Ląd” na należne mu miejsce w centrum ludzkich korzeni.

Prelekcja Roberta Bauvala odbędzie się w języku angielskim z równoległym tłumaczeniem na język polski.

- Dr Robert M. Schoch (USA): „Wiek wielkiego Sfinksa oraz początki egipskiej cywilizacji:Geologiczne dowody wskazujące na prehistoryczne pochodzenie”

Dr Robert M.Schoch: sławny amerykański naukowiec, geolog, geofizyk, profesor Uniwersytetu Bostońskiego. Autor bestsellera„Nieznani budowniczowie piramid”. Zdobył tytuł doktora geologii i geofizyki na Uniwersytecie Yale. Posiada stopnie naukowe z antropologii (licencjat) oraz geologii (licencjat) Uniwersytetu im. Jerzego Waszyngtona. Dr Schoch był obszernie cytowany w mediach z uwagi na jego pionierskie badania, które przy pomocy analizy geologicznej zweryfikowały datę budowy wielkiego Sfinksa w Egipcie, a także ze względu na jego prace na temat starożytnych kultur i monumentów w tak zróżnicowanych krajach jak Peru, Bośnia, Egipt i Japonia.

Dr Schoch brał udział w wielu programach radiowych i telewizyjnych, był także przedstawiony w filmie dokumentalnym „Tajemnica Sfinksa”. Otrzymał też wiele zaproszeń do wygłaszania referatów na CPAK, czyli prestiżowej Konferencji Precesji i Wiedzy o Starożytności. Dr Schoch jest autorem wielu książek, które są tłumaczone na wiele języków i rozpowszechniane na całym świecie.  Jest także współautorem podręcznika nauk przyrodniczych wykorzystywanego przez uniwersytety w całych Stanach Zjednoczonych. Pisze dla wielu magazynów, czasopism i przeglądów  z dziedziny geologii i starożytnych cywilizacji.

Temat wykładu: Większość egiptologów datuje powstanie wielkiego Sfinksa na czasy egipskiego Starego Państwa, czyli na około 2500 lat p.n.e. Dr Robert Schoch, na powierzchni Sfinksa oraz na ścianach otaczającej go budowli natknął się na ślady erozji i wietrzenia. Mogły one  powstać jedynie na skutek intensywnych opadów deszczu i dużych spływów wodnych trwających przez dłuższy okres czasu. Jednakże, Sfinks znajduje się na obrzeżu Pustyni Saharyjskiej, która przez ostatnie 5000 lat pozostawała obszarem skrajnie suchym. Kiedy zatem został zbudowany ?

Z przeprowadzonej przez siebie analizy geologicznej dr Schoch wyciągnął wniosek, który, jak sam przyznaje, jest kontrowersyjny: technologicznie zaawansowana cywilizacja powstała i upadła w Egipcie na długo przed budową piramid. Wielki Sfinks w Gizie jest pozostałością po tej prehistorycznej kulturze.

„Wszystkie obecnie dostępne dowody wskazują mi, jako geologowi, że wielki Sfinks w Gizie powstał znacznie wcześniej niż w zazwyczaj przyjmowanym okresie tj. około 2500 roku p.n.e. Mogę ocenić – na podstawie dowodów, jakimi dysponuję – że powstanie tego gigantycznego posągu można datować na co najmniej 7000 lat p.n.e., a być może jeszcze wcześniej”

Aby zweryfikować teorię „prehistorycznego Sfinksa”, zespół profesora Schocha przeprowadził badania sejsmiczne wokół podstawy pomnika. Jego badania nie tylko potwierdziły jego tezę, ale również dostarczyły nowych, zaskakujących dowodów. Badania sejsmiczne wykazały wyraźne dowody istnienia komory znajdującej się pod lewą łapą Sfinksa. Czy może to być tzw. Sala Zapisów? Amerykanin Edgar Cayce (1877-1945), uchodzący za medium,  przepowiedział, że starożytna Sala Zapisów, związana z zaginioną cywilizacją Atlantydy, zostanie znaleziona właśnie na tym obszarze. W tej sekretnej komnacie przechowywana ma być cała wiedza istniejącej w czasach predynastycznych cywilizacji.

Teorie dr Roberta Schocha zostały zweryfikowane i potwierdzone dzięki nowym, zaskakującym dowodom znalezionych w Turcji na stanowisku znanym jako Göbekli Tepe. Znajdująca się tam budowla składa się z kunsztownie wyrzeźbionych, zorientowanych astronomicznie 10- i 15-tonowych skalnych filarów. Istnienie tej budowli sięga niemal 10 000 lat p.n.e., wywracając do góry nogami wszystkie nasze wcześniejsze założenia odnoszące się do pochodzenia cywilizacji. Co więcej, stanowisko zostało celowo zagrzebane pod ziemią około roku 8000 p.n.e. Pytanie brzmi: dlaczego?

Prelekcja Roberta Schocha odbędzie się w języku angielskim z równoległym tłumaczeniem na język polski.

- Andrew Collins (Anglia): „Odkrycie podziemnego świata pod piramidami w Gizie”

Andrew Collins jest pisarzem popularnonaukowym i historycznym, autorem różnorodnych książek podważających nasze pojmowanie na temat przeszłości.  Wśród nich znajdują się m.in. światowy bestseller „Bogowie Edenu” (1998), który ujawnia nam, że cywilizacja Egiptu jest o całe tysiąclecia starsza niż się powszechnie uważa. Kolejna ważna pozycja to „Gateway to Atlantis” (2000), która dowodzi, że platońska Atlantyda znajdowała się na terenie dzisiejszej Kuby i Bahamów; „Beneath the Pyramids” (2009), w której odkrywa i omawia zagubiony podziemny świat, ukryty pod Piramidami w Gizie. Andrew, urodzony w roku 1957, mieszka z żoną Sue w Marlborough w Wielkiej Brytanii.

Temat wykładu: Najstarsze inskrypcje wskazują na to, że pod powierzchnią obszaru otaczającego Sfinksa i piramidy w Gizie istniało coś w rodzaju rozległego systemu korytarzy. Zaginiony podziemny świat katakumb, który przez wiele stuleci owiany był wielką tajemnicą.

W 2008 roku odkryto nieznany dotąd kompleks jaskiń, znajdujący się pod piramidami w Gizie - w samym cieniu wielkiej Piramidy. Kontrowersje będące skutkiem tego odkrycia dały pole do największej od lat debaty egiptologów, obejmującej ogólnoświatowe oświadczenia prasowe i przeciwstawne twierdzenia, telewizyjne programy reality show i oficjalne ekspedycje. Wszystko to przechodziło przez ręce Dr Zahi Hawassa, byłego szefa Najwyższej Rady Starożytności.

Jednym z odkrywców tych jaskiń jest autor książek historycznych i popularnonaukowych, Andrew Collins. Ujawni on przed nami fascynującą historię kryjącą się za tym znaleziskiem. Wejściem do podziemnych komnat okazało się zaciemnione wnętrze skromnego i dotychczas nieopisanego grobowca, umieszczonego na północnym klifie płaskowyżu Giza.

Ta zadziwiająca sieć komór i tuneli tworzy prawdziwe  podziemne miasto pod piramidami. Andrew Collins jako pierwszy zbadał to miejsce. Co dokładnie mówi nam to podziemne królestwo o piramidach, ich związku z gwiazdami i mitycznych początkach cywilizacji egipskiej? Istnieją mocne dowody, że ten podziemny kompleks istniał na długo przed Erą Piramid. Może także zawierać klucz do wyjaśnienia starodawnej legendy o istnieniu sekretnej komory tzw. „Sali Zapisów”, rzekomo znajdującej się w pobliżu Sfinksa.

Prelekcja Andrew Collinsa odbędzie się w języku angielskim z równoległym tłumaczeniem na język polski.

- Jean-Paul Bauval (Belgia): „Wielka Piramida w Gizie: Tajemnica jej budowy i położenia”

 

Jean-Paul Bauval urodził się w Egipcie w roku 1940, jego rodzice byli Belgami. Wyższe wykształcenie otrzymał w Szwajcarii, zdobywając kwalifikacje zawodowego architekta. Jego główną pasją w dziedzinie architektury była budowa starożytnych monumentów, szczególnie Wielkiej Piramidy w Gizie. Obecnie mieszka w Hiszpanii wraz z żoną i dwójką dzieci.

 

Temat wykładu: Jedną z największych zagadek archeologicznych są piramidy, a wśród nich ta największa – Wielka Piramida. Ten obiekt, uznany za jeden z siedmiu cudów świata, możemy zaliczyć do najbardziej tajemniczych budowli na Ziemi. Do dzisiaj nie zdołaliśmy uzyskać przekonujących odpowiedzi na fundamentalne pytania - nie wiemy kto, kiedy i w jakim celu ją zbudował.

Wielka Piramida zwykle uważana jest za grobowiec dla faraona Cheopsa . Jednak nigdy nie znaleziono mumii samego faraona, ani niczego co by wskazywało, iż budowla ta służyła kiedykolwiek za grobowiec. Warto zwrócić uwagę, iż w całej piramidzie nie ma żadnych hieroglifów. Czy władca, który kazał zbudować największą budowlę na świecie, nie zawarłby w jej wnętrzu tekstów sławiących jego wielkość ? Odkrycia jakich dokonano w związku z eksploracją piramidy, świadczą o wysoko zaawansowanej wiedzy budowniczych z zakresu astronomii i matematyki. Jak i także o dysponowaniu jakąś wciąż zagadkową dla nas techniką obróbki kamienia i jego transportu.

Na temat budowy Wielkiej Piramidy w Gizie wysunięto mnóstwo teorii. W swojej prelekcji Jean-Paul Bauval dokona przeglądu kilku najbardziej wiarygodnych teorii, przedstawi również swoje własne badania. Omówi niewyjaśnione właściwości tej zdumiewającej budowli oraz rozpatrzy kontrowersyjne tezy o „tajemnej technologii„ lub ”interwencji obcych”. Czy tezy te warte są wzięcia pod uwagę, czy też jak twierdzą uczeni, stanowią jedynie przejaw czystej fantazji ?

Prelekcja Jeana-Paula Bauvala odbędzie się w języku angielskim z równoległym tłumaczeniem na język polski.

-  Jerzy M. Łatak: „Atlantyda w readingach Edgara Caycego: mit czy rzeczywistość ?”

Jerzy M. Łatak jest oficjalnym przedstawicielem Stowarzyszenia Edgara Caycego ARE z siedzibą w Virginii Beach w USA. Od dwudziestu lat propaguje w Polsce wiedzę zawartą w licznych przekazach Caycego.  Autor wielu książek m.in.: „Antyczne tajemnice„, „Córka króla Atlantydy„, ”Tajemnice piramidy Cheopsa”

Temat wykładu: Od setek lat szukanie zaginionej Atlantydy fascynuje zarówno poszukiwaczy skarbów jak i odkrywców zaginionych cywilizacji. Ziarno niezaspokojonego zaciekawienia zasadził w piątym wieku p.n.e. Grecki pisarz Platon. W swych utworach Tymajos i Krystiasz  przedstawia  rozmowę pomiędzy Solonem i egipskim kapłanem z Sais, w której jest mowa o lądzie na Atlantyku pochłoniętym przez ocean 9 tysięcy lat wcześniej. Być może historia Atlantydy uznana by została w końcu za jeszcze jeden z mitów, gdyby nie pojawianie się coraz to nowych odkryć wskazujących na istnienie tego lądu i zdumiewająca ilość przekazów telepatycznych ( tzw. readingów) Edgara Caycego o wysoko rozwiniętej atlantyckiej cywilizacji.

Ten mistyk o nadzwyczajnych zdolnościach, dzięki możliwości czerpania wiedzy z tzw. Kroniki Akaszy, mógł opisywać poprzednie wcielenia każdego człowieka. Dzięki temu możemy dowiedzieć się o dziejach ludzi od początku ich stworzenia. Szczególną cechą tego zbioru  przekazów jest ich wewnętrzna spójność. Pomimo iż w ciągu 21 lat zostały wykonane dla setek różnych osób (1923-1944) zawarta w nich treść tak ściśle przylega do siebie, że można by z nich utworzyć fabułę serialu filmowego. Co więcej, z przekazów Caycego wynika, że większość żyjących obecnie ludzi na Ziemi żyła już kiedyś na Atlantydzie.

- Leszek Matela: „Badania radiestezyjne piramid i świątyń w Egipcie”

Leszek Matela: Radiesteta, publicysta, badacz zjawisk nieznanych i wykładowca. Od wielu lat zajmuje się zagadnieniami z dziedziny parapsychologii, radiestezji i wiedzy ezoterycznej. Leszek Matela jest autorem 50 pozycji książkowych oraz licznych publikacji poświęconych radiestezji, geomancji, parapsychologii, paramedycynie oraz różnym zjawiskom nieznanym. Terminował na początku lat 80-tych u najzna-komitszych radiestetów w kraju, w Niemczech oraz w Szwajcarii.

Dziś natomiast sam prowadzi cieszące się uznaniem kursy radiestezji i geomancji oraz jest uważany za autorytet we wspomnianych dziedzinach. Wykłada w szkołach psychotronicznych. Od wielu lat jest uznawany za jednego z pionierów i głównych popularyzatorów geomancji w Polsce oraz badaczy miejsc mocy w kraju i za granicą.

Temat wykładu: Tajemnice starożytnego Egiptu od przeszło dwóch wieków fascynują coraz to nowe pokolenia badaczy na całym świecie. Mimo, że już sporo wiemy o osiągnięciach tamtejszej cywilizacji, ciągle jeszcze daleko jesteśmy od poznania wielu jej sekretów. Jedną z dziedzin, która umożliwia wgląd w świat niewidzialnych energii wokół nas jest radiestezja, uniwersalna technika pomiarowa stosunkowo łatwa do opanowania i zastosowania w praktyce przez niemalże każdego człowieka. To właśnie dzięki badaniom takich radiestetów jak Antoine Bovis, Leon Chaumery, Arnold de Belizal poznaliśmy zjawisko promieniowania piramid i innych kształtów i symboli, które były znane i wykorzystywane przez kapłanów dawnego Egiptu. Okazało się, iż pomiary radiestezyjne znakomicie uzupełniają inne metody badań i stanowią ważny element mozolnej i zawiłej układanki, która przybliża nas do rozszyfrowania wielu tajemnic starożytności.

Leszek Matela od wielu lat bada i studiuje wiedzę dotyczącą Egiptu. Poza piramidami w Gizie jest w kraju faraonów wiele miejsc mocy o niezwykłych właściwościach. Także wiele kształtów i symboli z tamtego rejonu posiada niesamowite oddziaływanie, które można wykorzystać w praktyce. Na Sympozjum Leszek Matela opowie o swoich własnych doświadczeniach w tym zakresie.

Adam Szynkiewicz: „Uwagi na temat wewnętrznej budowy piramid w Gizie”.

Adam Szynkiewicz: Uczestnik licznych specjalistycznych kursów, szkół naukowych, seminariów, konferencji – organizowanych przez różne uniwersytety, towarzystwa naukowe i grupy badawcze zarówno krajowe jak i zagraniczne.

Organizator ekspedycji paleontologicznych, konferencji naukowych, studenckich obozów naukowych. Nauczyciel akademicki. Pracownik i wykładowca uniwersytetów: łódzkiego, warszawskiego i wrocławskiego. Od 2005 r. prowadzi badania geologiczne w Egipcie, w rejonie piramid na Płaskowyżu Giza oraz w rejonie Hawara i Fayoum.

Temat wykładu: Podczas badań na Płaskowyżu Giza Adam Szynkiewicz zwrócił uwagę na fakt, że dolna cześć piramidy II (Chefrena) nie jest zbudowana z bloków skalnych, lecz jest to naturalna skała, która została obłożona wyciosanymi blokami. Podobnie wygląda dolna część piramidy I (Cheopsa). Wchodząc do wnętrza piramidy I, w przebitym tunelu najpierw widać bloki skalne, a potem ściany tunelu są w naturalnej skale, aż do Wielkiej Galerii. Wniosek: piramidy w Gizie nie były budowane na płaskiej powierzchni tylko na wzgórzach, które obłożono blokami skalnymi. Odpowiedz na pytanie: jak wysoko sięga naturalna skala i jaka jest wewnętrzna budowa piramid, możemy uzyskać przeprowadzając np. badania georadarowe. Metoda zostanie przedstawiona podczas prelekcji.

Program:

09:00 – otwarcie Sympozjum

09:10 – Atlantyda w readingach Edgara Caycego: mit czy rzeczywistość ?: Jerzy M. Łatak

10:00 – Początek cywilizacji: Afrykańskie korzenie faraonów: Robert Bauval

12:20 – przerwa kawowa

12:40 – Wiek wielkiego Sfinksa oraz początki egipskiej cywilizacji:

Geologiczne dowody wskazujące na prehistoryczne pochodzenie:  Dr Robert Schoch

15:00 – przerwa obiadowa

16:00 – Wielka Piramida w Gizie: Tajemnica jej budowy i położenia: Jean-Paul Bauval

17:30 – Uwagi na temat wewnętrznej budowy piramid w Gizie: Adam Szynkiewicz

17:50 – przerwa kawowa

18:10 – Odkrycie podziemnego świata pod piramidami w Gizie: Andrew Collins

20:10 – Badania radiestezyjne piramid i świątyń w Egipcie: Leszek Matela

21:00 – zakończenie Seminarium

Cena biletu: 95zł

Więcej informacji na stronie internetowej: www.czasnowejery.pl

Informacja i rezerwacja:

Grzegorz Popławski, tel. 508 071 872, e-mail: kontakt@czasnowejery.pl

Lokalizacja Sympozjum:

Warszawa: Centrum Konferencyjno-Kongresowe Fundacji „Polska - Wiek XXI”, ul. Bobrowiecka 9 (Centrum Konferencyjne położone jest w zacisznej części dolnego Mokotowa, w pobliżu zabytków warszawskich, m.in. Łazienki Królewskie, Pałac w Wilanowie, Stare Miasto)

Egipt – starożytne królestwo na świecie, które wciąż kryje tyle tajemnic. Na całym świecie organizowane są spotkania i imprezy archeologiczne, które mają pomóc w zrozumieniu tej starożytnej kultury. Mimo wzmożonych wysiłków w dalszym ciągu współczesna egiptologia nie potrafi sobie poradzić z odpowiedzią na fundamentalne pytania dotyczące tajemnic Egiptu.

Na przestrzeni kilku ostatnich dziesięcioleci zauważyć można istną eksplozję literatury

odkrywającej i wyjawiającej tajemnice starożytnych cywilizacji. Miliony ludzi są pod wrażeniem niezliczonej liczby nowych odkryć w Egipcie oraz innych miejscach na świecie. Najprawdopodobniej to wzrost zbiorowej świadomości budzi w ludziach coraz więcej pytań o naszą tajemniczą przeszłość.

Kim jesteśmy? Skąd przybywamy? Dlaczego tu jesteśmy?

Większość książek historycznych nadal podaje, że około 5000 lat temu ludzkość składała się z prymitywnych grup zbieracko - łowieckich, niezdolnych do złożonego myślenia. Wedle tego światopoglądu, budowle megalityczne rozsiane po całym globie zostały wzniesione dla celów ofiarnych lub aby oddawać cześć boską władcy. Tajemnica pochodzenia starożytnych budowli takich jak piramidy jest ciągle tematem gorących dyskusji. Do czego służyły? Jak je zbudowano? Skąd brała się starożytna obsesja tworzenia ogromnych świątyń? Czy zbudowali je kosmici? Czy może mieszkańcy Atlantydy?... Albo rasa zaginionych gigantów?... A może po prostu nasi przodkowie?

29 maja 2011r. w Warszawie najsłynniejsi eksperci świata spotkają się, aby odsłonić przed nami odkrycia naukowe oraz nowe teorie dotyczące odległej przeszłości i cywilizacji poprzedzającej naszą. Bestselerowi autorzy międzynarodowi zaprezentują nam niezwykły materiał związany z naukowymi

i archeologicznymi odkryciami w Egipcie. Jest to niepowtarzalna okazja, aby spotkać się i podyskutować z jednymi z najwybitniejszych znawców przeszłości, oraz zrozumieć wpływ, jaki omawiane przez nich znaleziska mają na naszą przyszłość. Aby uzyskać tę wiedzę, udali się w podróż, która zaprowadziła ich znacznie dalej niż jakiegokolwiek innego egiptologa na świecie.

Robert Bauval(Belgia)legenda niezależnej egiptologii, jeden z najwybitniejszych badaczy zagadek historii ludzkości, autor światowych bestsellerów „Piramidy – brama do gwiazd„ i ”Strażnik Tajemnic”.

Robert Bauval udał się na wyprawę na krańce Egiptu, przez Saharę aż po Sudan. Maszerując tygodniami przez niekończące się piaski, dotarł wreszcie szczęśliwie do celu swojej podróży. Jego odkrycie na zawsze zmieniło historię Egiptu. Udało mu się odkryć korzenie egipskich faraonów - cywilizację, która zamieszkiwała Egipt 11 tys. lat p.n.e. (!)

Adrew Collins(Anglia)– brytyjski historyk i pisarz. Autor światowego bestsellera „Bogowie Edenu”.

Dzięki wieloletniej pracy udało mu się odkryć wejście do podziemnych katakumb pod piramidami w Gizie. Ta zadziwiająca sieć komór i tuneli tworzy prawdziwe podziemne miasto. Jemu, jako pierwszemu udało się zbadać to miejsce.

Dr Robert Schoch(USA)sławny amerykański naukowiec, geolog, geofizyk, profesor Uniwersytetu Bostońskiego.Autor bestsellera „Nieznani budowniczowie piramid”.

Dr Robert Schoch przeprowadził kompleksowe badania Wielkiego Sfinksa w Gizie. Dzięki analizom geologicznym wysnuł wiosek, który burzy nasze dotychczasowe wyobrażenia o cywilizacji egipskiej - technologicznie zaawansowana cywilizacja powstała i upadła w Egipcie na długo przed budową piramid. Badania sejsmiczne wykazały wyraźne dowody istnienia komory znajdującej się pod lewą łapą Sfinksa. Komory, do której - jak sądzą badacze - prowadzą tunele odkryte przez Adrew Collinsa.

Dzięki zaproszeniu do Polski specjalnie dobranych prelegentów odkryjemy przed Państwem zupełnie nowe spojrzenie na tajemnice Kraju Faraonów. Poznamy najnowsze odkrycia naukowe i archeologiczne dotyczące najbardziej tajemniczej cywilizacji świata. Wybierzemy się wraz z ekspertami w pełną przygód i tajemnic podróż przez ich najnowsze odkrycia dotyczące naszej przeszłości.

PRELEGENCI NA SYMPOZJUM:

 

- Robert Bauval (Belgia): „Początek Cywilizacji: Afrykańskie korzenie faraonów”

Robert Bauval: legenda niezależnej egiptologii, jeden z najwybitniejszych badaczy zagadek historii ludzkości, autor światowych bestsellerów„Piramidy – brama do gwiazd„ i ”Strażnik Tajemnic”.Robert Bauval urodził się w Egipcie w 1948 roku; z zawodu jest inżynierem; poświęcił ponad 20 lat na badanie cudów architektonicznych Starożytnego Egiptu. Jest dobrze znany dzięki „Teorii Korelacji Oriona„, którą sformułował i opublikował w 1994 roku pod tytułem ”Piramidy – Brama do Gwiazd”. Postuluje ona związek pomiędzy egipskimi piramidami na Płaskowyżu Giza a układem gwiazd tworzących tzw. Pas w konstelacji Oriona. Kontrowersja wokół tej teorii osadza się na fakcie, że piramidy odzwierciedlają układ Pasa Oriona sprzed 12 500 lat! Od tamtej pory Robert Bauval stał się autorytetem w dziedzinie egipskiej kosmogonii i dokonał dalszych odkryć w całym Egipcie.Jest także autorem książki „Strażnik Tajemnic”, która dowodzi, że Wielki Sfinks w Gizie jest starszy niż sądzono, a jego powstanie datuje na 10 500 r. p.n.e.

Temat wykładu: Ogólnie przyjęta teoria zakłada, że cywilizacja starożytnego Egiptu powstała w Dolinie Nilu. Jednakże nowe odkrycia na terenie egipskiej Sahary podważają tę zgodną opinię i dowodzą, że pochodzenie faraonów sięga kilku tysięcy lat przed okresem dynastycznym (ok. 3000 r. p.n.e.), oraz że pierwsi „Egipcjanie” należeli do czarnoskórej rasy subsaharyjskiej. Po latach poszukiwań okazało się, że klucz do rozwiązania tajemnicy pochodzenia rodzaju ludzkiego znajduje się w egipskiej części Sahary. Jest to olbrzymia prostokątna pustynna kraina, w której upalny klimat nie pozwala na budowanie osiedli ludzkich. Ziemia jest tak rozległa i dzika, że nie sposób do niej dotrzeć inaczej niż za pomocą samochodu z napędem na cztery koła. Jest ona także poza zasięgiem karawan, które nie są w stanie zabrać ze sobą wystarczającej ilości wody aby osiągnąć ten zakątek.Z tego właśnie powodu ta część Egiptu jest nadal zupełnie dziewicza i niezbadana.

 

Robert Bauval, który jest ekspertem w kwestii tego regionu, uważa że jest to najbardziej tajemnicze miejsce na całej naszej planecie. Po raz pierwszy miejsce to zostało odkryte przez ekspedycję naukową dopiero w latach 20-tych zeszłego stulecia.

Zespół badaczy odnalazł niezwykłe piktogramy wyryte w skale. Przedstawiały one sceny z życia codziennego mieszkających tu niegdyś ludzi.To co było w tych skalnych rysunkach najbardziej zdumiewające to fakt, że przedstawiały zwierzęta i roślinność taką, jaka rośnie w wilgotnej strefie równikowej, a nie na niegościnnej pustyni. Można było rozpoznać tam lwy, żyrafy i hipopotamy, strusie i krokodyle. Wtedy uświadomiono sobie, że jeśli to miejsce porastała bujna roślinność, musiało to być w zamierzchłych, prehistorycznych czasach na długo przed powstaniem państwa faraonów – mniej więcej 11 tys. lat p.n.e. (!) Kim byli Ci ludzie ? Czy mają oni jakiś związek z narodzinami naszej – współczesnej cywilizacji ?

Znajdując nowe nieodparte dowody, egiptolog Robert Bauvalprzedstawi wyniki badań antropologicznych, klimatologicznych, archeologicznych, geologicznych i genetycznych, wspierające wielce kontrowersyjną teorię czarno-afrykańskiego pochodzenia cywilizacji egipskiej. Odpowie nam na najważniejsze pytanie dotyczące starożytnego Egiptu: w jaki sposób narodziła się najpotężniejsza niegdyś kultura na Ziemi ?Wykład ten całkowicie zmieni historię dziejów, przywracając „Czarny Ląd” na należne mu miejsce w centrum ludzkich korzeni.

Prelekcja Roberta Bauvala odbędzie się w języku angielskim z równoległym tłumaczeniem na język polski.

- Dr Robert M. Schoch (USA): „Wiek wielkiego Sfinksa oraz początki egipskiej cywilizacji:Geologiczne dowody wskazujące na prehistoryczne pochodzenie”

Dr Robert M.Schoch: sławny amerykański naukowiec, geolog, geofizyk, profesor Uniwersytetu Bostońskiego. Autor bestsellera„Nieznani budowniczowie piramid”.Zdobył tytuł doktora geologii i geofizyki na Uniwersytecie Yale. Posiada stopnie naukowe z antropologii (licencjat) oraz geologii (licencjat) Uniwersytetu im. Jerzego Waszyngtona. Dr Schoch był obszernie cytowany w mediach z uwagi na jego pionierskie badania, które przy pomocy analizy geologicznej zweryfikowały datę budowy wielkiego Sfinksa w Egipcie, a także ze względu na jego prace na temat starożytnych kultur i monumentów w tak zróżnicowanych krajach jak Peru, Bośnia, Egipt i Japonia.

Dr Schoch brał udział w wielu programach radiowych i telewizyjnych, był także przedstawiony w filmie dokumentalnym „Tajemnica Sfinksa”. Otrzymał też wiele zaproszeń do wygłaszania referatów na CPAK, czyli prestiżowej Konferencji Precesji i Wiedzy o Starożytności. Dr Schoch jest autorem wielu książek, które są tłumaczone na wiele języków i rozpowszechniane na całym świecie. Jest także współautorem podręcznika nauk przyrodniczych wykorzystywanego przez uniwersytety w całych Stanach Zjednoczonych. Pisze dla wielu magazynów, czasopism i przeglądów z dziedziny geologii i starożytnych cywilizacji.

Temat wykładu: Większość egiptologów datuje powstanie wielkiego Sfinksa na czasy egipskiego Starego Państwa, czyli na około 2500 lat p.n.e. Dr Robert Schoch, na powierzchni Sfinksa oraz na ścianach otaczającej go budowli natknął się na ślady erozji i wietrzenia. Mogły one powstać jedynie na skutek intensywnych opadów deszczu i dużych spływów wodnych trwających przez dłuższy okres czasu. Jednakże, Sfinks znajduje się na obrzeżu Pustyni Saharyjskiej, która przez ostatnie 5000 lat pozostawała obszarem skrajnie suchym. Kiedy zatem został zbudowany ?

Z przeprowadzonej przez siebie analizy geologicznej dr Schoch wyciągnął wniosek, który, jak sam przyznaje, jest kontrowersyjny: technologicznie zaawansowana cywilizacja powstała i upadła w Egipcie na długo przed budową piramid. Wielki Sfinks w Gizie jest pozostałością po tej prehistorycznej kulturze.

„Wszystkie obecnie dostępne dowody wskazują mi, jako geologowi, że wielki Sfinks w Gizie powstał znacznie wcześniej niż w zazwyczaj przyjmowanym okresie tj. około 2500 roku p.n.e. Mogę ocenić – na podstawie dowodów, jakimi dysponuję – że powstanie tego gigantycznego posągu można datować na co najmniej 7000 lat p.n.e., a być może jeszcze wcześniej”

Aby zweryfikować teorię „prehistorycznego Sfinksa”, zespół profesora Schocha przeprowadził badania sejsmiczne wokół podstawy pomnika. Jego badania nie tylko potwierdziły jego tezę, ale również dostarczyły nowych, zaskakujących dowodów. Badania sejsmiczne wykazały wyraźne dowody istnienia komory znajdującej się pod lewą łapą Sfinksa. Czy może to być tzw. Sala Zapisów? Amerykanin Edgar Cayce (1877-1945), uchodzący za medium, przepowiedział, że starożytna Sala Zapisów, związana z zaginioną cywilizacją Atlantydy, zostanie znaleziona właśnie na tym obszarze. W tej sekretnej komnacie przechowywana ma być cała wiedza istniejącej w czasach predynastycznych cywilizacji.

Teorie dr Roberta Schocha zostały zweryfikowane i potwierdzone dzięki nowym, zaskakującym dowodom znalezionych w Turcji na stanowisku znanym jako Göbekli Tepe. Znajdująca się tam budowla składa się z kunsztownie wyrzeźbionych, zorientowanych astronomicznie 10- i 15-tonowych skalnych filarów. Istnienie tej budowli sięga niemal 10 000 lat p.n.e., wywracając do góry nogami wszystkie nasze wcześniejsze założenia odnoszące się do pochodzenia cywilizacji. Co więcej, stanowisko zostało celowo zagrzebane pod ziemią około roku 8000 p.n.e. Pytanie brzmi: dlaczego?

Prelekcja Roberta Schocha odbędzie się w języku angielskim z równoległym tłumaczeniem na język polski.

- Andrew Collins (Anglia): „Odkrycie podziemnego świata pod piramidami w Gizie”

Andrew Collinsjest pisarzem popularnonaukowym i historycznym, autorem różnorodnych książek podważających nasze pojmowanie na temat przeszłości. Wśród nich znajdują się m.in. światowy bestseller „Bogowie Edenu”(1998), który ujawnia nam, że cywilizacja Egiptu jest o całe tysiąclecia starsza niż się powszechnie uważa. Kolejna ważna pozycja to „Gateway to Atlantis”(2000), która dowodzi, że platońska Atlantyda znajdowała się na terenie dzisiejszej Kuby i Bahamów; „Beneath the Pyramids”(2009), w której odkrywa i omawia zagubiony podziemny świat, ukryty pod Piramidami w Gizie. Andrew, urodzony w roku 1957, mieszka z żoną Sue w Marlborough w Wielkiej Brytanii.

Temat wykładu: Najstarsze inskrypcje wskazują na to, że pod powierzchnią obszaru otaczającego Sfinksa i piramidy w Gizie istniało coś w rodzaju rozległego systemu korytarzy.Zaginiony podziemny świat katakumb, który przez wiele stuleci owiany był wielką tajemnicą.

W 2008 roku odkryto nieznany dotąd kompleks jaskiń, znajdujący się pod piramidami w Gizie - w samym cieniu wielkiej Piramidy. Kontrowersje będące skutkiem tego odkrycia dały pole do największej od lat debaty egiptologów, obejmującej ogólnoświatowe oświadczenia prasowe i przeciwstawne twierdzenia, telewizyjne programy reality show i oficjalne ekspedycje. Wszystko to przechodziło przez ręce Dr Zahi Hawassa, byłego szefa Najwyższej Rady Starożytności.

Jednym z odkrywców tych jaskiń jest autor książek historycznych i popularnonaukowych,Andrew Collins.Ujawni on przed nami fascynującą historię kryjącą się za tym znaleziskiem. Wejściem do podziemnych komnat okazało się zaciemnione wnętrze skromnego i dotychczas nieopisanego grobowca, umieszczonego na północnym klifie płaskowyżu Giza.

Ta zadziwiająca sieć komór i tuneli tworzy prawdziwe podziemne miasto pod piramidami. Andrew Collins jako pierwszy zbadał to miejsce. Co dokładnie mówi nam to podziemne królestwo o piramidach, ich związku z gwiazdami i mitycznych początkach cywilizacji egipskiej? Istnieją mocne dowody, że ten podziemny kompleks istniał na długo przed Erą Piramid. Może także zawierać klucz do wyjaśnienia starodawnej legendy o istnieniu sekretnej komory tzw. „Sali Zapisów”, rzekomo znajdującej się w pobliżu Sfinksa.

Prelekcja Andrew Collinsa odbędzie się w języku angielskim z równoległym tłumaczeniem na język polski.

- Jean-Paul Bauval (Belgia): „Wielka Piramida w Gizie: Tajemnica jej budowy i położenia”

 

Jean-Paul Bauvalurodził się w Egipcie w roku 1940, jego rodzice byli Belgami. Wyższe wykształcenie otrzymał w Szwajcarii, zdobywając kwalifikacje zawodowego architekta. Jego główną pasją w dziedzinie architektury była budowa starożytnych monumentów, szczególnie Wielkiej Piramidy w Gizie. Obecnie mieszka w Hiszpanii wraz z żoną i dwójką dzieci.

Temat wykładu:Jedną z największych zagadek archeologicznych są piramidy, a wśród nich ta największa – Wielka Piramida. Ten obiekt, uznany za jeden z siedmiu cudów świata, możemy zaliczyć do najbardziej tajemniczych budowli na Ziemi. Do dzisiaj nie zdołaliśmy uzyskać przekonujących odpowiedzi na fundamentalne pytania - nie wiemy kto, kiedy i w jakim celu ją zbudował.

Wielka Piramida zwykle uważana jest za grobowiec dla faraona Cheopsa . Jednak nigdy nie znaleziono mumii samego faraona, ani niczego co by wskazywało, iż budowla ta służyła kiedykolwiek za grobowiec. Warto zwrócić uwagę, iż w całej piramidzie nie ma żadnych hieroglifów. Czy władca, który kazał zbudować największą budowlę na świecie, nie zawarłby w jej wnętrzu tekstów sławiących jego wielkość ? Odkrycia jakich dokonano w związku z eksploracją piramidy, świadczą o wysoko zaawansowanej wiedzy budowniczych z zakresu astronomii i matematyki. Jak i także o dysponowaniu jakąś wciąż zagadkową dla nas techniką obróbki kamienia i jego transportu.

Na temat budowy Wielkiej Piramidy w Gizie wysunięto mnóstwo teorii. W swojej prelekcjiJean-Paul Bauvaldokona przeglądu kilku najbardziej wiarygodnych teorii, przedstawi również swoje własne badania. Omówi niewyjaśnione właściwości tej zdumiewającej budowli oraz rozpatrzy kontrowersyjne tezy o „tajemnej technologii„ lub ”interwencji obcych”. Czy tezy te warte są wzięcia pod uwagę, czy też jak twierdzą uczeni, stanowią jedynie przejaw czystej fantazji ?

Prelekcja Jeana-Paula Bauvala odbędzie się w języku angielskim z równoległym tłumaczeniem na język polski.

-Jerzy M. Łatak: „Atlantyda w readingach Edgara Caycego: mit czy rzeczywistość ?”

Jerzy M. Łatak jest oficjalnym przedstawicielem Stowarzyszenia Edgara Caycego ARE z siedzibą w Virginii Beach w USA. Od dwudziestu lat propaguje w Polsce wiedzę zawartą w licznych przekazach Caycego. Autor wielu książek m.in.: „Antyczne tajemnice„, „Córka króla Atlantydy„, ”Tajemnice piramidy Cheopsa”

Temat wykładu: Od setek lat szukanie zaginionej Atlantydy fascynuje zarówno poszukiwaczy skarbów jak i odkrywców zaginionych cywilizacji. Ziarno niezaspokojonego zaciekawienia zasadził w piątym wieku p.n.e. Grecki pisarz Platon. W swych utworach Tymajos i Krystiasz przedstawia rozmowę pomiędzy Solonem i egipskim kapłanem z Sais, w której jest mowa o lądzie na Atlantyku pochłoniętym przez ocean 9 tysięcy lat wcześniej.Być może historia Atlantydy uznana by została w końcu za jeszcze jeden z mitów, gdyby nie pojawianie się coraz to nowych odkryć wskazujących na istnienie tego lądu i zdumiewająca ilość przekazów telepatycznych ( tzw. readingów) Edgara Caycego o wysoko rozwiniętej atlantyckiej cywilizacji.

Ten mistyk o nadzwyczajnych zdolnościach, dzięki możliwości czerpania wiedzy z tzw. Kroniki Akaszy, mógł opisywać poprzednie wcielenia każdego człowieka. Dzięki temu możemy dowiedzieć się o dziejach ludzi od początku ich stworzenia. Szczególną cechą tego zbioru przekazów jest ich wewnętrzna spójność. Pomimo iż w ciągu 21 lat zostały wykonane dla setek różnych osób (1923-1944) zawarta w nich treść tak ściśle przylega do siebie, że można by z nich utworzyć fabułę serialu filmowego. Co więcej, z przekazów Caycego wynika, że większość żyjących obecnie ludzi na Ziemi żyła już kiedyś na Atlantydzie.

- Leszek Matela: „Badania radiestezyjne piramid i świątyń w Egipcie”

Leszek Matela:Radiesteta, publicysta, badacz zjawisk nieznanych i wykładowca. Od wielu lat zajmuje się zagadnieniami z dziedziny parapsychologii, radiestezji i wiedzy ezoterycznej. Leszek Matela jest autorem 50 pozycji książkowych oraz licznych publikacji poświęconych radiestezji, geomancji, parapsychologii, paramedycynie oraz różnym zjawiskom nieznanym. Terminował na początku lat 80-tych u najzna-komitszych radiestetów w kraju, w Niemczech oraz w Szwajcarii.

Dziś natomiast sam prowadzi cieszące się uznaniem kursy radiestezji i geomancji oraz jest uważany za autorytet we wspomnianych dziedzinach. Wykłada w szkołach psychotronicznych. Od wielu lat jest uznawany za jednego z pionierów i głównych popularyzatorów geomancji w Polsce oraz badaczy miejsc mocy w kraju i za granicą.

Temat wykładu: Tajemnice starożytnego Egiptu od przeszło dwóch wieków fascynują coraz to nowe pokolenia badaczy na całym świecie. Mimo, że już sporo wiemy o osiągnięciach tamtejszej cywilizacji, ciągle jeszcze daleko jesteśmy od poznania wielu jej sekretów. Jedną z dziedzin, która umożliwia wgląd w świat niewidzialnych energii wokół nas jest radiestezja, uniwersalna technika pomiarowa stosunkowo łatwa do opanowania i zastosowania w praktyce przez niemalże każdego człowieka. To właśnie dzięki badaniom takich radiestetów jakAntoine Bovis, Leon Chaumery, Arnold de Belizalpoznaliśmy zjawisko promieniowania piramid i innych kształtów i symboli, które były znane i wykorzystywane przez kapłanów dawnego Egiptu. Okazało się, iż pomiary radiestezyjne znakomicie uzupełniają inne metody badań i stanowią ważny element mozolnej i zawiłej układanki, która przybliża nas do rozszyfrowania wielu tajemnic starożytności.

Leszek Matela od wielu lat bada i studiuje wiedzę dotyczącą Egiptu. Poza piramidami w Gizie jest w kraju faraonów wiele miejsc mocy o niezwykłych właściwościach. Także wiele kształtów i symboli z tamtego rejonu posiada niesamowite oddziaływanie, które można wykorzystać w praktyce. Na Sympozjum Leszek Matela opowie o swoich własnych doświadczeniach w tym zakresie.

Adam Szynkiewicz: „Uwagi na temat wewnętrznej budowy piramid w Gizie”.

Adam Szynkiewicz:Uczestnik licznych specjalistycznych kursów, szkół naukowych, seminariów, konferencji – organizowanych przez różne uniwersytety, towarzystwa naukowe i grupy badawcze zarówno krajowe jak i zagraniczne.

Organizator ekspedycji paleontologicznych, konferencji naukowych, studenckich obozów naukowych. Nauczyciel akademicki. Pracownik i wykładowca uniwersytetów: łódzkiego, warszawskiego i wrocławskiego. Od 2005 r. prowadzi badania geologiczne w Egipcie, w rejonie piramid na Płaskowyżu Giza oraz w rejonie Hawara i Fayoum.

Temat wykładu: Podczas badań na Płaskowyżu Giza Adam Szynkiewicz zwrócił uwagę na fakt, że dolna cześć piramidy II (Chefrena) nie jest zbudowana z bloków skalnych, lecz jest to naturalna skała, która została obłożona wyciosanymi blokami. Podobnie wygląda dolna część piramidy I (Cheopsa). Wchodząc do wnętrza piramidy I, w przebitym tunelu najpierw widać bloki skalne, a potem ściany tunelu są w naturalnej skale, aż do Wielkiej Galerii. Wniosek: piramidy w Gizie nie były budowane na płaskiej powierzchni tylko na wzgórzach, które obłożono blokami skalnymi. Odpowiedz na pytanie: jak wysoko sięga naturalna skala i jaka jest wewnętrzna budowa piramid, możemy uzyskać przeprowadzając np. badania georadarowe. Metoda zostanie przedstawiona podczas prelekcji.

Program:

09:00– otwarcie Sympozjum

09:10– Atlantyda w readingach Edgara Caycego: mit czy rzeczywistość ?:Jerzy M. Łatak

10:00– Początek cywilizacji: Afrykańskie korzenie faraonów:Robert Bauval

12:20– przerwa kawowa

12:40– Wiek wielkiego Sfinksa oraz początki egipskiej cywilizacji:

Geologiczne dowody wskazujące na prehistoryczne pochodzenie:  Dr Robert Schoch

15:00– przerwa obiadowa

16:00– Wielka Piramida w Gizie: Tajemnica jej budowy i położenia:Jean-Paul Bauval

17:30 –Uwagi na temat wewnętrznej budowy piramid w Gizie:Adam Szynkiewicz

17:50przerwa kawowa

18:10– Odkrycie podziemnego świata pod piramidami w Gizie:Andrew Collins

20:10– Badania radiestezyjne piramid i świątyń w Egipcie:Leszek Matela

21:00– zakończenie Seminarium

Cena biletu: 95 zł

Więcej informacji na stronie internetowej: czasnowejery.pl

Informacja i rezerwacja:

Grzegorz Popławski, tel. 508 071 872, e-mail:kontakt@czasnowejery.pl

Lokalizacja Sympozjum:

Warszawa: Centrum Konferencyjno-Kongresowe Fundacji „Polska - Wiek XXI”, ul. Bobrowiecka 9(Centrum Konferencyjne położone jest w zacisznej części dolnego Mokotowa, w pobliżu zabytków warszawskich, m.in. Łazienki Królewskie, Pałac w Wilanowie, Stare Miasto)

Informacja i rezerwacja:

Grzegorz Popławski, tel. 508 071 872, e-mail:kontakt@czasnowejery.pl

Lokalizacja Sympozjum:

Warszawa: Centrum Konferencyjno-Kongresowe Fundacji „Polska - Wiek XXI”, ul. Bobrowiecka 9 (Centrum Konferencyjne położone jest w zacisznej części dolnego Mokotowa, w pobliżu zabytków warszawskich, m.in. Łazienki Królewskie, Pałac w Wilanowie, Stare Miasto).

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz