Obchody 91. rocznicy bitwy warszawskiej


Od wielu lat Starostwo w Wołominie organizuje obchody rocznicy „Cudu nad Wisłą” w Ossowie. Tak też będzie i w tym roku.  Uroczystości odbędą się w dniach 13-15 sierpnia 2011 r. Patronem medialnym obchodów został portal „historia.org.pl”.

Rokrocznie na terenie powiatu wołomińskiego organizowane są uroczyste obchody zwycięskiej Bitwy Warszawskiej, zwanej „Cudem nad Wisłą”. Jednym z głównych miejsc uroczystych obchodów jest Ossów, gdzie znajdują się mogiły poległych 1920 roku i gdzie zginął 14 sierpnia 1920 r. - ks. mjr Ignacy Skorupka.

W ramach obchodów organizowanych jest szereg imprez, m.in. VII Rekonstrukcja Bitwy Warszawskiej 1920 r., XII Mistrzostwa Polski Formacji Kawaleryjskich, Zawody Militarii, Towarzyskie Zawody Hippiczne w skokach przez przeszkody oraz Międzynarodowy Półmaraton Uliczny „Cud nad Wisłą” na trasie Radzymin - Ossów. Imprezy gromadzą co roku na błoniach Ossowa kilkanaście tysięcy widzów, którzy uczestniczą w żywej lekcji historii, poznając najlepsze patriotyczne wartości, jakimi wykazywali się obrońcy II Rzeczpospolitej.

Patronat nad nimi objęli: Minister Obrony Narodowej, Arcybiskup Diecezji Warszawsko - Praskiej, Biskup Polowy Wojska Polskiego, Wojewoda Mazowiecki, Marszałek Województwa Mazowieckiego oraz Prezydent m.st. Warszawy.

Dołącz do wydarzenia na Facebooku: 91. rocznica bitwy warszawskiej, świętujmy zwycięstwa

Program:

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz