„Raz dwa trzy warszawiakiem jesteś Ty” nowy projekt Muzeum Historii Polski


4 lipca 2011 r. rusza projekt „Raz dwa trzy warszawiakiem jesteś Ty”, który jest propozycją na wakacyjne spotkania z warszawskimi muzeami i poznanie historii stolicy. Muzeum Historii Polski jest jego współorganizatorem. Gra przeznaczona jest dla dzieci i młodzieży oraz dla całych rodzin.

Uczestnicy gry, w dniach od 4 lipca do 4 września, odwiedzą siedem muzeów. Ich zadaniem będzie rozwiązanie zadań umieszczonych na specjalnych kartach (do pobrania ze strony projektu). Zadania dotyczyć będą różnych wydarzeń historycznych związanych z Warszawą w latach 1918 – 1989. Obydwie daty odwołują do lat, w których Polska odzyskała niepodległość.

W Muzeum Historii Polski (ul. Senatorska 35) można rozwiązać zagadki m.in. na temat ostatniej dekady PRL-u, okrągłego stołu oraz wizyt papieża Jana Pawła II w Polsce.

Zapraszamy do zabawy od poniedziałku do piątku w godz. 9:00 – 16:00. Na wszystkich chętnych czekamy również w niektóre soboty: 9 lipca, 23 lipca, 6 sierpnia i 20 sierpnia, w godz. 10:00 – 14:00.

Uczestnictwo w grze jest bezpłatne, a na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody!

Więcej informacji stronie: razdwatrzywarszawiak.pl.

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz